Tytuł wątku jest tytułem artykułu jaki opublikowała "Wspólnota Terespolska" nr 3 (221) 18 stycznia 2011r. Niestety treści artykułu nie zamieścili w sieci, więc cytuję za gazetą:
" Jakub Domański, jego koledzy i koleżanki wpadli na pomysł. Będą kolędować. Młodzieży przyświecał cel: kultywować tradycję i przy okazji zarobić parę złotych. Czar prysł, kiedy to proboszcz zapowiedział, że dzieci, które chodzą po kolędzie powinny oddać 50 procent zarobionych pieniędzy na rzecz parafii..."
Wydawało mi się, że haracz 50-cio procentowy do domena tzw "alfonsów". A może coś w tym jest??? |