 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-12-2010 15:04 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Choinka w sejmie | Oglądając dziś na TVP Info, wypowiedzi naszych zacnych przedstawicieli w Sejmie zauważyłem w tle ozdobioną choinkę. Symbol świąt Bożego Narodzenia. Zastanawia mnie kto jest odpowiedzialny za wystrój sejmu w oficjalnie świeckim państwie.(?!) Co na to SLD? Jak to możliwe, że w laickim państwie, gdzie trzecią co do wielkości partią jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, państwo faworyzuje jedną religię? Sejm to chyba ostatnie miejsce gdzie to powinno się dziać. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Andro (1185 punktów) | Choinka nie jest znakiem katolickim. W sumie to nie wiem nawet czy można ją traktować jako znak chrześcijański. Tak po prostu to taka świecka tradycja  Myślę zatem, że nie ma co się wyżywać nad choinką. Podobnie jest z Mikołajem, który z biskupa przeobraził się w Dziadka Mroza pomieszanego z krasnalem i przyprawionego coca colą.
Bądź zimny albo gorący letniego wypluję z ust moich
|
|
 | 6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | >W sumie to nie wiem nawet czy można ją traktować jako znak chrześcijański.
Przywędrowała do nas z Niemiec, więc ma chyba rodowód germański. Wieszano ją u sufitu do góry nogami. U nas można by na tę okoliczność wywrócić Sejm do góry podłogą, a choinkę zostawić w spokoju
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Podobnie jest z Mikołajem A w części Polski to nawet Gwiazdor jakiś występuje. Nie wiem, może Wiśniewski?
|
|
3 na 3 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > państwo faworyzuje jedną religię?Państwo faworyzuje pogaństwo, skandal!  ...Czy jak się tam te nasze religie nazywały przez zaborem watykańskim i kradzieżą naszych świąt...
|
|
1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | > Oglądając dziś na TVP Info, wypowiedzi naszych zacnych przedstawicieli w Sejmie zauważyłem w tle> ozdobioną choinkę. Symbol świąt Bożego Narodzenia.> Zastanawia mnie kto jest odpowiedzialny za wystrój sejmu w oficjalnie świeckim państwie.(?!)Na pewno maczali w tym ręce księża i biskupi.  > Co na to SLD? Jak to możliwe, że w laickim państwie, gdzie trzecią co do wielkości partią jest Sojusz> Lewicy Demokratycznej, państwo faworyzuje jedną religię? Sejm to chyba ostatnie miejsce gdzie to> powinno się dziać.A marszałek sejmu ma laskę, dokładnie tak samo jak papież.
|
|
3 na 5 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | Dla mnie w sumie nie ważne skąd jest, ważne, że to taka mila kwintesencja naszej estetyki przeżywania świąt: - najpierw zarzynamy żywą choinkę, choć może rosła by jeszcze ze sto lat, ale co tam.... Po nas przecież choćby potop! - potem zarzynamy karpika - nikt go jeść nie lubi ale "tradycja rzecz święta" jak mawiała babcia. "A świętości każden szanuje, i Polak i Żyd i nawet Breżniew! choć on szatańskiego wyznania!" To tez babcia...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | 2 na 2 Tomasz@niewierny (568 punktów) (zablokowany) | >Dla mnie w sumie nie ważne skąd jest Nieważne
>-choć może rosła by jeszcze ze sto lat, rosłaby
Proponuję użycie funkcji "podgląd" przed wysłaniem posta. To pomaga i przy dysortografii, i przy zwykłym pisaniu bez zastanowienia.
|
|
|  | 2 na 2 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | >Proponuję użycie funkcji "podgląd" przed wysłaniem posta. To pomaga i przy dysortografi, jak i przy zwykłym pisaniu bez zastanowienia.
po tym nokaucie... uszy me wiszą przy samej ziemi, a wstyd jest czerwieńszy niż flaga Chin... Tomasz Tomaszowi nóż w serce...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
| |  | 2 na 2 Tomasz@niewierny (568 punktów) (zablokowany) | > Tomasz Tomaszowi nóż w serce...Sorki, to zboczenie takie, a czysty przypadek, że trafiło właśnie na Twoje dwa posty
|
|
 | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | >- potem zarzynamy karpika - nikt go jeść nie lubi
Ja lubię. Dobrze zrobiony karpik to bardzo fajna sprawa.
|
|
|  | | AdamGr (3037 punktów) | Jak kupie to obejrzę Sejm i zarżnę bez mrugnięcia okiem. Potem galaretka i chrzanik. Już niedługo.
|
|
|  | | spellbinder (8577 punktów) | >Ja lubię. Dobrze zrobiony karpik to bardzo fajna sprawa.
