"Religia powinna umrzeć by ludzkość żyła dalej.Nie możemy dłużej pozwalać na to by kluczowe decyzje podejmowali ludzie nieracjonalni,którzy wolą sterować statkiem państwa nie z pomocą kompasu lecz wróżąc z wnętrzności ptaków. Wiara to czynienie cnoty z bezmyślności.Nie ma się czym chwalić.Ci którzy głoszą wyższość wiary to intelektualni poganiacze niewolników. Zniewolenie ludzkości przez fantazje i nonsensy sprowadziło na nas wiele nieszczęść i zniszczenia. Religia jest groźna bo sprawia ,że ludzie wierzą iż poznali wszystkie odpowiedzi.Większość ludzi uważa że to cudowne gdy mówimy "Jestem gotów panie,zrobię wszystko co każesz",ale ponieważ żaden bóg nigdy do nas nie przemówił,tę próżnię wypełniają ludzie ze swoimi wadami i ograniczeniami.Każdy kto mówi,że wie co dzieje się po śmierci z pewnością się myli.Jak mogę być tego pewny?Bo sam tego nie wiem.Nie powinniśmy prezentować tej aroganckiej pewności która cechuje religię lecz raczej wątpić.Zwątpienie jest pełne pokory a tacy powinniśmy być,biorąc pod uwagę,że nasza historia jest pełna katastrofalnych pomyłek. Dlatego racjonaliści i przeciwnicy religii muszą przestać się ukrywać.Ci którzy uważają się za umiarkowanie religijnych powinni zdać sobie sprawę że pociecha jaką daje religia ma straszliwą cenę. Gdybyście należeli do klubu lub partii tak pełnych mizoginii,homofobii,przemocy i ignorancji jak religia-z pewnością byście odeszli.Inaczej im pomagacie. Ekstremiści czerpią siłę od milionów swoich wiernych.Czy świat skończy się czy pokuśtyka w przyszłość zdziesiątkowany skutkami działalności religii,pamiętajmy co było prawdziwym powodem.Nauczyliśmy się zabijać na masową skalę zanim poradziliśmy sobie z pewnym neurologicznym zaburzeniem.Musimy dorosnąć lub umrzeć." |