 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2008 22:01 | lotrek (14275 punktów) | Polska XXI | Od pewnego czasu dość głośno się zrobiło o nowym ruchu zwanym Polska XXI. Ojcowie założyciele, to związani z prawicą politycy... a jak z prawicą to również z Katolickim Kościołem. Przeglądając ich portal: www.polskaxxi.pl/nie bardzo wiem co mogą zaproponować nowego, innego niż PiS i PO, w każdym razie "rozpychają się łokciami" między te dwie partię. Wiem za to czego chcą! Chcą WŁADZY, chcą porządzić, czują się sfrustrowani - jak nasz krakowski Jasiu Rokita, czują się niedowartościowani - jak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (ten by chciał zostać prezydentem Polski) i kombinują jak to zrobić. Swoje stowarzyszenie nazywają Ruchem, czy Inicjatywą Obywatelską, ale zawsze mogą przeobrazić się w partię. Chociaż raczej w "kanapę", gdyż nie sądzę, by na prawicy było jeszcze miejsce na trzecią partię, chcą być "kalką" tamtych, również dla siebie "urwać kawałek tortu". Oczywiście dla nas ateistów, agnostyków, czy niewierzących nic dobrego nie zrobią, zachłanności kościoła nie powstrzymają, raczej jeszcze kościołowi obiecają nowe przywileje za poparcie. Jak w ogóle mają odwagę wpisać XXI wiek w swoją nazwę? A może myślą o wieku XIX? Chcą podejmować dla nas i dla Polski "zadania cywilizacyjne", kiedy najchętniej odseparowaliby nas od Europy, bo tam brak wartości chrześcijańskich a w zamian szczerzy się relatywizm moralny. Moja odpowiedz jest jak w "Ogniem i mieczem" (Tom I/Rozdział XXXI).... z widłami do gnoju chamy . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Jak w ogóle mają odwagę wpisać XXI wiek w swoją nazwę?
Chodzi o układ sztachet, nie o rozwój.
|
|
| Manganelli (183 punktów) | Co mają do zaproponowania nowego? Kastrację polityków. Paweł Wróblewski (członek Polski XXI):Muszę się przyznać, że sam zastanawiałem się nad własnym postulatem wpisującym się w obecną modę medialno-polityczną i wyznaję ze wstydem, że przeszedł mi przez myśl pomysł ... chemicznej kastracji polityków na czas ich działalności publicznej. Byliby spokojniejsi (mniej doniesień do prokuratur, CBA itp), bardziej wyciszeni (mniej krytykanctwa) i mniej skłonni do wymyślania głupich pomysłów. www.pardon(*)stracja_politykow_sluszna_idea
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Co mają do zaproponowania nowego? Kastrację polityków.
To byłoby świetne: nie zrealizował wyborczych obietnic - pod lancet. Niewielu chciałoby mówić cienkim głosem.
|
|
1 na 1 | Kelly (2051 punktów) | >Chcą WŁADZY, chcą porządzić, czują się sfrustrowani PSR proponuje dużo większą rewolucję, a do tego działa w imieniu mniejszości, głównie mniejszości (a)religijnych. Bądźmy tolerancyjni. Jeśli chcemy, by nas słuchano, to po pierwsze słuchajmy innych.
|
|
 | | lotrek (14275 punktów) |
> PSR proponuje dużo większą rewolucję, a do tego działa w imieniu mniejszości,Jak na razie PSR nie dąży do zdobycia władzy a propozycję PSR są raczej mało radykalne. Dla mnie i jak myślę dla większości forumowiczów problemem będzie na kogo zagłosować w najbliższych wyborach, kogo poprzeć a powstające ugrupowanie do takich nie będzie należało.
