Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka kara dla ojca 13-latki...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-12-2008 00:42darlove (2804 punktów)Jaka kara dla ojca 13-latki...
W związku z moim wątkiem o hodowaniu przestępców na organy, chciałbym się dowiedzieć, jaką karę proponujecie dla ojca 13-latki, która urodziła dziecko swojego Fritzlowatego ojca...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kelly (2051 punktów)
>W związku z moim wątkiem o hodowaniu przestępców na organy, chciałbym się dowiedzieć, jaką karę
>proponujecie dla ojca 13-latki, która urodziła dziecko swojego Fritzlowatego ojca...
Z tego co wiem (uprzedzam, że niestety bardzo mało), facet ma, kolokwialnie mówiąc, porządnie poprzewracane w głowie. Sam chyba powiedział, że nie uważa się za potwora, bo cośtam.
W przypadku Fritzla choroba psychiczna doprowadziła do takiej zbrodni, że nie można go usprawiedliwiać niepoczytalnością. Kara śmierci (nawet gdyby mu zabrać organy) będzie jednakże niehumanitarna, dlatego zostają dwa rozwiązania, między którymi można wybierać, jeśli ma się więcej niż ja informacji:
a) Są podstawy, żeby przypuszczać, że Fritzl jest przynajmniej częściowo reformowalny i można go socjalizować. Jestem prawie pewna, że nie uda się to do tego stopnia, żeby kiedykolwiek można było go wypuścić i wpuścić między ludzi, ale niech pracuje w więzieniu na swoje utrzymanie i leczenie.
b) Na 100% można stwierdzić, że Fritzl jest niereformowalny, jest jaki jest i nie da się tego zmienić - w takim przypadku musi po prostu żyć w więzieniu, pracując na swoje utrzymanie.
Bardzozły (3161 punktów)
Cytat:
W związku z moim wątkiem o hodowaniu przestępców na organy, chciałbym się dowiedzieć, jaką karę proponujecie dla ojca 13-latki, która urodziła dziecko swojego Fritzlowatego ojca...

A ja tu związku nie widzę - kazirodztwo zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat i wygląda to dosyć sensownie. Plus możliwe(i całkiem prawdopodobne) od 2 do dwunastu lat za stosunek z nielatą, ale tu nie do końca zgadzam się z możliwą wysokością wyroku(nie wiem gdzie doszło do stosunku)...

Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
lotrek (14275 punktów)
>chciałbym się dowiedzieć, jaką karę
>proponujecie dla ojca 13-latki,

Oczywiście najwyższą, jaką przewiduje polskie prawo, która i tak nie będzie adekwatną do przestępstwa, jakie popełnił i krzywdy jaką zrobił własnemu dziecku. Nie jestem zwolennikiem kary śmierci, ale takiego skur... do końca życia nie wypuszczałbym z więzienia, gdzie oczywiście musiałby ciężko pracować na swoje utrzymanie.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
jad11 (18783 punktów)
>W związku z moim wątkiem o hodowaniu przestępców na organy, chciałbym się dowiedzieć, jaką karę
>proponujecie dla ojca 13-latki, która urodziła dziecko swojego Fritzlowatego ojca...

Jakiś czas temu czytałem o podobnym przypadku w Polsce. Póki co najbardziej dotkliwa kara spotyka gwałconą latami córkę. Jakimś dziwnym trafem wszyscy we wsi wiedzą o sprawie choć (teraz dorosła już) córka zeznawała w wielkiej tajemnicy i nikt nie miał się o niczym dowiedzieć. Jak łatwo się domyślić wsiowi uznali ,że dziewucha sama sobie była winna ,bo prowokowała tatę. Swędziało ją to jej ociec ulżył parę razy a teraz ona go do pierdla za tę dobroduszność wsadziła, k***a jedna. A taki równy chłop był. I traktor pomógł naprawić i flaszkę wypić z kolegami umiał.
Musi być strasznie ciężko żyć w takiej małej społeczności z takim piętnem ,na językach wszystkich i po wsze czasy wyklętą. Żal dziewczyny.
05-12-2008 04:24 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>A taki równy chłop był. I traktor pomógł naprawić i flaszkę wypić z kolegami umiał.
>Musi być strasznie ciężko żyć w takiej małej społeczności z takim piętnem ,na językach wszystkich i po wsze czasy wyklętą. Żal dziewczyny.

To jest typowa katolicka obyczajowość, by "brudy prać we własnym domu". Jak znam życie, to taki tatuś bez problemu dostaje rozgrzeszenie od swojego proboszcza, który na to patrzy, tak jak miejscowa społeczność. Sam pewnie tez nie jest bez winy.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365