Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowy pomysł Platformy Obywatelskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-10-2008 20:45plodzien (7378 punktów)Nowy pomysł Platformy Obywatelskiej
Ocena 6 na 6
Wierzę w Europę, Polskę i jej właściwą drogę. Sam jestem Europejczykiem zmęczonym socjalnymi kłodami rzucanymi na drodze liberalnego rozwoju gospodarczego swojego kraju.
Dlatego głosowałem na Platformę Obywatelską i zawsze na nią zagłosuję. Pomimo, że jestem pracobiorcą i moja żona jest jeszcze mniejszą niż ja pracobiorczynią. Ona to dopiero jest.
Od dwóch lat pracuje u pracodawcy, który twierdzi (i słusznie), że kodeks pracy jest daleko w tyle za dynamicznie pulsującą rzeczywistością. Nie obowiązują więc w zakładzie pracy jakieś głupie kodeksowe ograniczenia czasu pracy. Przez dni w tygodniu ciągnie się po 8 godzin za 1500 zł. I ja sobie to chwalę. Bo przecież:
- po pierwsze - gdyby w soboty nie pracowała to mielibyśmy jej pensję o 1/6 mniejszą, nie?
- po drugie - w soboty siedzę na rybach, grzybach lub w knajpie z kumplami, a nie jak dawniej - na obiadach u teściowej.
- po trzecie wreszcie - (co sam pracodawca podkreśla) im więcej on zarobi, tym więcej będzie do obdzielenia pracującej trzody. Więc kiedyś moja żona też dostanie ze 100 zł podwyżki.
I żona to rozumie. Na komuchów głosowac przecież nie będziemy, bo to wstyd. Na PIS też nie. PSL to oględnie mówiąc - prości ludzie. Miałem takiego dziadka, to wiem co mówię. A i tatusiowi buty cuchnęły obornikiem. Więc zostaje tylko PO. Mają europejskie twarze, garnitury i tacy jacyś są cywilizowani. Poza tym, my z żoną jesteśmy przecież po studiach, więc z tą grupą społeczną się identyfikujemy.
Zawsze w niedzielę wyborczą pogania mnie, jakby w lokalu była ograniczona ilośc głosów i bała się, że ktoś głos jej odbierze i wrzuci na inną partię.

Po każdym nowym pomyśle Platformy uważnie zapoznajemy się z nią. Bierzemy 10 głębokich oddechów, odsuwamy na bok emocje i ... już rozumiemy, że tak trzeba.
Gardzimy szczerze Józkiem eks komuchem, mężem cioci Małgosi, który pulta się zawsze na jej imieninach:
- a że próbowali znieśc 4-letni okres ochronny pracowników przed osiągnięciem wieku emerytalnego,
- a że chcieli by móc zwalniac kobiety w ciąży.
To wszystko są głupie, zwierzęce emocje wujka Józka. Niechby sam pomyślał. Siedzi w biurze taka 56 letnia kobieta i co? Żeby we własnym biurze nie móc zatrudnic jakiejś 18? Toż to gwałt na wolności jest.
A panienka w ciąży? Wiadomo, że nie pracuje ino po lekarzach lata. A nawet jak nie - to pracuje nieefektywnie, bo o bachorze myśli. Niech siedzi w domu, a na nią mąż zarobi jako właśnie na swoją ciężarną żonę zarabia pracodawca.

Teraz też rozumiemy i popieramy nowy pomysł Platformy Obywatelskiej.

Rząd planuje wydłużenie czasu pracy nawet do 65 godzin tygodniowo bez oddawania w zamian czasu wolnego. Warunkiem takiego wydłużenia czasu pracy miałoby być jednak uzyskanie zgody pracownika.

Już wyobrażam sobie przebieg najbliższych imienin cioci Małgosi. I tego obmierzłego Józka, który nigdy nie doczyta do końca i wścieka się. A przecież rząd zaznacza po ludzku, że jak pracownik nie zechce, to pracodawca będzie mógł mu nadmuchac. Więcej nawet - nie będzie miał do niego pretensji i już.
Chłop czy baba jak się nie zgodzą - będą pracowac mniej, jak zechcą - to więcej i w czym problem?

