 |
Biada światu z powodu zgorszeń! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2011 17:16 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Biada światu z powodu zgorszeń!
12 na 12 | Jeszcze przy Wigilii Jego Ekscelencja ks. bp. Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki, w odpowiedzi na pytanie Naszego Dziennika:(...)Ekscelencjo, mówi się od jakiegoś czasu o "wojnie polsko-polskiej", czy ktoś nie próbuje teraz wmówić Narodowi, że trwa jakaś wojna katolicko-katolicka?zapewniał solennie: - Nie ma żadnej wojny katolicko-katolickiej, kościelno-kościelnej. Jest to wmawianie ludziom czegoś, czego nie ma.Ledwo minął miesiąc... Ale po kolei. Jest taki poeta-katolik Wojciech Wencel. Że on Uduchowiony bardzo jest, tedy nawet na prozę mu się rzuca. Ostatnio np. rzuciło mu się tak: (...)polskość nie jest stanem posiadania. Jest wieczną misją objawioną przez naszych wieszczów. "Duszą narodu polskiego jest pielgrzymstwo polskie" - pisał Adam Mickiewicz w roku 1832. To zdanie, pozornie odnoszące się do Wielkiej Emigracji po upadku Powstania Listopadowego, do dziś jest przejmująco aktualne. Tłumaczy wszystkie nasze dwudziestowieczne walki o niepodległość, okresy niewoli i współczesne trudności w budowaniu tzw. nowoczesnego państwa. Polskość to nie miejsce spoczynku, lecz droga, która prowadzi przez bramy historii ku nieskończoności. Kto chce naprawdę stać się Polakiem, musi być apostołem życia wiecznego. W świecie lękającym się śmierci i bijącym pokłony mamonie musi dawać świadectwo autentycznej wolności, którą przynosi żywa wiara w moc Zbawiciela. Do czego jest nam potrzebna Polska? Do zbawienia. Do uświęcania siebie i innych zgodnie z nauką Chrystusa objawioną św. s. Faustynie Kowalskiej: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości". Obawiam się, że słowo "potęga" w tym zdaniu ma niewiele wspólnego z kryteriami tego świata, a i "świętość" należy kojarzyć raczej z umieraniem dla bliźniego niż z bezgrzesznością. Wielka Polska Katolicka pewnie z tego nie powstanie, ale już Polska katolickich apostołów, męczenników i świętych ma szansę się urzeczywistnić. I zasłużyć na wieczną chwałę w Niebie. No, itd., itp. Powie ktoś - i co z tego? Dzień jak co dzień na łamach Naszego Dziennika. Otóż właśnie nie. Tym razem jakaś Miara się Przebrała i oto red.nacz. portalu konserwatyzm.pl Adam Wielomski poczuł, iż dłużej milczeć niepodobna:"Nasz Dziennik" dawno już odlatywał od empirycznej rzeczywistości w kierunku politycznego sekciarstwa, mistyki smoleńskiej, ezoterycznej polityki. Dziś jednak redakcja poszła otwartym tekstem umieszczając tekst Wojciecha Wencla w którym czytamy, że Polska dostała od Boga misję, a sama polskość miałaby być wybraństwem. Jednym słowem: chrześcijaństwo już nie jest religią dla wszystkich ludzi, lecz dla nowego Narodu Wybranego - Polaków. Tak jak dla Żydów miejscem wybrania jest Synaj, tak Polakom ich wybrany charakter uświadomili Jan Paweł II i wypadek lotniczy 10. IV. To już nie jest zaangażowany (głupio) polityczny katolicyzm. To herezja. Herezja romantyczna. A element wybraństwa to nic innego jak tylko herezja rejudaizacji chrześcijaństwa. Tak, redakcja ND myśli o Polsce tak jak żydzi myślą o Izraelu. To polscy żydzi. Ciekawe czy zajmie się tym wreszcie jakaś komisja w episkopacie? To już nie jest głupota polityczna, lecz jawna herezja. W ten sposób romantyzm, wojtylanizm i wariaci spod krzyża przeistoczyli się w monstrum: Sektę Smoleńską.Przyznam, że zaniemówiłem, a ręka sama tasaka na onego wilka w owczej skórze (Mt 7, 15) jęła szukać. Jak może katolik takie zgorszenia o Dziele przy Katolickim Głosie powstałym wypisywać???  