Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wierszyk ironiczny, który posłużyć może do dyskusji.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
12-10-2009 14:39Jacek Tabisz (30006 punktów)Wierszyk ironiczny, który posłużyć może do dyskusji.
Ocena 7 na 7
Właściwe miejsce

Jak dobrze we właściwym narodzić się miejscu,
Mieć ojca chrześcijanina i matkę chrześcijankę
I żyć w kraju gdzie księży jest ogromnie wielu,
Zaś dzwony kościołów witają się z rankiem!

Wszak mógłbym się w krajach narodzić bezbożnych,
Gdzie puste idole są czczone bezprawnie,
A rodzic swe dziecię uczy rzeczy zdrożnych
I nawet na chrzest pociech wcale nie nastaje...

Tam w szkołach wcale nie ma nauki religii...
Lub gorzej! - uczą wiary, lecz nie tej co trzeba...
Dzięki Ci Boże za dar kraju i familii,
Za to, że mój paszport wiedzie wprost do Nieba!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adrian Sadura (0 punktów)
To naprawdę istnieją takie kraje, jak w drugiej zwrotce?
Skandal i hańba!
Jacek Tabisz (30006 punktów)
I każdy wierzący musi się z takim nieszczęściem borykać... Jakie to smutne!
13-10-2009 09:57 
 Ocena 1 na 1
belfer09 (290 punktów)
>I każdy wierzący musi się z takim nieszczęściem borykać... Jakie to smutne!
Są nawet kraje, gdzie na 1 mszę nie uzbiera się modlących i "biedny" proboszcz musi łączyć kilka mszy, by miał dla kogo ją odprawiać (vide:Czesi czy Francuzi). Wiesz - ja to boleśnie przeżywam
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Bywam często we Francji i sam nie wiem, jak to z nimi jest. Z pewnością ich literatura jest częstokroć bardziej katolicka niż nasza. Zwłaszcza XIX wieczna, ale nie tylko.
Kowalska (14008 punktów)
>A rodzić swe dziecię uczy rzeczy zdrożnych

   Rodzic bardziej by pasowało. No ale to Ty jesteś poetą.

   Matko jedyna kochana, nie dość, że miły, dobry, uczynny i koleżeński to jeszcze poeta. Ideał. Na miły bóg, ideał.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dziękuję
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Oczywiście ma być "rodzic" a nie "rodzić". Przepraszam za literówkę.
12-10-2009 16:06 
 0 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Matko jedyna kochana, nie dość, że miły, dobry, uczynny i koleżeński to jeszcze poeta. Ideał. Na miły bóg, ideał.

No, no, Kowalska! Nie rozmarzaj się!
12-10-2009 16:16 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>    Matko jedyna kochana, nie dość, że miły, dobry, uczynny i koleżeński to jeszcze poeta. Ideał. Na miły bóg, ideał.
>No, no, Kowalska! Nie rozmarzaj się!

   Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę, że nos se o framugę rozwaliłam. Mam plan i cel, i nie odstąpię od tego. Jacek Tabisz został moim idolem. Jak zbiorę pięć tysięcy, to założę fundację Jego imienia.
12-10-2009 16:27 
 0 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę, że nos se o framugę rozwaliłam. Mam plan i cel, i nie odstąpię od tego. Jacek Tabisz został moim idolem.

...
12-10-2009 16:52 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>    Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę, że nos se o framugę rozwaliłam. Mam plan i cel, i nie odstąpię od tego. Jacek Tabisz został moim idolem.
> ...

   Przestań ryczeć. 24 października obejrzymy sobie walkę Gołota - Adamek. Mówię Ci, będzie fajnie.
12-10-2009 18:39 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Przestań ryczeć. 24 października obejrzymy sobie walkę Gołota - Adamek.

Wtedy się dopiero poryczę!...
Jacek Tabisz (30006 punktów)
To ja nie wiedziałem, że boks jest taki tragiczny w odbiorze...
15-10-2009 00:31 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>To ja nie wiedziałem, że boks jest taki tragiczny w odbiorze...
Zależy, czym go odbierać... .
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Myślę, że złamanym nosem to nienajleszy sposób odbierania boksu
13-10-2009 10:05 
 Ocena 3 na 3
belfer09 (290 punktów)
>>    Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę, że nos se o framugę rozwaliłam. Mam plan i cel, i nie odstąpię od tego. Jacek Tabisz został moim idolem.
> ...
Kochani (Big i Kowalska):zazdroszczę Wam - macie swego idola, a on i mi "podchodzi" diabelnie. No, ale nie będę wchodził między "wódkę a zakąskę"(bez żadnych skojarzeń oczywiście). Pozdrawiam.
13-10-2009 11:22 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
> No, ale nie będę wchodził między "wódkę a zakąskę"(bez żadnych skojarzeń oczywiście).

Co tam... . Byleby między Gołotę i Adamka nie wpaść... .
13-10-2009 11:31 
 Ocena 3 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Co tam... . Byleby między Gołotę i Adamka nie wpaść... .

   Adamiaka, zapewne rzec chciałeś...

fides ex necessitate esse non debet
13-10-2009 11:48 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>    Adamiaka, zapewne rzec chciałeś...

Ano. Na gorącym, blaszanym dachu zwłaszcza....
13-10-2009 11:54 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>    Adamiaka, zapewne rzec chciałeś...
>Ano. Na gorącym, blaszanym dachu zwłaszcza....

   ... ...
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)


fides ex necessitate esse non debet
J.Szulc (5723 punktów)

Paskud. Z "wycieczkami".
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
:P

fides ex necessitate esse non debet
12-10-2009 16:27 
 Ocena 6 na 6
Adrian Sadura (0 punktów)
>Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę

Ja też w melancholię jakąś wpadłem. Myślę o tych krajach, gdzie w szkołach religii nie uczą... ech

A Lermontow pisał tak:
"Może w krainach, gdzie kłamstwo nieznane,
Ty będziesz aniołem
Ja będę- szatanem!"

Obrazoburca jeden.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
>>Weź Big, za późno. Ja już od tygodnia taka rozmarzona chodzę
>Ja też w melancholię jakąś wpadłem. Myślę o tych krajach, gdzie w szkołach religii nie uczą... ech


Niechby choć w przedszkolach nie uczyli "dobrowolnie"...
12-10-2009 21:34 
 Ocena 4 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
No typowe - facet poezję zapodaje, a baba już kombinuje jak na tym kasę zbić.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Wszystkim przyjaciołom mojej poezji, zwłaszcza zaś Kowalskiej ( ) obiecuję następne wierszyki na wesoło . Ale za jakiś czas, bo w końcu na "Racjonaliście" proza i retoryka muszą być górą

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365