 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2008 11:29 | dark magus (320 punktów) | Pożegnanie racjonalistów
-3 na 3 | Jeden z uzytkownikow uswiadomil mi, jak bardzo moze przeszkadzac uzytkownikom moj styl... Rozumiem... Postanowilem wiec juz wiecej nie przeszkadzac! Znikam! Ale zanim znikne - kulturalnie sie pozegnam  Zegnam racjonalistow ktorych tu poznalem - muzykow, malarzy, religioznawcow, psychologow, socjologow, humanistow... Zegnam racjonalistow odkrywajacych na nowo sprzecznosci religii katolickiej, religijnie myslacych ateistow, moralizujacych agnostykow i apolitycznych antyklerykalow. Zegnam racjonalistow walczacych z dominacja religii, z zacofaniem moralnym i wszelkimi ograniczeniami ludzkiej wolnosci. Racjonalistow spolecznikow. Bylo milo - ale jak dla mnie za malo w tym racjonalizmu  PS. Wszystkim dokladnym zwolennikom zgodnosci pragne jednoczesnie nadmienic, ze pojawie sie jeszcze z kilkoma pytaniami w temacie, ktory nigdy mnie zbytnio nie interesowal... Jednak forumowa osobowosc, madrosc i wnikliwosc autorki sprowokowala mnie do zadania jednego z podstawowych i najogolniejszych pytan - i oczekuje na nie odpowiedzi... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 3 | Zulka (2198 punktów) | > Jeden z uzytkownikow uswiadomil mi, jak bardzo moze przeszkadzac uzytkownikom moj styl...> Rozumiem... Postanowilem wiec juz wiecej nie przeszkadzac! Znikam! Ale zanim znikne - kulturalnie> sie pozegnam  NIE ZGADZAM SIĘ. Magnusie - nie bądź niedobry. Co to znaczy - "nie przeszkadzać"?! Zawsze jest tak, że niektórzy lubią nasz styl a inni nie. Czy to powód, żeby rezygnować z kontaktu ze wszystkimi? Nie jestem zwolenniczką większości Twoich poglądów, ale to nie powód żebym nie lubiła z Tobą gadać... Zostań...
|
|
6 na 6 | matragon (2557 punktów) | > Jeden z uzytkownikow uswiadomil mi, jak bardzo moze przeszkadzac uzytkownikom moj styl...>Jeden ? Akurat ten jeden może się mylić ... "może" to tryb przypuszczający i nie należy na tej podstawie formułować "pewnych" wniosków. Także sorry - ale pieprzycie trzy po trzy towarzyszu Dark Magus. Masz ochotę olać forum - Twój wybór, ale nie zasłaniaj się tego typu - naciąganymi argumentami.  Pozdrawiam !
Michał 'matragon' Worgacz
|
|
1 na 1 | J.Szulc (5723 punktów) |
Chyba domyślam się, kogo masz na myśli, pisząc - "jeden z użytkowników". I jeśli moje spostrzeżenia są słuszne, to powiem tylko, że nie wyciągnąłeś nauki z pisania na tym Forum. Jestem tutaj od jakiegoś czasu, a wiesz, od czego zaczynałam? Heh... możesz się śmiać... od "totalnej blondynki". Na początku było mi przykro, owszem. Jednak muszę powiedzieć, że czegoś tu się nauczyłam.
Chyba domyślam się, w czym tkwi problem, jednak nie czuję się upoważnioną do wygłaszania tego "wszem i wobec"... Jeśli taką podjąłeś decyzję - Twój wybór. Szanuje. Dywagowanie z Twoimi priorytetami, to nie temat na Forum. Jeśli jesteś ciekaw, wiesz, gdzie zapytać.
Pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | awitu (7627 punktów) | > Jeden z uzytkownikow uswiadomil mi, jak bardzo moze przeszkadzac uzytkownikom moj styl...> Rozumiem... Postanowilem wiec juz wiecej nie przeszkadzac! Znikam! Ale zanim znikne - kulturalnie> sie pozegnam  o uciekasz i to w jaki sposób, aż chce mi się powiedzieć, że to takie mało męskie 
"Colorless green ideas sleep furiously"
|
|
4 na 4 | Gosia (9452 punktów) | Chcesz odejść - odejdź, chcesz zostać - zostań, tylko przestań o tym ględzić w trzech wątkach naraz. Przypominasz namolnego gościa ,który zamiast po pożegnaniu wyjść, trzyma jeszcze gospodarzy przez godzinę w przedpokoju.
|
|
ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | Nie strzelajcie fochów kolego bo to, powiedzmy, nieracjonalne.
|
|
1 na 1 | Magda Kuprowska (640 punktów) |
> Bylo milo - ale jak dla mnie za malo w tym racjonalizmu  Widocznie jesteś zbyt ograniczony aby wysuwać głębsze wnioski. Cóż to tylko twój problem. Żegnam
|
|
 | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | >Widocznie jesteś zbyt ograniczony aby wysuwać głębsze wnioski. Proszę przeczytać regulamin forum. Treści tu zamieszczane powinny stosować się do powszechnie przyjętych zasad kultury. Pani post jest przykładem braku kultury.
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
|  | | Magda Kuprowska (640 punktów) | > Pani post jest przykładem braku kultury. >Pozdrawiam
Jak łatwo jest pomylić pojęcie. Prawda w oczy kole.
|
|
| |  | | Wojtek (3465 punktów) | Prawda mnie nie interesuje, każdy ma własną. Upominam jedynie, by stosowała się Pani do zasad funkcjonowania tego forum. Traktowanie interlokutorów "z góry" nie jest akceptowalne w kulturalnej dyskusji. Proszę zatem uważać na to co wychodzi spod Pani palców.
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
| | |  | | Magda Kuprowska (640 punktów) | >Prawda mnie nie interesuje, każdy ma własną. Upominam jedynie, by stosowała się Pani do zasad funkcjonowania tego forum. Traktowanie interlokutorów "z góry" nie jest akceptowalne w kulturalnej dyskusji. Proszę zatem uważać na to co wychodzi spod Pani palców.
Skoro prawda Pana nie interesuje po co pan jej szuka na tym forum? Prawda właściwa jest jedna. Tylko trzeba ją znaleźć poprzez szukanie. Nie traktuje nikogo "z góry" z dołu czy z innej części, po prostu oceniam wartość wypowiedzi. Niech mnie Pan wierzy, że mam pełną świadomość tego co piszę.
____ I w nieszczęściu zachowaj spokój umysłu" ...
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | > Skoro prawda Pana nie interesuje po co pan jej szuka na tym forum?Ja jej tu nie szukam. To Wy, użytkownicy, jej szukacie. Ja jestem jedynie dozorcą piaskownicy i pilnuję, by nikt nikomu nie sypał piaskiem w oczy i nie zabierał łopatki. Proszę zwrócić uwagę na dopisek obok mojego imienia. > Prawda właściwa jest jedna. Tylko trzeba ją znaleźć poprzez szukanie.Filozofowie cały czas debatują na temat prawdy. Na razie nie doszli do jednoznacznej konkluzji. Mnie się wydaje, że szukanie tej jedynej prawdy jest pozbawione sensu. > Nie traktuje nikogo "z góry" z dołu czy z innej części, po prostu oceniam wartość wypowiedzi.Czy to jest ocena wypowiedzi? Cytat:Widocznie jesteś zbyt ograniczony aby wysuwać głębsze wnioski. Proszę nie traktować mnie jak idioty. > Niech mnie Pan wierzy, że mam pełną świadomość tego co piszę.Powyższy błąd wskazuje na to, że nie zawsze ma Pani taką świadomość. Gwoli wyjaśnienia: Cytat:Formy dłuższej zaimka używamy w następujących okolicznościach: - na początku zdania: Mnie możesz zaufać. Tobie na tym nie zależy. Jego nie widziałam. - po przyimku: Podszedł do ciebie. Zwróciłaś uwagę na niego. Zostań przy mnie. - w wypowiedzi jednowyrazowej: Mnie. Tobie. Jego. Jemu. - jako składnika przeciwstawienia, pod akcentem: Podał nie mnie, lecz tobie. Tobie udało się zdać egzamin, a jemu? Powiedział, że jest bardzo ładna, a mnie się ona wcale nie podobała. Mówię ci, tylko ciebie lubię.