Na rezultaty długo czekać nie było trzeba. Oto jak już nawet na Frondzie co słabsze charaktery się łamią: Moje przerażenie budzi ewidentne szaleństwo, które ogarnęło sporą część narodu, bo ok. 20 proc., na skutek katastrofy smoleńskiej i zagrań Jarosława Kaczyńskiego. Na tej fali po raz któryś wypłynęły nurty ideowe odstręczające mnie, jako Górnoślązaka, od polskości. Narodowa tromtadracja, przekonanie, że Polska jest narodem wybranym, a zbawienie jest organicznie związane z polskością, mesjanizm polityczny wspierany pojękiwaniami z "Dziadów" połączony z kompletnym, ale to kompletnym brakiem odpowiedzialności za kraj i wspólnotę polityczną, za Polskę. Nie dziwcie się D. Tuskowi, że polskość to dla niego nienormalność. Jeśli ma tak wyglądać, jak pod pałacem prezydenckim...Tutaj jeszcze trochę Słuszny Odpór dają, ale już raz posiany duch Niezgody i Zwątpienia skutecznie Lud Boży poróżnił. Zaprawdę: Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu lepiej byłoby kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. (Mt 18, 6-7) A niezrażony Wielomski na to: Katolicyzmu nie zniszczyli w Polsce komuniści, nie zniszczyła demoliberalna propaganda. Czarny scenariusz jest taki, że decydujące uderzenie zostanie mu zadane przez Kaczyńskiego i Rydzyka. Po działalności tej dwójki słowo "katolik" będzie trwale skojarzone z sekciarzem spod Pałacu Prezydenckiego, kultem Lecha Kaczyńskiego, mgłą nad Smoleńskiem i dywagacjami o "zamachu". W tej sytuacji słowo "niekatolik" zostanie skojarzone z człowiekiem przy zdrowych zmysłach. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | Medieval (3004 punktów) | Guru ma wielkie ego. 1. O. Rydzyk: Radio Watykańskie szkodzi Kościołowi. "- Ja boleję bardzo, bo nawet w Radiu Watykańskim np. chociażby takie ... uważam, że to jest szkodzenie Kościołowi, jeżeli program Radia Watykańskiego ma 15 minut, a 5 minut w tym mówi się o pedofilii księży! - oburzał się ojciec dyrektor na antenie swojej stacji." 2. O. Rydzyk: Radio Maryja jest nadzieją dla świata "Pani redaktor zauważa przytomnie i jak najbardziej obiektywnie: - Widać coraz wyraźniej, że Radio Maryja jest naprawdę nadzieją dla Polski... Ojciec dyrektor życzliwie jednak prostuje: - Nie tylko dla Polski, ale i dla świata." 3. Watykan z czasów pontyfikatu JP II zostanie przeniesiony do Torunia "W maju ruszy budowa ogromnego kościoła o.Rydzyka: W świątyni znajdzie się dokładna replika kaplicy papieskiej w Watykanie z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, który towarzyszył Janowi Pawłowi II. Obraz ten otrzymaliśmy od śp. ks. kustosza sanktuarium fatimskiego ks. Mirosława Drozdka. Obraz ten, szczególna relikwia, towarzyszył ojcu świętemu w kaplicy watykańskiej podczas jego pontyfikatu. Przybycie tego szczególnego daru odbieramy jako znak i wezwanie dla rodziny Radia Maryja." glosrydzyka.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?1No cóż, będą się do niego w przyszłości modlić, zakład ?
