 |
Wielki, mały człowiek, albo odwrotnie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-09-2008 20:59 | lotrek (14275 punktów) | Wielki, mały człowiek, albo odwrotnie
1 na 1 | Nasz wielce czcigodny Pan Prezydent odwołał w Krakowie około dwudziestu członków Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Jest to wielce zasłużona dla miasta instytucja, która przez dziesiątki lat (od 1978r.) przyczyniała się do odrestaurowania zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Członkowie tego komitetu, to osoby znane, z dużym autorytetem i zaliczane do elit umysłowych kraju. Nasz Wielce Czcigodny odwołał m.in Arendarski Andrzej, Dunikowski Marek, Görlich Krzysztof, Gil Mieczysław, Hennelowa Józefa, Kaszyński Stanisław, Kornowski Wojciech, Kydryńska Aleksandra, Lassota Józef, Małkiewicz Adam, Meysztowicz Jerzy, Ochman Wiesław, Pacuk Stanisław, Popiela Tadeusz, Radwański Kazimierz, Russek Joachim, Rybarska Maria, Skoczek Tadeusz, Szklarczyk Bogusław, Terentiew Nina, Woźniakowski Jacek, Zachwatowicz Krystyna a nawet samego arcybiskupa Pieronka. Odwołał, gdyż nie złożyli oświadczenia lustracyjnego...a ustawa przewiduje. Członkostwo w tym Komitecie, jest bardziej prestiżowe i honorowe niż decyzyjne. Nie jest to żadne stanowisko państwowe, gdzie jest i może sens wymagać takiego oświadczenia, poza tym niektórzy członkowie już przy innej okazji takie oświadczenie składali. Jednak Naszemu Wielce Czcigodnemu jedno nie wystarcza, nie tak dawno odwołał z Kapituły Orła Białego Tadeusza Mazowieckiego i nieżyjącego Bronisława Geremka - za to samo, czyli odmówienie złożenia któregoś już z rzędu oświadczenia lustracyjnego. Skoro już jest Nasz Wielce Czcigodny Pan Prezydent taki pryncypialny, to jako pierwsza osoba w państwie sam powinien składać oświadczenie lustracyjne przynajmniej dwa razy w miesiącu. wiadomosci(*)yjna_czystka_elit_Krakowa.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Róża (601 punktów) | Może podejrzewał, że Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa nierządem stoi? Lustracja to takie wygodne słowo-knebel, podobnie jak: "życie", bądź "łapówka". Tymi pociskami można wiele rujnować i plastycznie modelować.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
|
|
 | | lotrek (14275 punktów) | >Może podejrzewał, że Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa nierządem stoi?
Niestety, błędna diagnoza. Komitet nie ma do czynienia z kasą, więc przekręty nie wchodzą w grę. Są to funkcje tylko honorowe, społeczne i nie mają możliwości podejmować żadnych decyzji. Mając znane nazwiska, mogą co najwyżej szukać sponsorów i nagłaśniać tudzież propagować ideę odnawiania krakowskich zabytków. I chwała i za to...
|
|
| Liss (2003 punktów) | >Nasz wielce czcigodny Pan Prezydent odwołał w Krakowie około dwudziestu członków Społecznego >Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Jest to wielce zasłużona dla miasta instytucja Kancelaria prezydenta poinformowała że to nie prezydent odwołał członków SKOZK ,ale 23 osoby straciły automatycznie mandat na mocy prawa- ponieważ nie złożyły oświadczenia lustracyjnego.
|
|
 | | lotrek (14275 punktów) | >23 osoby straciły automatycznie mandat na mocy prawa- ponieważ nie złożyły oświadczenia lustracyjnego.
Kilka z tych osób składało wcześniej oświadczenie lustracyjne i mimo to również straciło możliwość pełnienia tej funkcji (Pieronkowi podobno ciśnienie skoczyło na 220/160, jak się o tym dowiedział). Czy to znaczy, że w poprzednie oświadczenie jest nie ważne? Poprzednie oświadczenie miało jakiś "termin przydatności"? W poprzednich oświadczeniach "mijali się z prawdą"? Prezydent patronuje tej instytucji (SKOZ) i nawet zasilą kasą, dlatego podejrzewam, że "maczał w tym palce", jak i poprzednio robiąc czystkę w Kapitule Orła Białego.
|
|
| lotrek (14275 punktów) | Wbrew temu co mówią media, że nie była to decyzja prezydenta, znane są już szczegóły odwołania niektórych członków SKOZK. To pani Fotyga pofatygowała się i wysłała list w tej sprawie z Kancelarii Prezydenta. Sama....z własnej inicjatywy? Aż tak się tam "szarogęsi"? Podobno prof. Ziejka ma interweniować u pana prezydenta.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|