> Proszę forumowych fizyków o komentarz.Przepraszam, że wyskakuję przed szereg (jako nie-fizyk), ale dawno straciłem nadzieję na to, że teoria cząstek elementarnych kiedykolwiek się "domknie". Szykuje się następne pięćdziesiąt lat podobnych do minionych pięćdziesięciu; rozszerzenie teorii, weryfikacja eksperymentalna, wątpliwości, potwierdzenia, znowu eksperymenty a na koniec - bach - znów jakaś nowa cząstka, nie pasująca do modelu. Tak najprawdopodobniej będzie i nie widać końca tej drogi (chyba, że półki zaczną się załamywać pod ciężarem podręczników fizyki cząstek elementarnych). To taki sceptycyzm poznawczy, nie szerzenie defetyzmu
|