Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zakladanie kościoła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
14-08-2009 14:03nowak (46 punktów)Zakladanie kościoła
Ocena 1 na 1
witam wszystkich rozsadnie myslacych
poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i bedzie legalna
chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
pozdrawiam wszystkich
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Villain (90 punktów)Odp: zakladanie kosciola
>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>bedzie legalna
>chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
>podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych
>poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
>pozdrawiam wszystkich
Nie wystarczy Ci istniejących kościołów?
14-08-2009 14:40 
 Ocena 3 na 3
nowak (46 punktów)
>>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>>bedzie legalna
>>chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
>>podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych
>>poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
>>pozdrawiam wszystkich
>Nie wystarczy Ci istniejących kościołów?
przeciez mi kosciol jest potrzebny do zarabiania wyduszenia od panstwa i uni tego co zabiera ta sekta kk i do walki z kk nie przeczytales dokladnie co pisalem??????
14-08-2009 14:46 
 Ocena 1 na 1
kikakika (190 punktów)

>i do walki z kk nie przeczytales dokladnie co pisalem??????

Ogniem ogień będziesz gasić?
14-08-2009 23:00 
 Ocena 1 na 1
marcus (876 punktów)
A może lodem lód rozbijać?

czarnanowina.xn.pl
www.niflheim.fora.pl
Slayerized (691 punktów)
>pozdrawiam wszystkich

Pomysł ciekawy, pewnie nie wypali, ale życzę powodzenia, najpiękniejszy upadek kościoła katolickiego to pokonanie go przez inny "kościół" jego własną bronią
Thorvoy (6588 punktów)
Zawsze możesz przyłączyć się do Słowiańskiej Wiary. Chyba są już zarejestrowaną grupą wyznaniową..
Gosia (9452 punktów)
Alleluja i do przodu!
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>bedzie legalna

Rejestracja związku wyznaniowego przebiega dość podobnie do rejestracji stowarzyszenia, z tą różnicą, że tutaj wymagana jest liczba co najmniej 100 członków. Instrukcję znajdziesz w Ustawie o gwarancjach sumienia i wyznania z 1989 roku (patrz: DZIAŁ III, Rejestrowanie kościołów i innych związków wyznaniowych). Zgodnie z ustawą, aby zarejestrować związek wyznaniowy, musisz:

1. Napisać deklarację o utworzeniu kościoła lub innego związku wyznaniowego oraz wniosek o wpisanie twojego kościoła do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych, a także statut związku wyznaniowego, który określa jego nazwę, teren działania i siedzibę władz, cele działalności oraz formy i zasady ich realizacji, ustrój związku, źródła finansowania itp., itd. (szczegóły dot. treści wniosku i statutu omawia Art. 32. ustawy),

2. zebrać co najmniej 100 wyznawców (muszą to być obywatele polscy posiadający pełną zdolność do czynności prawnych), którzy podpiszą się pod ww. wnioskiem i deklaracją,

3. Sporządzić listę wnioskodawców (zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy potwierdzające treść wniosku i deklaracji, a także imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer PESEL każdego wnioskodawcy),

4. Złożyć te dokumenty w Departamencie Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych MSWiA i czekać na odpowiedź - niewykluczone, że zostaniesz poproszony o wyjaśnienia, dokonanie korekt, uzupełnień itp. Na uzupełnienie braków masz termin dwumiesięczny, a organ rejestracyjny ma termin trzymiesięczny na rozpatrzenie wniosku. W przypadku, gdyby postanowienia statutu stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, zdrowia, moralności publicznej, władzy rodzicielskiej albo podstawowych praw i wolności innych osób, wniosek zostanie odrzucony.


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"Przecz każdy sądzi, gdy usłyszy słowa, że muszą też zawierać jakiś sens". (Faust)
mirka (403 punktów)
>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>bedzie legalna
>chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
>podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych
>poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
>pozdrawiam wszystkich

Rad udzielili ci inni, a ja mam pytanko: co będziesz czcił? To bardzo wazne. Jesli założysz kościół czcicieli samochodów - to jako obiekt kultu bedzięsz je sprowadzał za darmo!
14-08-2009 19:13 
 Ocena 2 na 2
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)

> Jesli założysz kościół czcicieli samochodów - to jako obiekt kultu bedzięsz je sprowadzał za darmo!

Całkiem za darmo to pewnie nie... Ale zwolnienie np. z cła to też niemała korzyść, zresztą wykorzystywana już od lat przez związki wyznaniowe (m.in. ze względu na nadużycia w tej materii zwiększono minimalną liczbę członków wymaganą do założenia związku wyznaniowego do stu). Polecam lekturę ustępów 5-7 Artykułu 13 Ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania:

Cytat:
5. Dochody z działalności gospodarczej osób prawnych kościołów i innych związków wyznaniowych oraz spółek, których udziałowcami są wyłącznie te osoby, są zwolnione od opodatkowania w części, w jakiej zostały przeznaczone w roku podatkowym lub w roku po nim następującym na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, działalność charytatywnoopiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków oraz na inwestycje sakralne i inwestycje kościelne, których przedmiotem są punkty katechetyczne i zakłady charytatywno-opiekuńcze, jak również remonty tych obiektów.

6. Osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych są zwolnione od opodatkowania i od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski, od nieruchomości lub ich części, stanowiących własność tych osób lub używanych przez nie na podstawie innego tytułu prawnego na cele niemieszkalne, z wyjątkiem części zajmowanej na wykonywanie działalności gospodarczej.

7. Zwalnia się z należności celnych przywozowych towary przeznaczone na cele charytatywno-opiekuńcze i oświatowo-wychowawcze oraz towary o charakterze kulturalnym przeznaczone na cele kultu, przywożone dla osób prawnych kościołów i innych związków wyznaniowych, w granicach i na warunkach określonych w rozporządzeniu nr 918/83/EWG z dnia 28 marca 1983 r. ustanawiającym wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz. Urz. WE L 105 z 23.4.1983), ostatnio zmienionym aktem dotyczącym warunków przystąpienia Republiki Czeskiej, Republiki Estońskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Łotewskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Węgierskiej, Republiki Malty, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słowenii i Republiki Słowackiej oraz dostosowań w traktatach stanowiących podstawę Unii Europejskiej (Dz. Urz. WE L 236 z 23.9.2003).


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"Nie ma nic lepszego dla człowieka pod słońcem nad to, żeby jeść i pić, i weselić się" (Koh 8,15)
14-08-2009 20:29 
 Ocena 2 na 2
mirka (403 punktów)
Tak cz siak zakładanie kościoła to naprawdę niezły biznes. W porównaniu do innych działalności gospodarczych - ekstra. Zwolnienia, dotacje, darowizny itd. Jeśli masz wyjątkowo dużo charyzmy i staniesz się guru to będziesz życ jak pączek w maśle. Wystarczy dobrze się koło tego zakręcic i możesz sam uwierzyc że jesteś Bogiem!
Swoja drogą gdyby kler nie miał takich przywilejów finansowych i płacił równo to dziura w budżecie państwa dawno by zniknęła.
Nie tak dawno była afera z piekarzem który niesprzedany chleb zostawiał dla biedniejszych. Myślę ze większośc słyszała co się potem stało. Ciekawe więc co z pieniędzmi "na tace"- nie są przecież opodatkowane. Czy gdyby piekarz darował chleb Kościołowi to uniknął by kłopotów z podatkiem?
nowak (46 punktów)
>>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>>bedzie legalna
>>chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
>>podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych
>>poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
>>pozdrawiam wszystkich
> Rad udzielili ci inni, a ja mam pytanko: co będziesz czcił? To bardzo wazne. Jesli założysz kościół czcicieli samochodów - to jako obiekt kultu bedzięsz je sprowadzał za darmo!
>
no super pomysl ale czy przejdzie? myslalem ze np wyznanie jedi lub cos podobnego zeby tylko przeszlo ale widze ze pomyslow jest wiele ktore przyniosa korzysci
anty_k (954 punktów)
> Rad udzielili ci inni, a ja mam pytanko: co będziesz czcił? To bardzo wazne. Jesli założysz kościół czcicieli samochodów - to jako obiekt kultu bedzięsz je sprowadzał za darmo!

A na wypadek gdyby urzędnicy mieli wątpliwości można się powołać na tradycję kultu cargo
nowak (46 punktów)Odp: Zakladanie kościoła
>witam wszystkich rozsadnie myslacych
>poszukuje wskazowek jak zalozyc kosciol czy jakas grupe wyznaniowa ktora bedzie zarejestrowana i
>bedzie legalna
>chodzi mi glownie o korzysci z tego wynikajace jak np dotacje z uni nieplacenie podatkow itd
>podobno to jest niby prosta sprawa wiem ze potrzeba jest ok 100 podpisow potencjalnych wiernych
>poza tym to nie wiem nic wiecej prosze o ew pomoc na maila lub forum
>pozdrawiam wszystkich
>
dziekuje wszystkim za wskazowki wsparcie i rady nie wiem czy jestem to wszystko w stanie ogarnac przede wszystkim mentalnie
jesli chodzi o mnie to uwazam ze kosciola to likwidowac nie trzeba ale trzeba go po prostu znacjonalizowac wraz z jego majatkiem i odciac sie od watykanu ksiedza na pensje -oczywiscie najnizsza krajowa bo przeciez w niebie sobie odbije- a wszelka kasa za uslugi typu pogrzeb wesele itd pobierana w urzedzie miasta po ustalonych stawkach-kto chce to korzysta- i wiecej nic bym nie zmienial
tym sposobem budzet panstwa staje na nogi a ludzie ktorzy potrzebuja kosciola dalej go maja i do tego na uczciwych zasadach chyba lepszego rozwiazania nie ma i nie zrozumiem tego ze ludzie tego nie popieraja jak z nimi rozmawiam
pozdrawiam wszystkich jeszcze raz i dziekuje za zrozumieniem

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365