Nowe rozwiązanie - wielka unifikacja.  W 1911r Einstein opublikował pierwsze rozwiązanie ugięcia światła, które uzyskał z samej zasady równoważności (EP). Otrzymał wówczas: a = 2GM/Rc^2, co potem podwoił. www.mrelat(*)ight Bending Redefined.htmTo pierwsze rozwiązanie wynika z samego EP, a w tym przypadku konkretnie z zachowania energii. Ten redshift grawitacyjny automatycznie powoduje obrót czoła fali: |-----/ - to jest dalej od masy, więc dłuższe fale |----/ - ta część ma krótsze fale ------M I to ugięcie jest uniwersalne, dotyczy dowolnej fali - energii! Druga część wynika wprost z Newtona, i wynosi: a = 2GM/Rc^2 c^2/v^2; cząstki masywne: v < c, a fotony v = c; Światło razem: a = 4GM/Rc^2; Po prostu ten dualizm korpuskularno-falowy tu wychodzi. Energia zmienia się tylko raz (zgodnie z EP), co w interpretacji geometrii nazwano sobie dylatacją czasu. |