Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka wiara taki kościół - Rydzykowe imperium

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
26-01-2011 18:07DissolvedGirl (296 punktów)Jaka wiara taki kościół - Rydzykowe imperium
Ocena 3 na 3
Pod Toruniem wyrasta nowe Rydzykowe imperium - park religijno-rekreacyjny, w którego centrum stanie ten "niesamowity kościół".

/Moderator usunął zdjęcie ze względu na naruszenie praw autorskich - zdjęcie dostępne pod poniższym linkiem/

Dopełnieniem dzieła będą obiekty hotelowe, aquapark z wodami termalnymi (szkoda że nie święconymi sklepy i restauracje.
Dla ciekawych artykuł:
bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,8814274.html
Waszych opinii się domyślam Ja postaram się w skrócie:
-Niezły wiaro-biznes
-Jaka wiara - taka architektura (kicz kicz kicz!)
Mnie urzekły komentarze internautów:
"Jeżeli zyski ze sklepów,restauracji i aquaparku nie pójdą co najmniej w 75% na cele dobroczynne to gdzie tu jest Bóg?Rolą księży jest chyba pomagać biedniejszym a nie bogacić sie a to nie wygląda na inwestycje charytatywną"
"jeżeli to faktycznie jest w takiej skali to muszę powiedzieć, że jestem przerażony.
taki kościół nie przysporzy Kościołowi Katolickiemu przyjaciół tylko szyderców, stanie się obiektem kpin."

Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i zobaczą że ich wiara nie ma nic wspólnego z ideą chrześcijaństwa...więc może znajdą trochę więcej odwagi, żeby i samą wiarę zakwestionować?

A dla kontrastu i przykładu, że można inaczej... Church of the light w Japonii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

26-01-2011 18:48
 Ocena 12 na 12
coreless (16088 punktów)

O Jezusie,Maryjo i święty Józefie, toż to wypisz wymaluj citrus juicer! (znaczy się: maszynka do wyciskania)

Nawet rynienkę do soczku ma podobną.




Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
DissolvedGirl (296 punktów)
>O Jezusie,Maryjo i święty Józefie, toż to wypisz wymaluj citrus juicer! (znaczy się: maszynka do wyciskania)
Genialne skojarzenie! Tylko złotej korony na czubku brak! (z cytrynki?)
26-01-2011 20:58 
 Ocena 5 na 5
otisto (166 punktów)
(zablokowany)
>maszynka do wyciskania
>Nawet rynienkę do soczku ma podobną

A wyciskane będą mochery i wycieczki szkolne oraz turyści z USA

ojciec dyrektor to geniusz...
marek milczewski (2335 punktów)
>>maszynka do wyciskania
>>Nawet rynienkę do soczku ma podobną
>A wyciskane będą mochery i wycieczki szkolne oraz turyści z USA
>ojciec dyrektor to geniusz...
>
Ależ ci katolicy to głupki!


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
jawnoszyderca (184 punktów)
>Jaka wiara taki kościół

Cóż, byli lepsi w okazywaniu swojego uwielbienia. I budynki jakieś podobne stawiali...

DissolvedGirl (296 punktów)

>Cóż, byli lepsi w okazywaniu swojego uwielbienia. I budynki jakieś podobne stawiali...
Tak, ale Tadż Mahal wzniesione zostało na cześć zmarłej żony i nazywane jest świątynią miłości.
Co innego szacunek do historycznej architektury, a co innego drażnienie ludzi przesadnym bogactwem i kiczem... w dzisiejszych czasach ludzi to w oczy kole... i dobrze.
27-01-2011 11:34 
 Ocena 3 na 3
DEmonizer (4893 punktów)
A w Polsce będziemy mieli świątynię Geotermii Tadż Rydzal, to może być wielki owoc miłości - niebiańskiej miłości "I nie opuszczaj mnie aż do śmierci".
Wtedy ostatecznie zstąpi "Duch Twój" i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi ...
(Tak układają się gwiazdy polityki religijnej)

Pozdrawiam
Kowalska (14008 punktów)
>Pod Toruniem wyrasta nowe Rydzykowe imperium - park religijno-rekreacyjny, w którego centrum stanie
>ten "niesamowity kościół".

   Ja chcę wiedzieć kto mu grunty sprzedał.


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
27-01-2011 08:46 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>    Ja chcę wiedzieć kto mu grunty sprzedał.
I za ile.
Z tym, że jeśli sprzedawał prywatny chłop, to mnie nie obchodzi.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że do tego interesu dokładać będzie budżet państwa, który sponsoruje utrzymanie obiektów sakralnych.

Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że do tego interesu dokładać będzie budżet państwa, który sponsoruje utrzymanie obiektów sakralnych.
Jeżeli płacisz w Polsce podatki to do tego interesu dokładać będziesz Ty.
27-01-2011 00:49 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Dzięki, naprawdę nie wiedziałem dotąd, że budżet państwa zasilany jest m.in. z podatków.


Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Dzięki, naprawdę nie wiedziałem dotąd, że budżet państwa zasilany jest m.in. z podatków.
Polecam się, może wydawać swoje pieniądze lepiej. Można nie sponsorować takich "budowli"
astrotaurus (12445 punktów)

>Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i >zobaczą że ich wiara nie ma nic wspólnego z ideą chrześcijaństwa...więc może znajdą >trochę więcej odwagi, żeby i samą wiarę zakwestionować?

Ale takie obiekty powstają, bo ludzie religijni ich łakną - one ich utwierdzają w wierze.
Dotyczy to zwłaszcza prymitywnej, bezmyślnej religijności, a taka niewątpliwie panuje w Polsce. Tu Bogiem katolików jest ich pycha , a pożywką dla niej są bożkowie pomniejsi: instytucja Kościoła, Wojtyła, jarmarczny przepych...
Armia Rydzyka i jej klakierzy w Episkopacie to czołowa siła polskiego katolicyzmu. Muszą być w stałym uderzeniu, muszą być głośni i widoczni, bo inaczej władze różnych szczebli przestaną się bać i rzeka kasy może podeschnąć.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
zachaj (5239 punktów)

>..."Jeżeli zyski ze sklepów,restauracji i aquaparku nie pójdą co najmniej w 75% na cele dobroczynne to gdzie tu jest Bóg?...

To nie wiesz , że "złoty klucz pasuje do najświętszej bramy" ?

>Ja się ciesze, że powstają takie obiekty - może w końcu ludziom otworzą się oczy i zobaczą że ich...

Tak otworzą ale nie w tym sensie. Baba z dziadem gały wytrzeszczy i gębę rozdziawi...
rhotax7 (3947 punktów)
Całość ma kosztować 115 mln. On to zbuduje ,zbierze 130mln.
Postawi za 30-40mln a resztę zdefrauduje.
Jest gość.
28-01-2011 12:44 
 Ocena 1 na 1
Rafaela (2059 punktów)
>Jest gość.

Fajny facet z niego i taki przystojny


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
rhotax7 (3947 punktów)
Kilka lat temu w Polityce lub Wprost był artykuł Rydzykowe imperium .
Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie.
Polecam i pozdrawiam Cię.
DissolvedGirl (296 punktów)

>Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie.
Zacytuję opinię psychologa z Torunia, mającego do czynienia z kobietami z bliskiego otoczenia Rydzyka: "Te kobiety traktują ojca Tadeusza jak guru, i są gotowe zabić za niego - dosłownie"
Przerażające.
Rafaela (2059 punktów)
>Tam psychologowie dokonali analizy cech O.dyra i wykazali dlaczego tak silnie wpływa na starsze babcie.
Matko jedyna, ale ja nie jestem starszą babcią!


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
Artaso (380 punktów)
Każda generalizacja jest zła, łącznie z tą.

I nie bronię jakiegoś kościoła czy religii tylko logicznego rozumowania. Na podstawie faktu, że pierwsza gruszka jest robaczywa nie można wysuwać uprawnionego poglądu, że cały sad jest.
DissolvedGirl (296 punktów)
>Każda generalizacja jest zła, łącznie z tą.
>I nie bronię jakiegoś kościoła czy religii tylko logicznego rozumowania. Na podstawie faktu, że pierwsza gruszka jest robaczywa nie można wysuwać uprawnionego poglądu, że cały sad jest.

Masz rację - generalizacja jest zła. Ale ja celowo przedstawiłam kościoły, które tak silnie ze sobą kontrastują (czerń i biel w odcieniach chrześcijaństwa - oczywiście jest jeszcze całe spektrum szarości pomiędzy): tandetne i kiczowate rydzykowe imperium oraz ascetyczny, prosty, skromny kościół i wysunęłam tylko hipotezę, że odzwierciedleniem wiary, jej idei i postrzegania jej przez ludzi są kościoły jakie budują na jej cześć...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365