 |
Jaka wiara taki kościół - Rydzykowe imperium Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-01-2011 18:07 | DissolvedGirl (296 punktów) | Jaka wiara taki kościół - Rydzykowe imperium
3 na 3 | Pod Toruniem wyrasta nowe Rydzykowe imperium - park religijno-rekreacyjny, w którego centrum stanie ten "niesamowity kościół". /Moderator usunął zdjęcie ze względu na naruszenie praw autorskich - zdjęcie dostępne pod poniższym linkiem/Dopełnieniem dzieła będą obiekty hotelowe, aquapark z wodami termalnymi (szkoda że nie święconymi  sklepy i restauracje. Dla ciekawych artykuł: bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,8814274.htmlWaszych opinii się domyślam  Ja postaram się w skrócie: -Niezły wiaro-biznes -Jaka wiara - taka architektura (kicz kicz kicz!) Mnie urzekły komentarze internautów: "Jeżeli zyski ze sklepów,restauracji i aquaparku nie pójdą co najmniej w 75% na cele dobroczynne to gdzie tu jest Bóg?Rolą księży jest chyba pomagać biedniejszym a nie bogacić sie a to nie wygląda na inwestycje charytatywną" "jeżeli to faktycznie jest w takiej skali to muszę powiedzieć, że jestem przerażony. taki kościół nie przysporzy Kościołowi Katolickiemu przyjaciół tylko szyderców, stanie się obiektem kpin." Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i zobaczą że ich wiara nie ma nic wspólnego z ideą chrześcijaństwa...więc może znajdą trochę więcej odwagi, żeby i samą wiarę zakwestionować? A dla kontrastu i przykładu, że można inaczej... Church of the light w Japonii.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
12 na 12 | coreless (16088 punktów) |
O Jezusie,Maryjo i święty Józefie, toż to wypisz wymaluj citrus juicer! (znaczy się: maszynka do wyciskania) Nawet rynienkę do soczku ma podobną. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
 | | DissolvedGirl (296 punktów) | > O Jezusie,Maryjo i święty Józefie, toż to wypisz wymaluj citrus juicer! (znaczy się: maszynka do wyciskania)Genialne skojarzenie  ! Tylko złotej korony na czubku brak! (z cytrynki?)
|
|
 | 5 na 5 otisto (166 punktów) (zablokowany) | >maszynka do wyciskania >Nawet rynienkę do soczku ma podobną
A wyciskane będą mochery i wycieczki szkolne oraz turyści z USA
ojciec dyrektor to geniusz...
|
|
|  | | marek milczewski (2335 punktów) | >>maszynka do wyciskania >>Nawet rynienkę do soczku ma podobną >A wyciskane będą mochery i wycieczki szkolne oraz turyści z USA >ojciec dyrektor to geniusz... > Ależ ci katolicy to głupki!
dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
|
|
2 na 2 | jawnoszyderca (184 punktów) | > Jaka wiara taki kościółCóż, byli lepsi w okazywaniu swojego uwielbienia. I budynki jakieś podobne stawiali...
|
|
 | | DissolvedGirl (296 punktów) |
>Cóż, byli lepsi w okazywaniu swojego uwielbienia. I budynki jakieś podobne stawiali... Tak, ale Tadż Mahal wzniesione zostało na cześć zmarłej żony i nazywane jest świątynią miłości. Co innego szacunek do historycznej architektury, a co innego drażnienie ludzi przesadnym bogactwem i kiczem... w dzisiejszych czasach ludzi to w oczy kole... i dobrze.
|
|
|  | 3 na 3 | DEmonizer (4893 punktów) | A w Polsce będziemy mieli świątynię Geotermii Tadż Rydzal, to może być wielki owoc miłości - niebiańskiej miłości "I nie opuszczaj mnie aż do śmierci". Wtedy ostatecznie zstąpi "Duch Twój" i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi ... (Tak układają się gwiazdy polityki religijnej)  Pozdrawiam
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >Pod Toruniem wyrasta nowe Rydzykowe imperium - park religijno-rekreacyjny, w którego centrum stanie >ten "niesamowity kościół".
