 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-07-2009 03:32 | żyrafa (13 punktów) | Czy Budda Boy to oszust? | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | -jad- (18783 punktów) |
>To wydaje sie wręcz niemożliwe. >Czy to bajka?
Nawet nie bajka. To są bzdury po prostu.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) |
>To wydaje sie wręcz niemożliwe. >Czy to bajka?
Jańcio Wodnik da mu odpór!
|
|
|  | | rudyment (3233 punktów) | >>>Czy to bajka? >>Prędzej katatonia. >> Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów >To nie może być katatonia, gdyż ta osoba poza medytacją także poruszała się, znikła jak podaje tekst źródłowy. Kontaktuje także z otoczeniem, sądząc z filmiku, więc wyklucza to katatonię.
Dlaczego nie? Stupor przecież nie musi trwać wiecznie.
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
| Sylwek (15472 punktów) | Hmm, momentem przełomowym dla oryginalnego Buddy było uświadomienie sobie bezcelowości takich praktyk jak skrajna asceza (co w mitologicznym ujęciu przyjęło postać spożycia bodaj ryżowego posiłku ofiarowanego przez wieśniaczkę, piszę jak pamiętam, więc może się pomyliłem). Ponieważ nie jedzenie niczego zalicza się jak mniemam do skrajnej ascezy, ta rzekoma inkarnacja popełnia ponownie te same błędy więc wątpliwe jest by to był prawdziwy Budda skoro nie wie tego co my wiemy z książek.
Pytanie czy w ogóle istnieją lub kiedykolwiek istnieli prawdziwi Buddowie (wbrew pozorom nie jest to aż tak absurdalne pytanie jak można by na pierwszy rzut oka sądzić?
|
|
5 na 5 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > www.blinkx(*)dda-boy/cm-jBnMtfX0vytGg1S7pog> pl.wikipedia.org/wiki/Ram_Bahadur_Bomjon> To wydaje sie wręcz niemożliwe.> Czy to bajka?Ja mam ważniejsze pytanie. Po co szukasz takich rzeczy i dociekasz ich prawdziwości? Do czego Ci to jest potrzebne? Co do samego chłopca to w Indiach jest takich na pęczki. Co chwila jacyś wieśniacy dopatrują się inkarnacji kogoś w kimś. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
| stilgar (7322 punktów) | >To wydaje sie wręcz niemożliwe. >Czy to bajka?
Pewnie podjada nocami jak nikt nie patrzy. Taki strajk głodowy z przerwą na obiad.
A nawet pomijając ten "cud", to chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby siedzieć całymi dniami i nic nie robić.
|
|
 | 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > A nawet pomijając ten "cud", to chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby siedzieć całymi dniami i nic nie robić.No coś Ty, w Polsce takich Siddarthów jest od groma i jeszcze trochę... 
[Am I in discussion with a human who has a functioning brain?] What does a functioning brain have to do with the Bible?
|
|
|  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | > >A nawet pomijając ten "cud", to chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby siedzieć całymi dniami i nic nie robić.> No coś Ty, w Polsce takich Siddarthów jest od groma i jeszcze trochę...>  Ale to w żaden sposób nie zaprzecza mojemu twierdzeniu o głupocie
|
|
| |  | 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | > >>A nawet pomijając ten "cud", to chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby siedzieć całymi dniami i nic nie robić.> Ale to w żaden sposób nie zaprzecza mojemu twierdzeniu o głupocie  Spróbuj przez 20 minut na początek. jak zwalczysz adhd ciała to następnym razem postaraj się zrobić to z umysłem. Jak dasz radę to wtedy wypowiadaj się o głupocie. Najpierw coś poznaj a później oceniaj bo inaczej postępujesz jak papuga przytaczająca czyjeś opinie w miejsce własnych. Albo jeszcze gorzej np. jak www.youtube.com/watch?v=oSq1rOMBiZc
|
|
| | |  | | stilgar (7322 punktów) | > >>>A nawet pomijając ten "cud", to chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby siedzieć całymi dniami i nic nie robić.> >Ale to w żaden sposób nie zaprzecza mojemu twierdzeniu o głupocie  > Spróbuj przez 20 minut na początek. jak zwalczysz adhd ciała to następnym razem postaraj się zrobić to z umysłem. Jak dasz radę to wtedy wypowiadaj się o głupocie.> Najpierw coś poznaj a później oceniaj bo inaczej postępujesz jak papuga przytaczająca czyjeś opinie w miejsce własnych.Phi. No i dobra, wysiedzisz sobie niewiadomo jak długo nic nie robiąc? I jaki będzie tego efekt? Nic nie będzie zrobione. W dodatku od wysiadywania i nicnierobienia spadnie kondycja... no, ale pewnie osiągniesz spokój wewnętrzny czy cośtam...