W sensie dobrze zarżnięty?
|
|
3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Co na to SLD? Jakie, kuźwa, SLD? Kwaśniewski papamobilem jeździł. Miller dawał śp. Jankowskiemu koncesję na bursztyn, większość ofiar SLD-owskich katastrofy smoleńskiej miała katolicki pogrzeb w kościołach. Olejniczak był ministrantem. Oleksy alumnem. Jaruzelski trząsł się przed JPII.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Kwaśniewski papamobilem jeździł.
Ale tylko auto-stopem: papa podrzucił go kawałek. Polska lewica jest lewicą katolickiej Polski: ot, taki bigos chęci i niemocy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | AdamGr (3037 punktów) | Polska lewica sama nie wie dokąd chce jechać i wsiada gdzie popadnie. Odkąd system ją porzucił jest dzieckiem we mgle na autostradzie. Jak tak dalej pójdzie to w końcu jakiś zboczeniec ją wykorzysta i zarżnie
|
|
|  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > jest lewicą katolickiej Polski Ile oni mają poparcia. Już nie pomnę. 15%? Myślę, że zbierze się w Polsce tylu praktykujących, a niewierzących. A nawet więcej. Więc to wg. mnie nie jest lewica katolickiej Polski. Tylko wszyscy udają. A król jest nagi.
|
|
 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | >Olejniczak był ministrantem. Oleksy alumnem. A ja byłem katolikiem.
|
|
3 na 3 | Madman (7811 punktów) | > Oglądając dziś na TVP Info wypowiedzi naszych zacnych przedstawicieli w Sejmie, zauważyłem w tle ozdobioną choinkę. A krzyża na ścianie nie dojrzałeś?
|
|
 | 1 na 1 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | >> Oglądając dziś na TVP Info wypowiedzi naszych zacnych przedstawicieli w Sejmie, zauważyłem w tle ozdobioną choinkę. >A krzyża na ścianie nie dojrzałeś?
Może oddali do złocenia? Bo taka bida od niego wieje...
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | >A krzyża na ścianie nie dojrzałeś? Dojrzałem (P R A W E drzwi za plecami marshala) i miałem nadzieję, że ten temat ogólnie poruszy sprawę symboli religijnych w przestrzeni publicznej, urzędach itd.
|
|
|  | | Madman (7811 punktów) | > Dojrzałem (P R A W E drzwi za plecami marshala) i miałem nadzieję, że ten temat ogólnie poruszy sprawę symboli religijnych w przestrzeni publicznej, urzędach itd.Tak, tylko choinka nie jest symbolem religijnym. Chyba. Można zrobić eksperyment - znieważyć choinkę i sprawdzić, czy ktoś nas pozwie z artykułu 196.  Krzyża z sami sejmowej się nie pozbędziemy, dopóki będziemy mieli posłów, którzy uważają, że religia jest świetnym sposobem na zdobycie elektoratu. Bo oficjalnie mamy rozdział kościoła od państwa, konstytucję, itp, ale ignorowanie świeckości państwa jest wielu osobom na rękę. Bo prawo to jedna sprawa, a jego egzekwowanie - druga.
|
|
1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | > Oglądając dziś na TVP Info, wypowiedzi naszych zacnych przedstawicieli w Sejmie zauważyłem w tle ozdobioną choinkę.
Osobiście mi to nie przeszkadza. Jestem ateistka, mam w domu choinkę ubraną i z tego powodu nie jestem kimś innym. O ile krzyż jest dla mnie symbolem konkretnej religii, o tyle choinka tworzy nastrój świąteczny.
|
|
 | | AdamGr (3037 punktów) | Mi też nie przeszkadza, jakaś odmiana przy całorocznej szopce
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|