Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hejka administracja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
16-10-2023 11:22romaro (25211 punktów)Hejka administracja
Ocena 5 na 5
W związku z tym, że mamy na tym portalu do czynienia z bardzo brzydkim trollingiem, będącym - jak każdy trolling - formą cyberprzemocy, mam pytanie do administracji - Dlaczego nie korzystacie z posiadanych narzędzi, nie zablokujecie adresów i urządzen, z których loguje się Ruddev1981TB#! ?


art. 107a kodeksu wykroczeń
§ 1. Kto nie będąc do tego uprawnionym, włączając się w transmisję danych prowadzoną przy użyciu systemu teleinformatycznego, udaremnia lub utrudnia użytkownikowi tego systemu przekazywanie informacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
Oznacza to, że art. 107a kodeksu wykroczeń nie może być rozumiany jako przepis wprowadzający karalność trollingu internetowego - przynajmniej nie w jego zwykłej, codziennej postaci. Natomiast trolling "zaawansowany" - taki, który wymaga wtrynienia się trolla w jakoś tam zamknięty obszar sieci - rzeczywiście może być kwalifikowany w ten sposób.
Mam podstawy sądzić, że Ruddev1981TB#! logował się pod różnymi nickami.

§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 używa słów powszechnie uznanych za obelżywe lub w inny sposób dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny nie niższej niż 3000 złotych.

Tak więc i tutaj możemy bez trudu udowodnić, że Ruddev1981TB#! dopuszczał się nieobyczajnych wybryków, które mogły razić członków naszej społeczności.

Ja w każdym razie czuję się mocno zniesmaczony i powiem wprost, gdybym wiedział w przeszłości, że ten portal sięgnie takiego dna, nie powierzyłbym jego właścicielom swoich danych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

1. Zamknęli nas tu na klucz i zwiali.

2. Albo nie zwiali, tylko oglądają co z tego będzie. I jak zobaczyli, że dajemy radę, to nawpuszczali nam tych robali, żeby jednak jakieś igrzyska na fR były.

3. A jeszcze może to być zemsta Agnosiewicza za mój wątek o bezużyteczności historii.


cr
17-10-2023 12:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>1. Zamknęli nas tu na klucz i zwiali.
>2. Albo nie zwiali, tylko oglądają co z tego będzie. I jak zobaczyli, że dajemy radę, to nawpuszczali nam tych robali, żeby jednak jakieś igrzyska na fR były.
mam dużo większy żal za banowanie niż za niebanowanie
mało kto ma w sobie tyle zaparcia, że wyrzuceni drzwiami wejdą oknem (Konopka)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mam dużo większy żal za banowanie niż za niebanowanie
Rozumiem, że z powodu krzywdzącego Cię ich przyznawania?

>mało kto ma w sobie tyle zaparcia, że wyrzuceni drzwiami wejdą oknem (Konopka)
Przeciwnie, całkiem sporo zbanowanych wracało.

cr
17-10-2023 13:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mam dużo większy żal za banowanie niż za niebanowanie
>Rozumiem, że z powodu krzywdzącego Cię ich przyznawania?
śmieci sie powinno wyrzucać ale nie inne poglądy

>>mało kto ma w sobie tyle zaparcia, że wyrzuceni drzwiami wejdą oknem (Konopka)
>Przeciwnie, całkiem sporo zbanowanych wracało.
jestem dumny jak paw jak mnie wyrzucą nie wracam
mnie wyrzucono z forum o ekoosadach, temat mi bliski, przecież w raju nie było innych form zamieszkania

wyrzucili mnie bo pisałem o raju

inne forum było o architekturze, krytykowałem płaszczyzny, kąty proste, i ich wpływ na nasze samopoczucie

(Tobie też tłumaczyłem że w naturze blok w którym mieszkasz się rozpadnie) i stamtąd też mie wyrzucili, wtedy przyszedłem do racjonalistów głosić prawdę, tyle dobrze, ze mnie tolerujecie, gdybt nie Ty to nie mialbym z kim pogadać a dzieki temu mam wiele nowych pomysłów
człowiek indywidualny, wolny, niczego nie wymyśli
17-10-2023 14:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> gdybt nie Ty to nie mialbym z kim pogadać a dzieki temu mam wiele nowych pomysłów
Tak się dzieje, ostatnio dzięki oponentom wpadłam na argumenty przeciwko sobie, a oni nie.

cr
hanging_bishop (1112 punktów)
Dziwne, że ten portal zaczął umierać wraz z dojściem PiS do władzy. Zaraz jakieś proPiSowskie artykuły się pojawiły, cenzura... Hmmm... Właśnie Forum powinno działać na pełnych obrotach, tymczasem wygaszano je, zaniedbywano moderację, przypuszczano trolli... No sami wiecie, podejrzane to.
22-10-2023 07:53 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
Dokładnie tak było.
Zresztą pisałem o tym. Władzy, może też kościołowi, mocno zależało żeby zdyskredytować ten portal. Bez pomocy Agnosiewicza nie udało by się to.
Generalnie chodziło oto, by nie było dyskusji o przekrętach władzy i kosciola - na przykad takich:

