 |
DGP zamiata sprawę kalibru międzynarodowego pod dywan Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-08-2014 01:18 | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | DGP zamiata sprawę kalibru międzynarodowego pod dywan
2 na 2 | Medialne spekulacje: wiadomosci(*)-syria-po-jednej-stronie/pv09c"[...] przypomina, że Zachód - a przede wszystkim USA (Barack i spółka 'Trilateral Commission')- wspierał opozycję syryjską, a prezydent Baszszar al-Asad "szukał pomocy w Rosji." "Zbrojna opozycja jest wykończona, a prezydent (czyt. Asad) coraz bliżej stłumienia rebelii. Jego głównym przeciwnikiem stało się Państwo Islamskie" - czytamy w "DGP". Według analizy, syryjskie władze nie są już wrogami Zachodu." USA odpuszcza sponsorowanie rebeliantów w Syrii, tak mam to rozumieć? Niedawno przecież nie przyznawali się do udzielania jakiejkolwiek pomocy, a tu okazuje się, że jednak wspierała... Nie ładnie. Poza tym czyjej analizy? DGP? To śmieszne. Sprawa już ucichła, a naród uwierzył DGP? To przecież manipulacja, aby prawdziwe cele nie wyszły na jaw - konspiracja. USA przegrywa wojnę? Czy może bitwę o Syrię? Istnieje przecież ISIS, jest na terenach Syrii, a USA, walczą z ISIS. Chwila, pogubiłem się... To będą w Syrii na terytorium przyjaciela? Myślę, że do tego doszło. Dziękuję, pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Naiwność. W polityce międzynarodowej i dyplomacji nie ma przyjaciół. Są tylko interesy. A wszyscy mają w tym wielki interes, by ISIS zdusić w zarodku. Wrzuciłem wczoraj wieczorem lub dziś rano do "Znalezionych w sieci" link do ciekawego artykułu na temat tego, kto finansuje ludzi odpowiedzialnych za syryjski bałagan. Może wkrótce Moderacja go umieści.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | 1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | > Naiwność. W polityce międzynarodowej i dyplomacji nie ma przyjaciół. Są tylko interesy. A wszyscy mają w tym wielki interes, by ISIS zdusić w zarodku.Naiwność sama w sobie występuje w mojej wypowiedzi, lecz wypowiedź powyżej skłaniać ma bardziej do przemyśleń o DGP, która wprowadza w obłęd opinie społeczną (publiczna kłamie, jest manipulowana np. najbardziej popularne kanały radiowe oraz prasa) - setki, bądź miliony obywateli myślą, że to prawda. Ci ludzie nie są związani z racjonalizmem. Nigdy nie zastanawiają się o podstawach danego konfliktu. Ich informacja to media, więcej źródeł wiedzy nie posiadają z własnej woli. Mają dostęp, lecz ciężej znaleźć informację, która może pomóc w zrozumieniu przykładowo na tymczasowym temacie: danego konfliktu. Chcę jedynie przemówić do czytelników DGP, choć głos mogą zabrać również inni. Z tymi obywatelami to podobnie jak do dziś słyszę o synoptykach o pogodzie  Co innego mówią, a na drugi dzień w lecie śnieg?  > Wrzuciłem wczoraj wieczorem lub dziś rano do "Znalezionych w sieci" link do ciekawego artykułu na temat tego, kto finansuje ludzi odpowiedzialnych za syryjski bałagan. Może wkrótce Moderacja go umieści.Oczekuję linku dodanego przez Moderatorów.
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> Oczekuję linku dodanego przez Moderatorów.www.terror(*).php/pot/article/view/360/html
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | O wszystko zawsze oskarża się USA. Tymczasem pierwsze skrzypce w pomocy grały Izrael i Turcja. Moim zdaniem USA prowadzą taką Politykę na Bliskim Wschodzie jakiej chce Izrael. Dlaczego Izrael pomagał Al-Kaidzie? Miał dwa wyjścia, albo pomagać Al-kaidzie albo Hezbollah.
Konflikt tlił się w Syrii już dawno i ma podłoże etniczno religijne. Sunnici kontra Alawici. Ci drudzy Syria rządzą choć sa mniejszością. Konflikt pomiędzy odłamami islamu nasila się. Syria i Irak są państwami arabskimi na które wpływ chce miec Iran, boja się tego sunnickie kraje na czele z Arabią Saudyjską.
Generalnie jednak Iran jest całkowicie poza kontrolą i starsznie jest ciety na Izrael. To była główna bolączka Tel-Awiwu, tylko że sytuacja w Syrii wymknela się z pod kontroli. Kalifat jest znacznie grozniejszy niz Syria sprzymierzona z Iranem. Sytuacja naprawde zrobiła się ciekawa.
|
|
 | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>Sytuacja naprawde zrobiła się ciekawa.
A teraz, po egzekucji Foleya, do bojowników popłyną zapewne pieniążki z całego świata od różnych ośrodków i prywatnych sponsorów, nastawionych przeciwko USA i Zachodowi. W dodatku inne państwa, których obywatele są lub staną się zakładnikami bojowników ISIS, być może poza Wielką Brytanią, nie będą już zwlekać z opłaceniem wielomilionowych okupów. W ten sposób Zachód od lat sam nakręca ten "biznes".
