 |
Jarosław Kaczyński o pośle Górskim Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-11-2008 13:22 | Koraszewski (82900 punktów) | Jarosław Kaczyński o pośle Górskim
8 na 8 | Prezes K. broni wolności słowa. Stwierdził w Sygnałach dnia, że wokół wypowiedzi posła Górskiego zrobiła się medialna wrzawa, "że każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów - nawet jeśli są one kontrowersyjne". W pełni się z prezesem PIS zgadzam, jak długo ludzie nie sięgają do przemocy i nie nawołują do przemocy, powinni mieć prawo do wyrażania swoich poglądów. Poglądy posła Górskiego są jakie są i dlaczego nie miałby ich sobie wyrażać. Problem polega na tym, że poseł Górski wyrażał swoje poglądy w polskim Sejmie i że jest tym samym reprezentantem Polski i to co mówi, mówi w imieniu swojej partii, czyli PiS. Być może Prezes Kaczyński nie widzi żadnej różnicy między remizą strażacką a Sejmem, ale jest tu pewna drobna różnica. Poseł mówiący o końcu ery białego człowieka z sejmowej mównicy, którego słowa nie wywołują natychmiastowej reakcji prezesa, mówi nie tylko w swoim imieniu, ale w imieniu swojej partii. (Oczywiście w świecie uznano również, że mówił w imieniu całego polskiego społeczeństwa.) Być może Prezes Kaczyński nie jest świadomy tego, iż wybór Baracka Obamy spowodował całą lawinę, dziesiątki tysięcy rasistowskich wypowiedzi internautów (obserwowałem to głównie na forum Onetu) i tylko nieliczne były kasowane przez moderatorów). Wypowiedzi typu "małpa będzie rządzić USA", "Obama zmieni USA w Afrykę", "Czarni to rasiści", "burak im pokaże" - te żałosne "opinie" można cytować bez końca. Nie tylko nie słychać żądań wyciągania konsekwencji prawnych wobec autorów tych wypowiedzi, właściwie nie ma nawet nacisków, na ograniczenie swobody obrażania głowy innego państwa. (Przypominam kierowanie do prokuratury krytycznych wypowiedzi o Janie Pawle II). Zapewne nie muszę tu dodawać, że zdecydowana większość autorów tych wypowiedzi to albo obecni sympatycy partii prezesa Kaczyńskiego, albo sympatycy jego wczorajszych i jedynych sojuszników spod znaku LPR i Samoobrony. (Część jest spod znaku UPR.) Ciekawy jest tu również fakt, że od pierwszej chwili klubowi koledzy całkowicie ignorowali powagę wystąpienia posła Górskiego, tłumacząc, że jest on monarchistą, a nie rasistą, co samo w sobie jest idealną ilustracją intelektualnego poziomu czołowych działaczy tej partii. Tak więc, nie ma w Polsce medialnej wrzawy o nazbyt swobodne wyrażanie swoich rasistowskich poglądów. Medialną wrzawę spowodowało rasistowskie wystąpienie w Sejmie Rzeczpospolitej. Rasizm jest remedium na frustracje, daje różnym kreaturom wrażenie, że są jeszcze ludzie, na których takie zero może patrzeć z góry. W polskim społeczeństwie mamy tego dużo i nie dziwiłem się nawet kiedy w połowie lat osiemdziesiątych w policji RPA pojawiły się dziesiątki byłych działaczy "Solidarności", którzy zgłosili się "do walki z Murzynami", w obronie wartości białego człowieka. Prezes Kaczyński broni wolności słowa. Nie wiedziałem, że mam jakieś wspólne wartości z tą kreaturą, chociaż mam nadzieję, że może troszkę inaczej je interpretujemy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Sławek Dutkiewicz (1713 punktów) |
>Ciekawy jest tu również fakt, że od pierwszej chwili klubowi koledzy całkowicie ignorowali powagę wystąpienia posła Górskiego, tłumacząc, że jest on monarchistą, a nie rasistą, co samo w sobie jest idealną ilustracją intelektualnego poziomu czołowych działaczy tej partii.
Może chcieli przez to powiedzieć, że z całą pewnością czapkowałby koronowanej czarnej głowie np. cesarza Bokassy [gdyby ów żył!] i to nie z obawy przed konsumpcją, lecz z szacunku dla... osoby monarchy!