My z żoną wiemy, że wszystkie te plany to wypełnienie rzuconej przez Tuska obietnicy, że zrobi tak - by rodacy zaczęli wracac z Irlandii. Rozumiemy to i tylko (jako że mieszkamy przy lotnisku) boimy się ogłuchnąc od huku tych niezliczonych samolotów, którymi rodacy będą wracac.
Ale też się tego nie boimy. Bo wierzymy, że to dla rozwoju Polski, bo wierzymy też (jak większośc młodych), że kiedyś sami zostaniemy pracodawcami, a wtedy wszystko to, co uchwali PO - będziemy mieli jak znalazł.

Zresztą, że nasza reakcja jest właściwą, świadczącą o dojrzałości obywatelskiej postawą - dowodzi ta wymowna cisza powszechnego zrozumienia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Rząd planuje wydłużenie czasu pracy nawet do 65 godzin tygodniowo bez oddawania w zamian czasu wolnego.

Uważam siebie za liberała w bardzo specyficznym sensie. Droga mi jest wolność czasu wolnego od pracy. Ci, którzy wolność związali z pracoholizmem to pomyleńcy. Życzę im samych krachów na giełdzie. A kiedy słyszę, że któryś z nich zwariował, zastrzelił się lub powiesił - myśle sobie: OK.
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Rząd planuje wydłużenie czasu pracy nawet do 65 godzin tygodniowo bez oddawania w zamian czasu
>wolnego.

To jest niemożliwe, socjalistyczna UE nigdy się na to nie zgodzi.

A jak to jest możliwe, że w USA nie ma kodeksu pracy ani nie musi być umowa o pracę na piśmie, a pracownik niewykwalifikowany może sobie kupić mieszkanie i samochód po kilku miesiącach pracy?

PO jest beznadziejna ale chyba nic lepszego nie ma

Adam
07-10-2008 22:42 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>A jak to jest możliwe, że w USA nie ma kodeksu pracy ani nie musi być umowa o pracę na piśmie, a pracownik niewykwalifikowany może sobie kupić mieszkanie i samochód po kilku miesiącach pracy?

    Przejmujący opis rajskiego życia niewykwalifikowanych pracowników w USA. Warto przeczytać.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>    Przejmujący opis rajskiego życia niewykwalifikowanych pracowników w USA. Warto przeczytać.
>   Pozdrawiam

Dziękuję, a jaką mamy alternatywę?

Adam
08-10-2008 21:52 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Dziękuję, a jaką mamy alternatywę?

   Nie przyjmować niczego na wiarę. Tu możesz poczytać o amerykańskim prawie pracy.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

>A jak to jest możliwe, że w USA nie ma kodeksu pracy ani nie musi być umowa o pracę na piśmie, a pracownik niewykwalifikowany może sobie kupić mieszkanie i samochód po kilku miesiącach pracy?

A w Polsce nie może?
Wystarczy zapisać się do PSL, trochę podziałać, dostać posadę w jakiejś Agencji Rolnej i masz samochód i mieszkanie służbowe. Za darmo. Po co kupować? Po co kwalifikacje i dyplomy? Unię dogoniła tylko nasza kiełbasa, ale USA już wyprzedziliśmy.
08-10-2008 00:44 
 Ocena 1 na 1
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>>A jak to jest możliwe, że w USA nie ma kodeksu pracy ani nie musi być umowa o pracę na piśmie, a pracownik niewykwalifikowany może sobie kupić mieszkanie i samochód po kilku miesiącach pracy?
>A w Polsce nie może?
>Wystarczy zapisać się do PSL, trochę podziałać, dostać posadę w jakiejś Agencji Rolnej i masz samochód i mieszkanie służbowe. Za darmo. Po co kupować? Po co kwalifikacje i dyplomy? Unię dogoniła tylko nasza kiełbasa, ale USA już wyprzedziliśmy.

Jednym słowem wszyscy powinniśmy się zapisać do PSL?
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>Jednym słowem wszyscy powinniśmy się zapisać do PSL?
Dokładnie, to wszyscy niewykwalifikowani pracownicy, którzy chcą dogonić i prześcignąć Amerykę w szybkości zdobywania mieszkania i samochodu.
lotrek (14275 punktów)
>(co sam pracodawca podkreśla) im więcej on zarobi, tym więcej będzie do
>obdzielenia pracującej trzody. Więc kiedyś moja żona też dostanie ze 100 zł podwyżki.