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
|  | 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | > >Sytuacja naprawde zrobiła się ciekawa.> A teraz, po egzekucji Foleya, do bojowników popłyną zapewne pieniążki z całego świata od różnych ośrodków i prywatnych sponsorów, nastawionych przeciwko USA i Zachodowi.Zobaczymy. Przeciw Kalifatowi są teraz wszyscy, łącznie z ich sunnickimi sponsorami, bo stracili nad nimi kontrolę. Najfajniejszą rzeczą jaką ISIS zrobił to wzmocnienie Kurdów  . Nawet Turcja liże im dupy teraz! www.youtube.com/watch?v=ntOAW9DLBTE
|
|
| |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Proszę się nie obrazić, ale uważam, że Pana stanowisko jest naiwne. Ten cały islamski czy też islamistyczny ekstremizm wywodzi się wprost z Europy - z krajów, które od lat 80-tych XX wieku stały się jego wylęgarniami: z Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Danii, Francji, Niemiec, ze środowisk imigrantów i neofitów. To się tak szybko nie skończy. To się dopiero zaczyna. Problem leży w zgłupiałej EUROPIE, która bagatelizuje ten problem i sama poniekąd go sobie wyhodowała, a nie na Bliskim Wschodzie. Grozi nam regularna wojna cywilizacji, prowadzona z wewnętrznym wrogiem na naszym własnym terytorium. Czytał Pan to? wiadomosci(*)8,wiadomosc.html?ticaid=1134f5wiadomosci(*)cy,wid,16828451,wiadomosc.html
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | |  | | Celecrin (6386 punktów) | > Ten cały islamski czy też islamistyczny ekstremizm wywodzi się wprost z EuropyNieprawda. Wywodzi się z dwóch rywalizujących ze sobą ośrodków: Arabii Saudyjskiej oraz Iranu. pl.wikipedia.org/wiki/WahhabizmNatomiast szyizm jest z natury rewolucyjny, bowiem odsunięci od władzy szyici czekają na swojego imama, który ich wyzwoli i da równość. pl.wikipedia.org/wiki/Republika_islamska
|
|
| | | |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>Nieprawda. Wywodzi się z dwóch rywalizujących ze sobą ośrodków: Arabii Saudyjskiej oraz Iranu.
W tym przypadku klasyczne podziały religijne i ideologiczne są bez sensu. Współczesność należy tłumaczyć tym, co się dzieje na bieżąco, a nie mocno nieświeżą wiedzą z przestarzałych publikacji, która od dawna nie przystaje do rzeczywistości.
>Natomiast szyizm jest z natury rewolucyjny, bowiem odsunięci od władzy szyici czekają na swojego imama, który ich wyzwoli i da równość.
To są brednie. Buntowniczy i skłonny do zbrodni jest sam człowiek. Jaką książczyną te swoje zamiary usprawiedliwia lub uzasadnia, to jest sprawa drugorzędna. Tu chodzi tylko o to, kto ma kasę i kto sponsoruje cały ten bajzel. W roli najświętszej księgi występuje tu tylko i wyłącznie książeczka czekowa.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| | | | |  | | Celecrin (6386 punktów) | > W tym przypadku klasyczne podziały religijne i ideologiczne są bez sensu. EOT
|
|
| | | | | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
>EOT
Przykro mi, ale nie zrobi Pan na mnie wrażenia, cytując jakieś ułomki z Wikipedii.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| Paolo Monstro (6146 punktów) | > Medialne spekulacje:> wiadomosci(*)-syria-po-jednej-stronie/pv09c> "[...] przypomina, że Zachód - a przede wszystkim USA (Barack i spółka 'Trilateral Commission')-> wspierał opozycję syryjską, a prezydent Baszszar al-Asad "szukał pomocy w Rosji."> "Zbrojna opozycja jest wykończona, a prezydent (czyt. Asad) coraz bliżej stłumienia rebelii. Jego> głównym przeciwnikiem stało się Państwo Islamskie" - czytamy w "DGP". Według analizy, syryjskie> władze nie są już wrogami Zachodu."> USA odpuszcza sponsorowanie rebeliantów w Syrii, tak mam to rozumieć? Niedawno przecież nie> przyznawali się do udzielania jakiejkolwiek pomocy, a tu okazuje się, że jednak wspierała... Nie> ładnie.> Poza tym czyjej analizy? DGP? To śmieszne.> Sprawa już ucichła, a naród uwierzył DGP? To przecież manipulacja, aby prawdziwe cele nie wyszły na> jaw - konspiracja.> USA przegrywa wojnę? Czy może bitwę o Syrię? Istnieje przecież ISIS, jest na terenach Syrii, a USA,> walczą z ISIS. Chwila, pogubiłem się... To będą w Syrii na terytorium przyjaciela?> Myślę, że do tego doszło.> Dziękuję, pozdrawiam.> Powiedzenie "nie odkryłeś Ameryki" pasuje tutaj jak ulał. To samo było w Afganistanie, w Kambodży, w Libii i w innych miejscach na świecie. W polityce obowiązuje następująca definicja dobra i zła: dobry jest interes zbieżny a zły jest interes sprzeczny do tego dostosowana jest propaganda. Na tej zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Jeszcze się może pozmieniać - poczekaj parę lat.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|