Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skoro już jej szukamy..

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
29-03-2009 19:59Magda Kuprowska (640 punktów)Skoro już jej szukamy..

Bycie ateistą jest już połową sukcesu. Zrobieniem dużego kroku w drodze do prawdy.
Myśl własna.


Czy nie lepiej zacząć od zauważania rzeczy oczywistych?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
>Bycie ateistą jest już połową sukcesu. Zrobieniem dużego kroku w drodze do prawdy.
>Myśl własna.
>Czy nie lepiej zacząć od zauważania rzeczy oczywistych?
>

A gdy się ten początek już ma za sobą, to co dalej, Gurko?

"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
29-03-2009 20:42 
 Ocena 1 na 1
Magda Kuprowska (640 punktów)

>A gdy się ten początek już ma za sobą, to co dalej, Gurko?

Wystarczy chcieć.
Wystarczy czytać, i jeszcze raz chcieć.
Wystarczy analizować, interpretować pozbywać się często zakodowanego fundamentalizmu, i po raz kolejny chcieć.
(...)

Życie staje się łatwiejsze, nie uważasz? Przynajmniej możliwość trzeźwego myślenia, oceny sytuacji w czasie ciągłego rozwoju technologicznego może z czasem być powodem między innymi zauważenia właśnie tego co dotąd było nie zauważalne.

Chociażby to. Czyż nie?

>"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)

Fakt. Gdyby tylko każdy myślał z odpowiedniej perspektywy.
Dlatego wymyślenie czegoś wartościowego jest niewątpliwie sztuką, do której trzeba być dobrze przygotowanym.
A gdyby większość był..
nie musielibyśmy na każdym kroku chociaż spotykać się z głupotą.
29-03-2009 22:30 
 Ocena 1 na 1
rudyment (3233 punktów)
>>A gdy się ten początek już ma za sobą, to co dalej, Gurko?
>Wystarczy chcieć.
>Wystarczy czytać, i jeszcze raz chcieć.
>Wystarczy analizować, interpretować pozbywać się często zakodowanego fundamentalizmu, i po raz kolejny chcieć.

oj, obawiam się ,że jednak nie wystarczy bez odpowiednich predyspozycji.
>(...)
>Życie staje się łatwiejsze, nie uważasz? Przynajmniej możliwość trzeźwego myślenia, oceny sytuacji w czasie ciągłego rozwoju technologicznego może z czasem być powodem między innymi zauważenia właśnie tego co dotąd było nie zauważalne.
>Chociażby to. Czyż nie?

Na to zgoda.

>>"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
>Fakt. Gdyby tylko każdy myślał z odpowiedniej perspektywy.
>Dlatego wymyślenie czegoś wartościowego jest niewątpliwie sztuką, do której trzeba być dobrze przygotowanym.
>A gdyby większość był..
>nie musielibyśmy na każdym kroku chociaż spotykać się z głupotą.
>

To już jak w punkcie pierwszym.
Jak mawiał Szwejk: "Głupi ludzie muszą być, panie oberlejtnant, bo inaczej na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi zgłupiałby z tego." Niewykluczone, że miał rację...

"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365