Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeszcze jeden cud eucharystyczny:)))

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
21-10-2009 13:19Jarek Augustynowicz (542 punktów)Jeszcze jeden cud eucharystyczny:)))
Ocena 7 na 7
imo to genialne:
pl.wikiped(*)egenda_o_skradzionych_hostiach

(adres ma polską czcionkę, dlatego edytor sobie nie radzi i trzeba cały adres wkleić do przeglądarki ręcznie)

do maja 2005 w poznańskim kościele wisiała taka tablica:

Ty Boże, jak za taką krzywdę nagrodzimy?
Twoję, gdy ciężką mękę w Poznaniu widzimy.
Ty sam Boże jakoś jest zawsze sprawiedliwy,
wyniszcz aż do szczętu ten naród złośliwy.


pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalski (1042 punktów)
Właściwie to czemu się dziwić?
Co do wiersza wiszącego do 2005 roku -- kiedyś słuchałem sobie 'rekonstrukcji' muzyki średniowiecznej -- pewien opat napisał wtedy teksty maryjne do popularnych melodii, wykonano to współcześnie. Jeden z tekstów był mocno antysemicki, z modlitwą o wygubienie i nadzieją, że jakieś władze się za to zabiorą. Wykonawcy na płycie to jak najbardziej wykonali, ale tekst opatrzyli przypisem, że z treścią nie nie zgadzają, ale skoro opat w XIII wieku zapisał, to śpiewają.
marcus (876 punktów)
>(adres ma polską czcionkę, dlatego edytor sobie nie radzi i trzeba cały adres wkleić do przeglądarki ręcznie)

Jak nie łapie, to lepiej tak to zrobić.

In a mad world only the mad are sane.
Jarek Augustynowicz (542 punktów)
dzięki, i sam powiedz - te klęczące krowy... genialne0

>>(adres ma polską czcionkę, dlatego edytor sobie nie radzi i trzeba cały adres wkleić do przeglądarki ręcznie)
>Jak nie łapie, to lepiej tak to zrobić.
>
In a mad world only the mad are sane.

>
21-10-2009 14:56 
 Ocena 5 na 5
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Chrzanić krowy!

Cytat:
Ostatecznie usiłowali utopić je w leżących na południe od miasta bagnach,
lecz wówczas hostie zaczęły unosić się nad powierzchnią ziemi (...)

Ja tu widzę napędy antygrawitacyjne i darmową energię!
21-10-2009 15:04 
 Ocena 4 na 4
marcus (876 punktów)
Bo to był wysokiej klasy cód i miał mnóstwo bajerów, nie jakieś tam zwykłe objawienia, tylko pełna gama fenomenów. Dzisiaj się już takich dobrych códóf nigdzie nie da spotkać...

In a mad world only the mad are sane.
Kinia Kinska (825 punktów)
Zaiste przecudnej urody ten wierszyk - dzieło umysłu nad podziw refleksyjnego, charakteryzującego się zdumiewająco rozwiniętym zmysłem estetyki oraz głębokim zrozumieniem etyki. Jednym słowem: perełka. Jest to - moim zdaniem - niepowetowana strata, że tablica z tym napisem została usunięta.

Rozkoszny jest też fragment o klękających bydlętach. Postuluję: bydlęta do Nieba! Hindusi już dawno odkryli, że krowa to święte zwierzę. Najwyższy czas poszerzyć o ten dogmat doktrynę kościoła katolickiego.
21-10-2009 15:16 
 Ocena 12 na 12
plodzien (7378 punktów)
> Rozkoszny jest też fragment o klękających bydlętach. >

Wydaje mi się, że Długoszowi nie chodziło o klękające krowy.
To przekazana czytelnikom w specyficzny sposób wiadomość, że na miejsce obok biskupa Jastrzębca, przybył też dominikanin Jan Ryczywół. I uklęknął.
apud (4399 punktów)

Cudem to jest FAKT, ze racjonalisci dyskutowali o finansach kosciola, ja tez, ze niby nic nie wiadomo itd.

a tu prosze www.youtube.com/watch?v=58hvjXyZim0
w trzech czesciach i zaraz na poczatku ytuje sie ze zyta Gilowska, przymuszona ponagleniami z Strasburga oficjalne pismo (tam na plakacie jest numer tego pisma) zapodala ze 1,04% wszystkich podatkow w Polsce idzie na kosciol. Ile rzad sciaga podatkow, i jak te 1,04% naliczono to nie wiem, ale mozna zalozyc ze jest to kupa forsy...
Poogladajcie.
22-10-2009 07:38 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>Poogladajcie.
Najlepszy jest ten fragment z drugiej części (tak gdzieś około minuty od początku. Starszy pan, katolik od "cudu nad Wisłą i cudu nad Odrą" bluzga, jakby się w rynsztoku wychował.
22-10-2009 08:36 
 Ocena 1 na 1
Jarek Augustynowicz (542 punktów)
to jest tylko kwota na kilka uczelni i szkół teologicznych, a gdzie pensje dla 40 tysięcy katechetów, dla kapelanów wojskowych, szpitalnych itd. itd..

MF zwyczajnie się wykpiło.

>Cudem to jest FAKT, ze racjonalisci dyskutowali o finansach kosciola, ja tez, ze niby nic nie wiadomo itd.
>a tu prosze www.youtube.com/watch?v=58hvjXyZim0
>w trzech czesciach i zaraz na poczatku ytuje sie ze zyta Gilowska, przymuszona ponagleniami z Strasburga oficjalne pismo (tam na plakacie jest numer tego pisma) zapodala ze 1,04% wszystkich podatkow w Polsce idzie na kosciol. Ile rzad sciaga podatkow, i jak te 1,04% naliczono to nie wiem, ale mozna zalozyc ze jest to kupa forsy...
>Poogladajcie.
>

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365