Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kamienica oddana za 1% wartości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
02-11-2010 21:23Medieval (3004 punktów)Kamienica oddana za 1% wartości
Ocena 12 na 12

Komisja Majątkowa wcale nie jest instytucją konieczną aby "legalnie" oddawać czy zwracać Kościołowi mienie publiczne.

Toruńska kuria diecezjalna przejmie od miasta lokal przy ul. Podmurnej 15 za 1 proc. jego wartości. Zapłaci niecałe 14,3 tys. zł za pomieszczenia warte ponad 1,4 mln zł. Olbrzymią bonifikatę zaproponował Kościołowi prezydent Torunia Michał Zaleski, a zgodzili się na nią radni. Przeciw sprzedaży głosowało zaledwie dwóch rajców.

torun.gaze(*)upi_kamienice_na_Starowce.html

Kuria uważa, że kamienica to idealne zaplecze dla tworzonego muzeum diecezjalnego.
Mamy więc pomysł na placówkę kulturalną (?). A na kulturę miasto jak widać nie żałuje: "Sprawy kultury są zadaniem własnym gminy - tłumaczy Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta. - Skoro kuria chce nam pomóc w jego realizacji, nie było powodu, by nie udzielać jej bonifikaty."

Z artykułu wynika, że nie było chętnych inwestorów na kupno kamienicy za 1,4 mln zł. Widocznie taki przetarg był organizowany (?). Znalazł się natomiast Zainteresowany za 14,3 tys. zł... Teraz, jak znam życie, Zainteresowany otrzyma dotację na remont kamienicy. Wszak dotujemy kulturę. Jest jeszcze inna możliwość. Za rok, jak sprawa przycichnie, kuria sprzeda kamienicę za dużą bańkę. Najlepiej miastu...

Tak prezydent Torunia kupuje poparcie kurii w wyborach samorządowych. A kreuje się od lat na pragmatycznego, oszczędnego do bólu, zatroskanego o ubogich obywateli prezydenta.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

02-11-2010 22:40
 Ocena 10 na 10
Alicja Duda (25557 punktów)
Zastanowić by się należało, czy istnieje w naszym prawie możliwość oskarżenia Rady i prezydenta o niegospodarność i sprzeniewierzenie powierzonego im mienia.
02-11-2010 23:33 
 Ocena 6 na 6
maruda (5550 punktów)
   A ja bym to zrobił odwrotnie, zgodnie z prawem do informacji publicznej poprosił o umowy w związku z tą sprzedażą. W tym umowy na jakiej podstawie ta kamienica będzie działać jako muzeum, przez ile lat będzie to obowiązywać. Ile będzie kosztował remont, i kto go zobowiązał się pokryć i dopiero z tymi wszystkimi dokumentami, wystąpić do sądu o niegospodarność i niedopełnienie obowiązków.

   O ile wiem to jest jakiś czas gdzie każdą taką decyzję miasta może chyba zatrzymać wojewoda. A przynajmniej wysłać mu informację o sprawdzenie tej transakcji. Tylko tu liczy się czas, trzeba to robić szybko.

Edit:
Projekt uchwały
Sesja rady miasta
plodzien (7378 punktów)
Nie da się nas uratować przed nami samymi.
Jeszcze niedawno myślałem, że rozwiązaniem mogłoby być ustanowienie jako konstytucyjnej zasady: zakazu obdarowywania i sprzedaży nieruchomości wszelkim związkom wyznaniowym bez zgody:
- parlamentu (ee, nie -za nisko)
- prezydenta (ryzykownie),
- Parlamentu Europejskiego?
To mogłoby dać chwilowe rezultaty, ale na dłuższą metę Polacy i tak znaleźliby sposób aby taki rygor ominąć.
Uświadomiłem sobie, że całowanie dup sukienkowym to wrodzona i nieuleczalna skłonność, którą porównać można z nieuleczalną i wyniszczającą osobnika jednostką chorobową zwaną nimfomanią.

Nic nie da tłumaczenie nimfomance, że dawanie komu popadnie na prawo i lewo jest niemoralne, niezdrowe; że całe otoczenie, a w szczególności biorący nazywać ją będą wcześniej czy później wyjątkową albo zwyczajną kurwą.
Posiadanie władzy nad nimfomanką też nic nie da. Kiedyś zamykano takie w wieży zostawiając im różaniec, ale cóż z tego, gdy jedzenie przynosić im musiał taki czy inny strażnik, a do oświetlania celi używano jakiejś świecy.

Tako i my jak ta nimfomanka. Raczej prędzej niż później mieć będziem zwisłą pierś i wyrąbany przodek.
pawel9308 (104 punktów)
Kuria będzie prowadziła muzeum przez kilka miesięcy a potem sprzedają nieruchomość za kilka milionów i wesprą mochery i Rydzyka.

Jeśli można kupić taki budynek (525 m kw) za 14,3 tyś to też poprowadze muzeum. Macie jakieś pomysły na tytuł wystaw

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365