Aż 2,1 mln zł dostała od premiera Morawieckiego diecezja zamojsko-lubaczowska. Co istotne, te pieniądze pochodziły z rezerwy budżetu państwa. Choć diecezja dostała je w sierpniu, sprawa dopiero niedawno wyszła na jaw - rząd musiał pokazać Polakom sierpniowe i wrześniowe wydatki. Zaskakuje, na co przeznaczono środki, które powinny być naszym zabezpieczeniem w razie niespodziewanych kryzysów. Sprawę nagłośnił TVN24.
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska informowała na Facebooku o cyklu radiowych audycji "Działamy dla lepszej Polski". Właśnie na ten cel wydano pieniądze z naszej "kryzysowej" rezerwy. Przy budżecie 2,1 mln zł na 30 kilkuminutowych audycji radiowych wychodzi, że koszt jednej krótkiej audycji to 70 tys. zł - policzył TVN24.

W tle były wybory
neo_liberał (58 punktów)
>Dokładnie tak było.
>Zresztą pisałem o tym. Władzy, może też kościołowi, mocno zależało żeby zdyskredytować ten portal. Bez pomocy Agnosiewicza nie udało by się to.
>Generalnie chodziło oto, by nie było dyskusji o przekrętach władzy i kosciola - na przykad takich:
>Aż 2,1 mln zł dostała od premiera Morawieckiego diecezja zamojsko-lubaczowska. Co istotne, te pieniądze pochodziły z rezerwy budżetu państwa. Choć diecezja dostała je w sierpniu, sprawa dopiero niedawno wyszła na jaw - rząd musiał pokazać Polakom sierpniowe i wrześniowe wydatki. Zaskakuje, na co przeznaczono środki, które powinny być naszym zabezpieczeniem w razie niespodziewanych kryzysów. Sprawę nagłośnił TVN24.
>Diecezja Zamojsko-Lubaczowska informowała na Facebooku o cyklu radiowych audycji "Działamy dla lepszej Polski". Właśnie na ten cel wydano pieniądze z naszej "kryzysowej" rezerwy. Przy budżecie 2,1 mln zł na 30 kilkuminutowych audycji radiowych wychodzi, że koszt jednej krótkiej audycji to 70 tys. zł - policzył TVN24.
>W tle były wybory

To jest jakaś żenada że intelektualiści rozmawiają o patraich popularnych.
neo_liberał (58 punktów)
>W związku z tym, że mamy na tym portalu do czynienia z bardzo brzydkim trollingiem, będącym -
>jak każdy trolling - formą cyberprzemocy, mam pytanie do administracji - Dlaczego nie korzystacie z
>posiadanych narzędzi, nie zablokujecie adresów i urządzen, z których loguje się Ruddev1981TB#! ?
>
art. 107a kodeksu wykroczeń
>§ 1. Kto nie będąc do tego uprawnionym, włączając się w transmisję danych prowadzoną przy użyciu
>systemu teleinformatycznego, udaremnia lub utrudnia użytkownikowi tego systemu przekazywanie
>informacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
>Oznacza to, że art. 107a kodeksu wykroczeń nie może być rozumiany jako przepis wprowadzający
>karalność trollingu internetowego - przynajmniej nie w jego zwykłej, codziennej postaci. Natomiast
>trolling "zaawansowany" - taki, który wymaga wtrynienia się trolla w jakoś tam zamknięty obszar
>sieci - rzeczywiście może być kwalifikowany w ten sposób.
>Mam podstawy sądzić, że Ruddev1981TB#! logował się pod różnymi nickami.
>§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 używa słów powszechnie uznanych za obelżywe lub w inny
>sposób dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze
>grzywny nie niższej niż 3000 złotych.
>Tak więc i tutaj możemy bez trudu udowodnić, że Ruddev1981TB#! dopuszczał się nieobyczajnych
>wybryków, które mogły razić członków naszej społeczności.
>Ja w każdym razie czuję się mocno zniesmaczony i powiem wprost, gdybym wiedział w przeszłości, że
>ten portal sięgnie takiego dna, nie powierzyłbym jego właścicielom swoich danych.
>

Administracja znaczy prawnicy. Teraz wiadomo kiedy partia wejdzie na wokandę.
homopitek (1536 punktów)
>W związku z tym, że mamy na tym portalu do czynienia z bardzo brzydkim trollingiem, będącym -

Może to nie trolle tylko boty uczącej się AI? Na to mi to wygląda po przyjrzeniu się charakterowi ich pytań.



Nie stosuję emoticonów

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365