W innych wypadkach użyjemy formy krótszej: - w środku zdania: Podoba mi się ta książka. Opowiem ci tę historię. Patrz mi w oczy! - jeśli akcent kładziemy na czasownik: Lubię cię. Uwierz mi. Powiedz mu. Za Blog - Poradnik dla tych, którzy uciekali z polskiego (2) - Wiadomości24. Pozdrawiam P.S. Przed "aby" wstawiamy przecinek. I nie tylko tam...
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
| | | | |  | | Magda Kuprowska (640 punktów) | Od upomnienia związanego z "obrażeniem" osoby udzielającej się na forum- do wytykania błędów stylistycznych. Argumenty się skończyły, czas przeskoczyć do innego wątku. Naprawdę gratuluję.
|
|
| | | | | |  | | Wojtek (3465 punktów) | Dziękuję. A ja gratuluję stylu...
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
| | | | | | |  | | Magda Kuprowska (640 punktów) | >Dziękuję. A ja gratuluję stylu... >Pozdrawiam > ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Kojarzy Pan pojęcie dysleksji? Proponuje zwracać uwagę na treść.
|
|
| | | | | | | |  | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | >Kojarzy Pan pojęcie dysleksji? >Proponuje zwracać uwagę na treść.
Widzę, że nie czytała Pani regulaminu. Kojarzy Pani pojęcie Słownika Języka Polskiego i automatu do sprawdzania pisowni? Zaimplementowano takowe np. w Wordzie, OpenOffice i Firefox'ie? Radzę się z nimi zapoznać. Tłumaczenie się dysleksją jest dobre w szkole. To co Pani uprawia, to brak staranności - dyslektycy mają do dyspozycji narzędzia umożliwiające poprawianie tekstu pisanego. To nie forum Onetu. Co do treści - wypowiadając się jako moderator treść zajmuje mnie o tyle o ile może naruszać regulamin. Wypowiadając się prywatnie, mogę stwierdzić, że nie widzę w niej niczego odkrywczego, czy pobudzającego do myślenia (biorąc pod uwagę kilka Pani ostatnich postów z kilku wątków). Ale to moje prywatne zdanie.
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
| Michał Lewicki (201 punktów) |
> Bylo milo - ale jak dla mnie za malo w tym racjonalizmu  Na tym forum wypowiadać się mogą wszyscy. Niekoniecznie racjonalnie. Dla mnie swoistym kryterium (odnośnie oczekiwań racjonalnej wypowiedzi) jest to czy należy ona do PSR. Można to sprawdzić oglądając profil danej osoby. Nieważne jest dla mnie to, ile dana osoba ma punktów. Jeżeli forum jest publiczne (są działy zamknięte), to mogą się tam według mnie wypowiadać dowolne osoby, niezależnie czy ich poglądy są przez większość akceptowane czy też nie. Pozdrawiam
|
|
| Ray31 (694 punktów) | > Jeden z uzytkownikow uswiadomil mi, jak bardzo moze przeszkadzac uzytkownikom moj styl...A znasz powiedzenie, ze jedna jaskółka wiosny nie czyni?  Darku Magnusie... nie można obrażać się na ogół z powodu jednej wypowiedzi... Ja, choć nie zawsze się z Tobą zgadzałem, bardzo cenię twoją obecność...  Pozdrawiam i liczę, ze jednak jeszcze raz przemyślisz swoją decyzję o "odejściu"...
|
|
1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> jak dla mnie za malo w tym racjonalizmu  A gdzie mają więcej? .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|