|
|
|  | 2 na 2 | matragon (2557 punktów) | > Dla mnie i jak myślę dla większości forumowiczów problemem będzie na kogo zagłosować w najbliższych wyborach, kogo poprzeć a powstające ugrupowanie do takich nie będzie należało.>Polska scena polityczna aż prosi się NOWĄ JAKOŚĆ. Nie lewicową, nie prawicową, nie postkomunistyczną, nie prokatolicką - tylko partię ludzi ZDROWYCH NA UMYŚLE ... i to jest DO ZROBiENiA 
Michał 'matragon' Worgacz
|
|
|  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | > Jak na razie PSR nie dąży do zdobycia władzy...Władza powinna być narzędziem do celu. W przeciwnym razie zdobywają ją jak nie Kaczyńscy, to Tusk.
|
|
| |  | | lotrek (14275 punktów) | >W przeciwnym razie zdobywają ją jak nie Kaczyńscy, to Tusk.
a teraz jeszcze Dutkiewicz z Rokitą i Ujazdowskim się "podpinają". I znowu nie będzie na kogo głosować i pewnie zagłosuję "przeciw" komuś a nie "za".
|
|
| Kowalski (762 punktów) | Każdemu wolno tworzyć partie, czy ruchy. Że niektóre budzą zażenowanie, to już inna sprawa... To nie jest partia* moich marzeń (ani nawet taka, do której byłoby mi blisko), to nie jest nowa jakość na scenie politycznej, ale i nie przesadzajmy -- takie już jest nasze życie polityczne.
--- *) Pisze 'partia' bo choć partią nie jest, wygląda na to, że de facto stara się taką rolę pełnić.
|
|
bozena (120 punktów) (zablokowany) | czy nie ma pan innych zajęc tylko to ślęczenie przed komputerem? Taka piekna jesień, wiec lepiej iśc na spacer zamiast jątrzyc złosliwości przeciwko ludziom, którzy chcą cos dla kraju zrobić. Jak panu nie pasuje to prosze zalożyc podobne stowarzyszenie i bedziecie walczyc o głosy katolików. jestem ciekawa ile by pan wtedy ich zebrał.
|
|
 | | lotrek (14275 punktów) | >czy nie ma pan innych zajęc tylko to ślęczenie przed komputerem? Taka piekna jesień, wiec lepiej iśc na spacer zamiast
Ależ chodzę na spaceru z moją psicą, czasami na krakowskie Planty, które są wyjątkowo piękne właśnie jesienią. Czasem jednia coś "skrobnę" na tym portalu, ale jednak dziękuję za troskę Bożenko .
>jątrzyc złosliwości przeciwko ludziom, którzy chcą cos dla kraju zrobić.
ba...gdyby chcieli. Dla Ciebie Bożenko robienie czegoś dla kraju, jest tożsame z robieniem czegoś dla Kościoła Powszechnego. Masz chociaż z tego jakieś profity? Czy robisz to tylko za obietnice miejsca w niebie. Takie miejsce można kupić np. w Częstochowie. Byłem tam niedawno ze znajomymi z Kanady (koniecznie chcieli zobaczyć Jasną Górę) i zaraz za wejściem głównym, na dziedzińcu po lewej stronie jest takie okienko, gdzie kupili od zakonnicy dla nieżyjącego ojca "odpust wieczysty" za 50 zł. Dostali nawet "potwierdzenie". Myślę, że taki "odpust wieczysty" to gwarantuję.
|
|
 | 1 na 1 | Zulka (2198 punktów) | > Taka piekna jesień,Jesień rzeczywiście piękna  > wiec lepiej iśc na spacer zamiast jątrzyc złosliwości przeciwko ludziom, którzy chcą cos dla kraju zrobić.dobrze że chcą coś robić dla kraju, tylko mogli by coś zrobić dla Polski zamiast Watykanu...
|
|
 | | @ffe? (3233 punktów) | >czy nie ma pan innych zajęc tylko to ślęczenie przed komputerem? Taka piekna jesień, wiec lepiej iśc na spacer
Bardzo słusznie, bozenko, bardzo słusznie - na świeżym powietrzu opium dla ludu szybciej się wydala.
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|