Ja chcę wiedzieć kto mu grunty sprzedał.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
|
|
 | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) |
> Ja chcę wiedzieć kto mu grunty sprzedał. I za ile. Z tym, że jeśli sprzedawał prywatny chłop, to mnie nie obchodzi.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że do tego interesu dokładać będzie budżet państwa, który sponsoruje utrzymanie obiektów sakralnych.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
 | kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | >Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że do tego interesu dokładać będzie budżet państwa, który sponsoruje utrzymanie obiektów sakralnych. Jeżeli płacisz w Polsce podatki to do tego interesu dokładać będziesz Ty.
|
|
| |  | kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | >Dzięki, naprawdę nie wiedziałem dotąd, że budżet państwa zasilany jest m.in. z podatków. Polecam się, może wydawać swoje pieniądze lepiej. Można nie sponsorować takich "budowli"
|
|
2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) |
> Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i >zobaczą że ich wiara nie ma nic wspólnego z ideą chrześcijaństwa...więc może znajdą >trochę więcej odwagi, żeby i samą wiarę zakwestionować?Ale takie obiekty powstają, bo ludzie religijni ich łakną - one ich utwierdzają w wierze. Dotyczy to zwłaszcza prymitywnej, bezmyślnej religijności, a taka niewątpliwie panuje w Polsce. Tu Bogiem katolików jest ich pycha , a pożywką dla niej są bożkowie pomniejsi: instytucja Kościoła, Wojtyła, jarmarczny przepych... Armia Rydzyka i jej klakierzy w Episkopacie to czołowa siła polskiego katolicyzmu. Muszą być w stałym uderzeniu, muszą być głośni i widoczni, bo inaczej władze różnych szczebli przestaną się bać i rzeka kasy może podeschnąć. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) |
>..."Jeżeli zyski ze sklepów,restauracji i aquaparku nie pójdą co najmniej w 75% na cele dobroczynne to gdzie tu jest Bóg?...
To nie wiesz , że "złoty klucz pasuje do najświętszej bramy" ?
>Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i zobaczą że ich...
Tak otworzą ale nie w tym sensie. Baba z dziadem gały wytrzeszczy i gębę rozdziawi...
|
|
1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Całość ma kosztować 115 mln. On to zbuduje ,zbierze 130mln. Postawi za 30-40mln a resztę zdefrauduje. Jest gość.
|
|
 | 1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | > Jest gość.Fajny facet z niego i taki przystojny 
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
|  | | rhotax7 (3947 punktów) | Kilka lat temu w Polityce lub Wprost był artykuł Rydzykowe imperium . Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie. Polecam i pozdrawiam Cię.
|
|
| |  | | DissolvedGirl (296 punktów) |
>Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie. Zacytuję opinię psychologa z Torunia, mającego do czynienia z kobietami z bliskiego otoczenia Rydzyka: "Te kobiety traktują ojca Tadeusza jak guru, i są gotowe zabić za niego - dosłownie" Przerażające.
|
|
| |  | | Rafaela (2059 punktów) | > Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie.Matko jedyna, ale ja nie jestem starszą babcią! 
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| Artaso (380 punktów) | Każda generalizacja jest zła, łącznie z tą.
I nie bronię jakiegoś kościoła czy religii tylko logicznego rozumowania. Na podstawie faktu, że pierwsza gruszka jest robaczywa nie można wysuwać uprawnionego poglądu, że cały sad jest.
|
|
 | | DissolvedGirl (296 punktów) | >Każda generalizacja jest zła, łącznie z tą. >I nie bronię jakiegoś kościoła czy religii tylko logicznego rozumowania. Na podstawie faktu, że pierwsza gruszka jest robaczywa nie można wysuwać uprawnionego poglądu, że cały sad jest.
Masz rację - generalizacja jest zła. Ale ja celowo przedstawiłam kościoły, które tak silnie ze sobą kontrastują (czerń i biel w odcieniach chrześcijaństwa - oczywiście jest jeszcze całe spektrum szarości pomiędzy): tandetne i kiczowate rydzykowe imperium oraz ascetyczny, prosty, skromny kościół i wysunęłam tylko hipotezę, że odzwierciedleniem wiary, jej idei i postrzegania jej przez ludzi są kościoły jakie budują na jej cześć...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|