Inny poseł przechodni [aktualnie PiS] - Ryszard Czarnecki [zwany babą z magla!] uprzejmie doniósł na Radka Sikorskiego, iż ten opowiada od miesięcy anegdotkę o polskich korzeniach Obamy za sprawą zjedzenia przez jego przodków polskiego misjonarza. Z Bokassą ten numer by nie przeszedł. Wychowany przez francuskich misjonarzy, chciał zostać księdzem - uważał się za... 13 apostoła! Zasłynął, tak jak min. Giertych z wprowadzenia obowiązkowych uniformów szkolnych, a protestujących licealistów aresztował, zmasakrował i ponoć... zjadł! Mając to na uwadze trzeba przyznać, iż Giertych pokazał się jako ludzki chłop. Chciał tylko niegrzeczną młódź internować w specjalnych szkołach, a przecież mógł... zabić!
>Rasizm jest remedium na frustracje, daje różnym kreaturom wrażenie, że są jeszcze ludzie, na których takie zero może patrzeć z góry. W polskim społeczeństwie mamy tego dużo i nie dziwiłem się nawet kiedy w połowie lat osiemdziesiątych w policji RPA pojawiły się dziesiątki byłych działaczy "Solidarności", którzy zgłosili się "do walki z murzynami", w obronie wartości białego człowieka.
Mnie też już niewiele dziwi. Przypomnę, że obecni posłowie PiS byli sygnatariuszami listu w obronie gen. Pinocheta, który również bronił wartości, szczególnie WC [wartości chrześcijańskich!]. Wtedy byli członkami klubu parlamentarnego... AW "Solidarność"! Warto o tym pamiętać i przypominać. Byli to: Mariusz Kamiński [ZChN], Marek Jurek [ZChN], Marcin Libicki [ZChN], Antoni Macierewicz [Ruch Katolicko-Narodowy]. Nawet pchnęli do Pinocheta delegację poparcia w składzie: Michał Kamiński, Marek Jurek i dziennikarz Tomasz Wołek [zresocjalizowany!] z prezentem w postaci... ryngrafu Matki Boskiej! Na szczególną uwagę zasługują słowa posła Michała Kamińskiego [wrzeszczał z trybuny sejmowej!]:
"Jak na was patrzę, panowie, to wiem, że o generale Pinochecie nie trzeba mówić, tylko go trzeba naśladować."
>Prezes Kaczyński broni wolności słowa.
Ryczy jak... lew! W sprawie szwagierki - "czarownicy" potrafił jedynie... cieniutko miałczeć! Zapewne wynikało to z troski o... wolność słowa!
>Nie wiedziałem, że mam jakieś wspólne wartości z tą kreaturą
Panie Andrzeju! Proszę natychmiast przeprosić... Pana Prezesa! Może Pan skorzystać z szafy rzecznika dyscyplinarnego klubu Marka Suskiego, albo z szafy przewodniczącego klubu Edgara Gosiewskiego, a kopię nagrania obowiązkowo przesłać do kancelarii Pana Prezydenta [wiadomo jaki jest czuły na punkcie brata!]. Może... przebaczą!
Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
|
|
 | 2 na 2 | Koraszewski (82900 punktów) | Tu chodzi o nowoczesną interpretację słowa kreatura, oznacza ono w tym kontekście istotę stworzoną przez tę część wyborców, która pisuje (specyficzne) komentarze w onecie. W żadnym przypadku nie chciałem pana prezesa urazić. >>Ciekawy jest tu również fakt, że od pierwszej chwili klubowi koledzy całkowicie ignorowali powagę wystąpienia posła Górskiego, tłumacząc, że jest on monarchistą, a nie rasistą, co samo w sobie jest idealną ilustracją intelektualnego poziomu czołowych działaczy tej partii.