Gratuluję, jak rozumiem to ten pracodawca to "ludzkie panisko" , który wie, że "pan bóg kazał się dzielić". Niestety, jest wyjątkiem wśród innych, którzy gdy nie mają nad sobą bata w postaci Kodeksu Pracy to często zapomną wypłacić pensje pracownikowi, nie mówiąc już o podwyżce. W mediach nie brakuje informacji o takich praktykach a i sądy pracy są zawalone sprawami oszukanych pracobiorców.

>Na komuchów głosowac przecież nie będziemy, bo to wstyd. Na PIS też nie. PSL to
>oględnie mówiąc - prości ludzie. Miałem takiego dziadka, to wiem co mówię. A i tatusiowi buty
>cuchnęły obornikiem. Więc zostaje tylko PO. Mają europejskie twarze, garnitury i tacy jacyś są
>cywilizowani.

Nie razi Cię to, że w dużej części posłowie PO to odpady z nieistniejących już partii, często narodowo katolickich, jak AWS, czy dawny ZCHN i jakiś resztki nie zagospodarowane przez PiS? Przykład pierwszy lepszy: marszałek Niesiołowski, dawny ZCHNowiec, wojujący katolik i narodowiec. Ładny mi Europejczyk !! Chyba od Le Pena. W ostatnich wyborach też głosowałem na PO, lecz nie za tą partią, tylko przeciw PiS.
08-10-2008 07:28 
 Ocena 2 na 2
matragon (2557 punktów)
Ja tekst kolegi plodzienia odebrałem jak żart ... ponurzasty - ale żart


Michał 'matragon' Worgacz

GŁUPOTA MA PEWiEN UROK, iGNORANCJA NiE (F. Zappa)
08-10-2008 09:56 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Nie razi Cię to, że w dużej części posłowie PO to odpady z nieistniejących już partii, często narodowo katolickich, jak AWS, czy dawny ZCHN i jakiś resztki nie zagospodarowane przez PiS?

Jesli chodzi o profile osobowościowe, to naszych polityków łączy jedno: krętactwo. Robią wszystko, aby zmniejszyć swój ciężar właściwy i utrzymać sie na powierzchni szamba. Moim faworytem w tej konmkurencji jest Ryszard Czarnecki. Kim on juz nie był! A chciał zostać nawet prezesem PZPN! Jego elastyczność każe mysleć o czymś bardzo, bardzo miętkim.
08-10-2008 11:38 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
Zlituj się lotrek.
Przeczytaj tekst plodziena jeszcze raz...
ironia - sprzeczność między dosłownym znaczeniem wypowiedzi (pozorną aprobatą) a jej istotnym sensem (świadomie zamaskowanym szyderstwem)
08-10-2008 18:35 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>Przeczytaj tekst plodziena jeszcze raz..

No cóż, znam kilku "obrońców" tej partii na naszym portalu. Którzy też zachwycają się "Europejskością" tej partii i nie czują zapachu kruchty od jej posłów. I to całkiem serio...
Teksty "dla jaj" zazwyczaj umieszczam w dziale "bazgroły".
09-10-2008 10:46 
 Ocena 4 na 4
plodzien (7378 punktów)
> Teksty "dla jaj" zazwyczaj umieszczam w dziale "bazgroły".

Drogi Lotreku
Od dwóch dni chodzę jak struty i postanowiłem nie zostawić tego bez odpowiedzi, tym bardziej że zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. No i też dlatego, że śledzenie od dawna Twoich wypowiedzi pozwoliły mi wyrobić przekonanie, że jesteś fajny chłop.
Obaj zadziałaliśmy zbyt żywiołowo.
Nie umieściłem swojego tekstu w "Bazgrołach" bo po przeczytaniu w internecie o następnym chwalebnym pomyśle naszej przewodniczki partii - palce jakby same zaczęły skakać mi po klawiaturze i po zakończeniu - bez zastanowienia umieściłem to w tym dziale.
Zdecydowałem się na ton ironiczny, gdyż mam złe doświadczenia z pisaniem "na poważnie". Kilka miesięcy wcześniej opisałem podobny wygłup PO, ale przedstawiony w ten sposób problem nie wywołał najmniejszego zainteresowania. Tylko jakiś jeden czytelnik/zwolennik pozwolił sobie nie zgodzić się ze mną. Pozostali milczeli - jakby ich problemy świata pracy zupełnie nie dotyczyły.
To zresztą są dość częste przypadki, jeśli chodzi o inteligencję (przynajmniej mi znaną). Dawniej pytałem pracujących na podrzędnych stanowiskach absolwentów szkół wyższych, czy znają program liberalnej partii, na którą głosują. Teraz mi ręce opadły i tego już nie czynię. Tak naprawdę ich entuzjazm wynikał głównie z tego, że Tusk dobrze wygląda.
Korzystając z okazji, pragnę odpowiedzieć, że nie chodziło mi o to byśmy głosowali na PSL, PIS czy SLD. Chodzi o to byśmy byli bardziej trzeźwi. I krytyczni. W związku z powszechnym, ogólnopartyjnym zbydlaczeniem elit politycznych - może rozwiązaniem byłoby głosowanie nie na partie lecz na ludzi?

