Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dyskordianizm - więcej w tematyce :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-06-2009 23:09Ex Nihilo Nihil (42 punktów)Dyskordianizm - więcej w tematyce :)
Ocena 4 na 4
Niektórzy Racjonaliści zapewne spotkali się już z pojęciem dyskordianizmu. W maju (a dokładnie 23.05) miał miejsce prawdziwy wysyp witryn o chaotycznie nam panującej Eris. Coterie Joker opublikowało swój portal pod adresem dyskordia.pl - jest to kontynuacja starej witryny z którą mogliście się już kiedyś spotkać. Do tego nasz ulubiony erystyczny protestant z Dragon Coterie uruchomił konkurencyjny blog pod adresem dyskordia.org (kwestia "protestantyzmu" wynika z naszej wspólnej historii). Na obie strony serdecznie zapraszam!

PS: Czytam Racjonalistę dość często, lecz dopiero teraz miałem pretekst aby założyć konto
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Niektórzy Racjonaliści zapewne spotkali się już z pojęciem dyskordianizmu.

Ja nie. Dlatego
zerknąłem tu i ówdzie (bardziej ówdzie) -
i ze zdziwieniem zauważyłem, że mam w sobie coś z ruchu: przekora, groteska, sprzeczność.

Zalatuje dadą.
Pachnie dadą.

Sprzeczność to nicość.
A ze sprzeczności wynika
wszystko: nic
tylko między
innymi.
08-06-2009 13:53 
 Ocena 1 na 1
Michał Worgacz (2557 punktów)
dada w rzeczy samej
btw ;hail eris !


stopka zastępcza
08-06-2009 19:56 
 Ocena 1 na 1
Ex Nihilo Nihil (42 punktów)
>>i ze zdziwieniem zauważyłem, że mam w sobie coś z ruchu: przekora, groteska...

Z pewnością jeszcze wielu pozna prawdziwe oblicze Afrontu Pierworodnego. Tym bardziej zachęcam do wizyty, aczkolwiek Fnord. W związku z tym i innymi przypominam, że pod adresem dyskordia.pl/principiadiscordia znajduje się nasza Świętoszkowata Księga "Principia Discordia | czyli | Jak znalazłem Boginię i co jej wtedy zrobiłem". Księga, która zapewni Wam całe minuty czytania, oraz godziny kolorowania obrazków!
Smith (10069 punktów)
>Ja nie. Dlatego
>zerknąłem tu i ówdzie (bardziej ówdzie) -
>i ze zdziwieniem zauważyłem, że mam w sobie coś z ruchu: przekora, groteska, sprzeczność.
Ja jeszcze nie zerknąłem ale z tego co piszesz:
>Sprzeczność to nicość.
>A ze sprzeczności wynika
>wszystko: nic
>tylko między
>innymi.
to trąci trochę buddyzmem nawet. Aż zajrzę.
pozdrawiam
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Macie juz swojego Kosmalskiego albo Milujacego? Zycze obydwoch, to bedzie dopiero jazda!


czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają
11-06-2009 21:02 
 0 na 2
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>Macie juz swojego Kosmalskiego albo Milujacego? Zycze obydwoch, to bedzie dopiero jazda!

Chodzi Ci o ludzi, którzy mają swoją niepodważalną prawdę i są ślepi na wszelkie argumenty? No to mają takich, sprawdzałem

>
czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają


Kto zabił Laurę Palmer?
14-06-2009 18:13 
 Ocena 1 na 1
Ex Nihilo Nihil (42 punktów)
>>Macie juz swojego Kosmalskiego albo Milujacego? Zycze obydwoch, to bedzie dopiero jazda!
>Chodzi Ci o ludzi, którzy mają swoją niepodważalną prawdę i są ślepi na wszelkie argumenty? No to mają takich, sprawdzałem
>>
czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają

>Kto zabił Laurę Palmer?
>

Prowadzenie sporów i sprzeczek to jedno z ulubionych zajęć dyskordian. Z drugiej strony lubimy też wprowadzać chaos i dezorientację
14-06-2009 19:10 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
A ja lubie spokoj i cisze.
14-06-2009 19:17 
 Ocena 1 na 1
Ex Nihilo Nihil (42 punktów)
>A ja lubie spokoj i cisze.
>

Spory i sprzeczki nie muza być od razu pieniactwem. Czasem mały "kopniak" intelektualny dobrze robi a chaos i dezorientacja są właśnie katalizatorami do zastanowienia się "co i jak". Oczywiście też doceniam spokój, lecz dla równowagi trzeba czasem dać albo otrzymać prztyczka
Michał Worgacz (2557 punktów)
>Niektórzy Racjonaliści zapewne spotkali się już z pojęciem dyskordianizmu.>

Owszem ... a niektórzy dyskordianie spotkali się nawet z racjonalizmem

>portal pod adresem dyskordia.pl >
>konkurencyjny blog pod adresem dyskordia.org >
>na obie strony serdecznie zapraszam!>

A ja zapraszam na portal Racjonalista Czyli tu gdzie jesteśmy, a dokładnie w to miejsce :
www.racjonalista.pl/kk.php/d,204/q,Dyskordianizm

Polecam waszej uwadze te 7 tekstów autorstwa Eugeniusza Obarskiego (Eugo)
Osobiście uważam, że to najbardziej trafne i oddające sedno sprawy teksty dotyczące dyskordianizmu.
A (możecie mi wierzyć - hahahaha ...) wiem co mówię
Fragment na zachętę :

"Dyskordianie, wiedząc, iż najwięcej szkody przynosi światu łączenie się ludzi dla jakiejś, najczęściej idiotycznej idei, w stada baranów, nie łączą się w stada, gdzie każdy wygląda tak samo i beczy tak samo. Z tego powodu dyskordianie nie należą nawet do stowarzyszeń dyskordiańskich ! Zbyt dobrze bowiem zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa pojawienia się pasterzy. "Wpuść pasterzy i wojna gotowa" - powiadają, a jedną z ich mądrości, o której nieprzerwanie pamiętają, jest nauka zawarta w następującej sentencji: "Jeśli gotowy jest baran, znajdą się pasterze". Dyskordianie nie będą więc kłócić się o to, do kogo należą, bo należą do siebie samych. Kto może to lepiej od nich wiedzieć? Publikacje dyskordian są całkowicie wolne od uprzedzeń rasowych i płciowych, od jakichkolwiek autorytarnych postaw, np. religijnych, i z tego to właśnie powodu wyglądają na zupełnie pozbawione sensu! Dyskordianie nie zamierzają ścigać żadnej czarnej owcy i tych co ją chronią. Nie wciśniesz im kitu! Ani starego, ani nowego. Dyskordianie to ludzie suwerenni i autonomiczni. Potrafią powiedzieć "nie" i uzasadnić to. Słynna jest na cały świat dyskordiańska asertywność; oni są po prostu sobą. Dlaczego mieliby być kimś innym? To naturalnie tylko wierzchołek góry lodowej z tego, co można o nich powiedzieć ... " (E.Obarski)


NON SERVIAM

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365