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) |
> Mnie też już niewiele dziwi. Przypomnę, że obecni posłowie PiS byli sygnatariuszami listu w obronie gen. Pinocheta, który również bronił wartości, szczególnie WC [wartości chrześcijańskich!]. Wtedy byli członkami klubu parlamentarnego... AW "Solidarność"!Warto o tym pamiętać i przypominać. Byli to: Mariusz Kamiński [ZChN], Marek Jurek [ZChN], Marcin Libicki [ZChN], Antoni Macierewicz [Ruch Katolicko-Narodowy]. Nawet pchnęli do Pinocheta delegację poparcia w składzie: Michał Kamiński, Marek Jurek i dziennikarz Tomasz Wołek [zresocjalizowany!] z prezentem w postaci... ryngrafu Matki Boskiej!Na szczególną uwagę zasługują słowa posła Michała Kamińskiego [wrzeszczał z trybuny sejmowej!]:> "Jak na was patrzę, panowie, to wiem, że o generale Pinochecie nie trzeba mówić, tylko go trzeba naśladować."Święte słowa. Nasladować i jeszcze raz naśladować. Tak jak sławetną świętą obecnie "busolę", pozwolicie , że przypomnę: psr.racjonalista.pl/kk.php/s,1868www.geocities.com/legaba2002/0066.htmJeżeli można uznać za busolę Stepinaca, kazać się modlic wiernym do niego - to znaczy, że mozna wszystko. Mnie już nie tylko, że niewiele zdziwi, mnie już nic nie jest w stanie zadziwić. P.S. Następny święty się szykuje - Pius XII, żeby nam się w głowach nie poprzewracało...z braku świętości, amen.
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
 | 3 na 3 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >W sprawie szwagierki
W sprawie bratowej.
>Zapewne wynikało to z troski o... wolność słowa!
Zapewne o wolność słowa Rydzyka.
>Proszę natychmiast przeprosić... Pana Prezesa!
Uważam, że to pan winien prezesa przeprosić. Wytknął mu pan publicznie, że dla obrony dobrego imienia bratowej nie zaryzykował utraty poparcia osobnika z Torunia, kolegów partyjnych pewnie też. I to wytknięcie pan jeszcze podkreślił grubą czcionką..
|
|
|  | | Sławek Dutkiewicz (1713 punktów) | >>W sprawie szwagierki > W sprawie bratowej.
Wybacz waćpanna jeślim godności uchybił, acz pewna to, że nie tak, jak... jego toruńska świętobliwość!
> Uważam, że to pan winien prezesa przeprosić.
Jeśli prezes zechce satysfakcji, to niech mnie wyzwie na pojedynek - walkę pieszą lub konną, na miecze alboli na topory. Możemy też tradycyjnie dać sobie po... dziobach!
>Wytknął mu pan publicznie, że dla obrony dobrego imienia bratowej nie zaryzykował utraty poparcia osobnika z Torunia, kolegów partyjnych pewnie też.
Wytknąłbym więcej ale brakło czasu i ochoty.
>I to wytknięcie pan jeszcze podkreślił grubą czcionką..
A czym miałem podkreślić... szminką?
Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >Prezes K. broni wolności słowa.
Należy bronić wolności mądrego słowa. Prezes K. powinien poterminowac u nas na forum.
|
|
2 na 2 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | >Prezes K. broni wolności słowa. Stwierdził w Sygnałach dnia, że wokół wypowiedzi posła Górskiego. > Już debatowaliśmy na temat wypowiedzi Górskiego w innym wątku. Powtórzę swoją opinię. W partii PiS, a tym bardziej w jej klubie poselskim nikt się nie odważy wygłosić jakichkolwiek sądów bez zgody Wodza. Ta inscenizacja została rozpisana na kilka głosów. Zaczyna Górski. Czekanie na reakcje w Polsce i na świecie. O zareagowali!! Prezydent krytykuje wypowiedź Górskiego aby zebrać punkty dodatnie w kraju i na świecie. Jarosław przychodzi w sukurs Górskiemu, żeby zbytnio nie zdenerwować stronników i zwolenników, że Górskiego zostawiono bez wsparcia. Sądząc po cytowanych przez Autora postu rasistowskich wypowiedziach internautów (to samo było po publikacji książki Grossa "Strach") mamy w Polsce przerażająco dużą grupę rasistów (ale też antysemitów i nacjonalistów, żeby nie powiedzieć faszystów). A to jest przecież najwierniejszy elektorat PiS. Moja konkluzja: ta cała "sprawa posła Górskiego" jest kolejną, zaplanowaną, cyniczną akcją Jarosława K. Nie zdziwiłbym się, gdyby w jej wyniku podskoczyło PiS w sondażach.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|