Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mechaniczna Kura

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
18-03-2011 22:43Maciej Raniszewski (3 punktów)Mechaniczna Kura
Ocena -1 na 1
Życie polega na zadawaniu pytań i poszukiwaniu odpowiedzi.
Po latach błądzenia doszedłem w końcu do prawdy.
Założyłem zatem na Facebooku grupę Mechaniczna Kura o jedynie słusznej religii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

neurosurgery (2484 punktów)
>Założyłem zatem na Facebooku grupę Mechaniczna Kura o jedynie słusznej religii.

Jakieś informacje dodatkowe? Jak już wspominała ostatnio liliac - nie każdy ma konto na facebook'u (ja nie mam!). Pasowałoby coś rozwinąć.
19-03-2011 05:28 
 Ocena 2 na 2
Maciej Raniszewski (3 punktów)
"Jakieś informacje dodatkowe? Jak już wspominała ostatnio liliac - nie każdy ma konto na facebook'u (ja nie mam!). Pasowałoby coś rozwinąć. "
No to rozwijam . Opis grupy jest taki:
"Od dziecka wmawia nam się, że istnieje rozumna postać, która stworzyła cały świat, że jesteśmy częścią dobrze przemyślanego planu bożego.
Ale to nieprawda, bowiem wszystko stworzyła Mechaniczna Kura lubiąca hazard. Skąd to wiem? Ano ze Świętej Księgi Mechanicznej Kury, w której napisano:
<<Mechaniczna Kura to absolut - działa wiecznie i posiada niewyobrażalną moc tworzenia. Ponadto bardzo lubi hazard. Odwiecznie chodzi do kasyna i rzuca kośćmi. Pewnego dnia, całkiem przypadkowo, wylosowała prawa fizyki oraz początkowy stan wszechświata, takie że po piętnastu miliardach lat pojawiły się tak zwane istoty inteligentne, które początkowo czciły Mechaniczną Kurę. Niestety, z biegiem czasu, istoty te, nie mając bladego pojęcia o nieskończoności, uznały, że za stworzeniem wszechświata musi się kryć coś więcej - jakaś siła rozumna. I mimo iż Mechaniczna Kura jest najdoskonalszym tworem jaki kiedykolwiek istniał, odwróciły się od niej, zapomniały o jej istnieniu i zaczęły praktykować zabobony.>>
Ta grupa została założona po to, by przypomnieć ludziom o zasługach Mechanicznej Kury.
Ponadto, jako wierny wyznawca Mechanicznej Kury, zaprezentuję swoją, jedynie słuszną, wizję świata. Słuszną, bo udowodnioną przez Świętą Księgę Mechanicznej Kury.
Wielokrotnie słyszałem irracjonalne katolickie argumenty w stylu: wszechświat jest zbyt poukładany, żeby mógł powstać przez przypadek. Na pewno stworzył go ktoś taki jak ja, ale znacznie ode mnie mądrzejszy, które nie mają żadnego uzasadnienia w Świętej Księdze Mechanicznej Kury, a więc są, kolokwialnie pisząc, do bani.
Sprawcą wszechrzeczy jest przypadek, a nie rozum - gdyby Mechaniczna Kura umiała mówić, to na pewno byłyby to jej pierwsze słowa."

Na rysunku Mechaniczna Kura - twórca wszechrzeczy .

Mechaniczna Kura może też, na różne sposoby, wyprawiać cuda.
W jednym ze sposobów potrzebne są:
- urządzenie sprawdzające, czy człowiek uznał dane zdarzenie za cudowne,
- pokrętło do cofania czasu,
- panel do modyfikowania świata.
Mechaniczna Kura gra w grę, w której chodzi o to, by zapaliła się zielona lampka.
Gdy to się nie uda, cofa czas i próbuje ponownie. Za którymś razem na pewno osiągnie sukces.

Oczywiście ktoś mógłby zapytać skąd wzięło się urządzenie sprawdzające, czy człowiek uznał zdarzenie za cudowne? Skąd wzięło się kasyno, w którym gra Mechaniczna Kura? Albo skąd wzięła się sama Mechaniczna Kura?
Albo skąd biorę czas na zakładanie własnej sekty na Facebooku?
19-03-2011 07:27 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Oczywiście ktoś mógłby zapytać skąd wzięło się urządzenie sprawdzające, czy człowiek uznał zdarzenie za cudowne? Skąd wzięło się kasyno, w którym gra Mechaniczna Kura? Albo skąd wzięła się sama Mechaniczna Kura?
>Albo skąd biorę czas na zakładanie własnej sekty na Facebooku?

Mógłby, ale po co, skoro to już od dawna wiadomo?

Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
19-03-2011 09:12 
 Ocena 1 na 1
rhotax7 (3947 punktów)
Boże co za kabaret !!!
Cytat:

pavvel (8262 punktów)
Wiesz Parys, jeżeli mi powiesz, że twój bóg jest tak samo rzeczywisty jak twoja inteligencja to jestem skłonny się z tym zgodzić.

Z samego rana się uśmiałem.
Pozdrawiam.
zaprawdę (126 punktów)
>Życie polega na zadawaniu pytań i poszukiwaniu odpowiedzi.
>Po latach błądzenia doszedłem w końcu do prawdy.
>Założyłem zatem na Facebooku grupę Mechaniczna Kura o jedynie słusznej religii.

religia=prawda=>dalej błądzisz
Piękny Lolo (2082 punktów)
> Założyłem zatem na Facebooku grupę Mechaniczna Kura o jedynie słusznej religii.

Dziś na śniadanie miałem jajko na miękko. Lęk mnie ogarnął czy nie pożarłem aby odpowiednika twojego Jezusa.
   

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365