|
|
 | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > 1. O. Rydzyk: Radio Watykańskie szkodzi Kościołowi.> 2. O. Rydzyk: Radio Maryja jest nadzieją dla świata.Wnioski jakby narzucają się same...  > "- Ja boleję bardzo, bo nawet w Radiu Watykańskim np. chociażby takie ... uważam, że to jest szkodzenie Kościołowi, jeżeli program Radia Watykańskiego ma 15 minut, a 5 minut w tym mówi się o pedofilii księży! - oburzał się ojciec dyrektor na antenie swojej stacji."I dalej:Jeżeli są takie problemy - bo wszędzie, w każdym zawodzie i stanie są te problemy - to w jakim procencie? W jakim procencie?!Ojciec Dyrektor częściej forum Racjonalisty czytać powinien, nie pytałby się tak głupio  . Na przykład w Niemczech w ciągu 15 lat takich spraw podano jakimś organom ścigania 260 tys., z tego ludzie związani z Kościołem - to mógł być też nauczyciel czy ktoś inny - było 0,045 pro. To jest kilkanaście przypadków, można powiedzieć. I o tym mówi się. I to jest wszędzie tak, że jest taki procent, jeżeli jest.Najwyraźniej z papieżem wspólnej wersji nie uzgodnił, bo B16 twierdzi, iż dopiero w Kapłańskim Roku 2010 wyszły na jaw faktyczne rozmiary księżej pedofilii. No, ale trudno się dziwić Ojcu Dyrektorowi, że trochę nie nadąża. W końcu kardynał Ratzinger też lata całe nie wiedział i nie wiedział  . > No cóż, będą się do niego w przyszłości modlić, zakład ?Dopiero będą??? 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
|  | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | > Ojciec Dyrektor częściej forum Racjonalisty czytać powinien, nie pytałby się tak głupio . Czyta, czyta. Nie tylko on...  > Najwyraźniej z papieżem wspólnej wersji nie uzgodnił, bo B16 twierdzi, iż dopiero w Kapłańskim Roku 2010 wyszły na jaw faktyczne rozmiary księżej pedofilii. Wyszły, bo już gwałcić nie było kogo i się Men in Black buntować zaczęli. Jak to tak? Zaczęli krzyczeć. To my dzieci kochamy, a tu takie coś, że one nie chcą? Tyle miłości im dajemy, a taka krzywda nas spotyka? Dzieci nam dajcie! Dzieci! Dzieci! Dzieci!... > No, ale trudno się dziwić Ojcu Dyrektorowi, że trochę nie nadąża. W końcu kardynał Ratzinger też lata całe nie wiedział i nie wiedział . No... Nie wiedział, bo wyjątkowo zaczytanym kardynałem był. Ale Ojciec Dyrektor dojdzie do prawdy. Według moich doniesień juś w 2015 kupi Watykan. Następnie wysiedli kogo się da, i zamelduje tam najbardziej oddane berety. W związku z pogodą panującą w Rzymie przez większość roku, udzieli dyspensy na noszenie beretów na szyi z powodu ciepła. W 2017 też się coś wydarzy, ale niestety nie mogę powiedzieć co.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
|
|
| |  | 5 na 5 | Madman (7811 punktów) | > Wyszły, bo już gwałcić nie było kogo i się Men in Black buntować zaczęli. Jak to tak? Zaczęli krzyczeć. To my dzieci kochamy, a tu takie coś, że one nie chcą? Tyle miłości im dajemy, a taka krzywda nas spotyka? Dzieci nam dajcie! Dzieci! Dzieci! Dzieci!...Mr 10:14 (BT) 14. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. > W 2017 też się coś wydarzy, ale niestety nie mogę powiedzieć co.Skończy się "Moda na sukces"?!?!?!
|
|
| | |  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | > >W 2017 też się coś wydarzy, ale niestety nie mogę powiedzieć co.> Skończy się "Moda na sukces"?!?!?! Gorzej. W końcu wyjaśnią o co tam chodzi. A tego nikt nie wytrzyma..... I upadnie Babilon, a jęki rozlegną się dookoła. I nie będzie już niczego, albowiem świat zniknie, i ostaną się tylko meble, nie te ze sklejki. A potem zdejmą "M jak miłość" i 13 grudnia 2017 roku skończy się w Polsce Polska.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
|
|
2 na 2 | Madman (7811 punktów) | >Do czego jest nam potrzebna Polska? Do zbawienia. Do uświęcania siebie i innych zgodnie z nauką Chrystusa objawioną św. s. Faustynie Kowalskiej: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości". Czyli że cała reforma monoteistyczna Jozjasza, pisma Ojców Kościoła, te wysiłki teologów, żeby z plemiennego bóstwa zrobić uniwersalny absolut, to wszystko o kant rzici...?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|