Za wynikłe z mojej winy nieporozumienie serdecznie Cię przepraszam.
11-10-2008 11:20 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>Korzystając z okazji, pragnę odpowiedzieć, że nie chodziło mi o to byśmy głosowali na PSL, PIS czy SLD. Chodzi o to byśmy byli bardziej trzeźwi. I krytyczni. W związku z powszechnym, ogólnopartyjnym zbydlaczeniem elit politycznych - może rozwiązaniem byłoby głosowanie nie na partie lecz na ludzi?

Wybory, które nas czekają (w 2010 prezydenckie i rok później parlamentarne o ile nie przedterminowe) będą jak zawsze bardzo trudne dla ateistów. Nie ma bowiem partii, która by, popierała w sposób oczywisty ideę świeckiego państwa. Już nawet nie chodzi o jakieś rewolucyjne zmiany w tym zakresie (pobożne życzenie), wystarczyłoby faktyczne a nie fikcyjne przestrzeganie Konstytucji RP. I nawet lewica, dla której zabieganie o świeckość państwa powinno być czymś naturalnym, ze strachu przed Kościołem nigdy tego nie czyni i nie sądzę by się kiedyś odważyła. Nie mówiąc już o wypowiedzeniu Konkordatu - nikt z takim projektem nie odważy się wystąpić. Głosownie na poszczególnych ludzi może i miało by sens, ale przynajmniej w tym parlamencie nie będzie "woli politycznej", by coś takiego przeforsować. Jeśli chodzi o premiera Tuska, to kiedyś darzyłem go sympatią, gdyż na tle innych polityków wyglądał dość "europejsko". Jednak, jak przed wyborami prezydencki w 2005r. będąc jednym z kandydatów, wziął ślub kościelny i to po 25 latach małżeństwa, tylko po to by zdobyć przychylność "moherowego elektoratu" (innych powodów nie znajduję), zdałem sobie sprawę jakiego formatu jest to człowiek. Prezydent Kwaśniewski głośno mówił o swoim agnostycyzmie i wcale nie przeszkodziło mu to wygrać dwukrotnie wyborów. Co niezłe świadczy o preferencjach wyborców. Gdyby jeszcze polski wyborca nie był tak podatny na populizm...
Pozdrawiam.
Liss (2003 punktów)
> Wierzę w Europę, Polskę i jej właściwą drogę. Sam jestem Europejczykiem zmęczonym socjalnymi
>kłodami rzucanymi na drodze liberalnego rozwoju gospodarczego swojego kraju.
>Po każdym nowym pomyśle Platformy uważnie zapoznajemy się z nią. Bierzemy 10 głębokich oddechów,
>odsuwamy na bok emocje i ... już rozumiemy, że tak trzeba.

Nowy pomysł Platformy Obywatelskiej.
Prywatyzacja szpitali ? Bardzo świetnie ! Tylko prosze aby Każdy otrzymał swoją część.
I lasy państwowe sprywatyzować prosze.
08-10-2008 08:57 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
> Nowy pomysł Platformy Obywatelskiej. >
> Prywatyzacja szpitali ? Bardzo świetnie ! Tylko prosze aby Każdy otrzymał swoją część. >
Rurki od kroplówek, igły którymi Cię kłuto. To wszystko możesz sobie zabrać wychodząc ze szpitala.
> I lasy państwowe sprywatyzować prosze. >
No przecież mówi się o lasach jako rekompensacie dla KrK za utracone po wojnie majątki.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365