|
|
| | | |  | | Smith (10069 punktów) | >Phi. No i dobra, wysiedzisz sobie niewiadomo jak długo nic nie robiąc? I jaki będzie tego efekt? Nic nie będzie zrobione. W dodatku od wysiadywania i nicnierobienia spadnie kondycja... no, ale pewnie osiągniesz spokój wewnętrzny czy cośtam... Phi no i dobra jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Nie będę Ci opowiadał jak Eskimosowi o słonecznej plaży, bo kiedy ją zobaczy to powie mi, że inaczej ją sobie wyobrażał. Rób swoje żeby było zrobione, dbaj o kondycję fizyczną nie zawracaj sobie głowy moim spokojem wewnętrznym a przede wszystkim nie oceniaj rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia bo to zwyczajnie ignorancją się nazywa. Natomiast coś tam to bardzo dobre bo najprecyzyjniejsze określenie jakiego w tym wypadku możesz użyć. Ale czy "cośtam" w żaden sposób nie zaprzecza Twojemu twierdzeniu o głupocie? Obawiam się, że tylko pod warunkiem, gdy będzie to twierdzenie samokrytyczne.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | > Phi. (...) no, ale pewnie osiągniesz spokój wewnętrzny czy cośtam...No tak zawsze można nacisnąć  , kiedy zawiedzie spokój wewnętrzny, czy coś tam...
|
|
2 na 2 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | |
|
2 na 2 | Smith (10069 punktów) | >Czy to bajka? Stało się tak głównie z powodu pogłosek mówiących, iż przeżył przez ponad sześć miesięcy medytując pod świętym dla buddystów drzewem Bodhi, bez picia i jedzenia oraz załatwiania innych podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jest to historia podobna do legendy pochodzącej z księgi Jataka, która mówi o medytacji Siddharthy Gautamy pod drzewem Bodhi. Nie to wygląda na fakty Guatama Siddhartha Siakjamuni po 6 latach surowej ascezy, którą uznał za bezsensowną, medytował tam przez 49 dni aż osiągnął stan pełnego oświecenia. Było to anuttara samjak sambodhi - najwyższe pełne samooświecenie, wyzwolenie od cierpienia i zrozumienie jego przyczyn. Po osiągnięciu tego stanu siedział kolejne 7 tygodni pod drzewem Bodhi medytując nad tym co zrobić po osiągnięciu oświecenia. "Sam Banjan określa się mianem Rinpocze mówiąc, że nie posiada energii Buddy." Rinpocze (tyb. skyabs mgon) - w dosłownym tłumaczeniu drogocenny, opiekun, schronienie. Tytuł honorowy używany przy nazwiskach wysokich lamów buddyjskich. Rinpocze jest jednym z tulku - istot, które po śmierci świadomie wybierają swoje kolejne wcielenie. Jak np. Karmapa od XII w. n.e. i DaLajLama od XV w. n.e. Przy okazji świadomie rezygnują z nirvany by pozostać bodhisattwą co wg. mahajamy jest błędne gdyż istnieje 10 kolejnych poziomów bodhisattwy, na których coraz głębiej rozpoznaje on swoją jedność ze wszystkimi istotami i zjawiskami oraz brak rzeczywistej natury tych zjawisk (pustość). Natomiast wg. Therawady (Często mianem "hinajany" określa się, bądź to wszystkie szkoły w tradycji sthaviravada, bądź też współczesną szkołę theravada obecną głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to nazewnictwo niewłaściwe zarówno ze względów historycznych, jak też doktrynalnych. Poprawnie nazwa "hinajana" odnosi się obecnie do dwóch nadal istniejących przekazów nauk pochodzących ze szkół sthawirawada i sarwastiwada, które już nie istnieją jako autonomiczne tradycje.) oznacza "Przyszły Budda" (dosł. "Szukający Oświecenia"). Bodhisattą zostaje istota która osiągnęła doskonałość w dziesięciu cnotach (pali. parami - które są odrobinę inne niż mahajanistyczne) oraz złożyła ślubowanie bodhisattwy.
