Zaproszenie tutaj i w prasie.
W tekście zaproszenia głównie:
" Podczas spotkania dyskutować będziemy o tym, jakie cele szczegółowe i jakie formy działania powinny przyjąć organizacje i inne środowiska krytyczne wobec Kościoła i zinstytucjonalizowanej religii, żeby lekarstwo, jakie ordynujemy, było bardziej skuteczne i jednocześnie mniej szkodliwe niż choroba, którą chcemy uleczyć."
Wyboldowałem coś dla mnie ciekawego. Nie to, żebym węszył spisek, ale kiedyś w wywiadzie z ks. Hellerem herbu Templeton przeczytałem jego wypowiedź o wspólnocie interesów Kościoła i ludzi nauki, racjonalistów w ograniczaniu rozprzestrzeniania się ruchów typu New Age i innych konkurencyjnych magii.
Wybiera się ktoś na debatę i skromny poczęstunek?
|