Podobieństwo powalające wręcz a nawet w nóż i to wszystko napisane w tej samej wiki. Ależ ludzie lubią sobie komplikować życie układaniem dogmatów i pisaniem definicji zamiast wziąć przykład z Buddy, siąść i pomedytować aż doznają pełnego oświecenia a później znowu siąść i pomedytować co z tym faktem zrobić to Ci na odwrót i w dodatku medytują o tym jak oświecić innych.
|
|
 | | żyrafa (13 punktów) | Jak on się zginał ? Potrzeby fizjologiczne łatwo poczuć.
Film pokazuje, że się ruszał.
|
|
|  | | Smith (10069 punktów) | >Jak on się zginał ? Potrzeby fizjologiczne łatwo poczuć. Czy ja napisałem, że doznałem oświecenia i znam odpowiedzi na wszystkie pytania? Rzecznikiem forumowym budda boy też nie jestem. Nie przyjmował pokarmu to potrzeb fizjologicznych też nie miał widocznie. Poszukaj sobie o energii pranicznej, hatha jodze, eksperymentach na joginach ascetach zwanych fakirami itp. jak chcesz wiedzieć więcej >Film pokazuje, że się ruszał. To znaczy, że prawdopodobnie żyje chociaż Shrek też się ruszał w filmie.
|
|
| |  | | żyrafa (13 punktów) | >>Jak on się zginał ? Potrzeby fizjologiczne łatwo poczuć. >Czy ja napisałem, że doznałem oświecenia i znam odpowiedzi na wszystkie pytania? >Rzecznikiem forumowym budda boy też nie jestem. >Nie przyjmował pokarmu to potrzeb fizjologicznych też nie miał widocznie. >Poszukaj sobie o energii pranicznej, hatha jodze, eksperymentach na joginach ascetach zwanych fakirami itp. jak chcesz wiedzieć więcej >>Film pokazuje, że się ruszał. >To znaczy, że prawdopodobnie żyje chociaż Shrek też się ruszał w filmie.
Ten fakir był badany w szpitalu 10 dni nic nie jadł , nic nie pił, nie wypróżniał się - dane BBC, nawet wody nie skosztował, by przepłukać usta
|
|
| | |  | | Smith (10069 punktów) | > Ten fakir był badany w szpitalu 10 dniFakir jest błędnym określeniem jogina ascety. Fakir to inne określenie Sufickiego derwisza. www.britannica.com/EBchecked/topic/200621/fakir> nic nie jadł , nic nie pił, nie wypróżniał się - dane BBC, nawet wody nie skosztował, by przepłukać usta BBC, jak mówi legenda, zawsze podawało informacje ze sprawdzonych źródeł. Niestety przydarzyło im się coś takiego w karierze: www.youtube.com/watch?v=ky90eEIzStwNie mniej jednak jest to jak najbardziej możliwe. Nasza medycyna nie jest nawet przedszkolakiem w porównaniu do Ajurwedy. Pozdrawiam
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|