Racjonalista - Strona głównaDo treści
Grupa krwi Jezusa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-12-2009 00:32Madman (7811 punktów)Grupa krwi Jezusa
Ocena 8 na 8
Wiem, że to musztarda po obiedzie, że Sokółka jest już passé , jednak chciałbym odnieść się do kwestii grupy krwi.
Elżbieta Binswanger-Stefańska w swoim artykule Cud na poważnie zauważyła, że "krew z VIII wieku z Lanciano ma tę samą grupę krwi co krew z całunu turyńskiego", oraz że jest to "koincydencja o tyle godna odnotowania, że niemal na bank z góry do przewidzenia". Można więc spodziewać się, że gdyby zaszła taka potrzeba, profesor Maria Sobaniec-Łotowska bez zastanowienia wypaliłaby: "AB!"...
Problem w tym, że jak zauważył Maciej Psyk w tym wątku, "grupa krwi AB jest najmłodsza i nie istniała 2000 lat temu". Na potwierdzenie tej tezy mam tylko kilka wyników z Google, większość nieco podejrzanych, a wśród nich najbardziej wiarygodny (w moim odczuciu) artykuł: www.magazyndomowy.pl/grupa-krwi-a-zdrowie/
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł podać mi jakieś szersze informacje na temat genezy tej grupy krwi. Może jakieś wyniki badań? Bo artykuły sponsorowane przez producenta suplementów diety nijak nie przystają mi do bibliografii.

I jeszcze jedno.
Na stronach poświęconych Całunowi turyńskiemu (np. www.polonica.net/Calun_Turynski.htm) można przeczytać takie rewelacje:
Cytat:
"Prof. Baima-Bollone z wydziału medycyny kryminalnej uniwersytetu w Turynie orzekł po analizie włókien Całunu, że zawierają ludzką krew z rzadkiej grupy AB. Tylko 3% ludzi na świecie ma krew z tej grupy. Ciekawe, że wśród Żydów sefardyjskich, do jakich zaliczał się Jezus, występuje ona sześć razy częściej niż w reszcie populacji."
I tu mam kilka wątpliwości. Po pierwsze - fraza ta jest skopiowana w wielu artykułach (sprawdź) bez żadnego przypisu, co w zasadzie dyskwalifikuje ją jako rzetelną informację. Ale przymknijmy na to oko.
Oto, co ma do powiedzenia Wikipedia pod hasłem pl.wikipedia.org/wiki/Sefardyjczycy:
Cytat:
"Sefardyjczycy (także Spaniolowie, Żydzi sefardyjscy; od hebr. ספרד Sefarad 'Hiszpania i Portugalia') - określenie ludności żydowskiej zamieszkującej obszar Półwyspu Iberyjskiego, posługującej się dialektami judeo-romańskimi."
Czegoś nie kumam. Jak Jezus mógł się zaliczać do sefardyjczyków, skoro zapewne nawet nie miał pojęcia, gdzie ów Sefarad leży? Chyba, że chodzi o to, że krewni Jezusa wyemigrowali później do Hiszpanii. Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby mi przybliżyć, o co chodzi z tym Jezusem - Sefardyjczykiem? Absurd totalny czy jakieś ziarno prawdy?
Wiem, że jeśli wiek grupy AB faktycznie wynosi około 1500 lat, to żadne sefardyjskie koneksje Jezusowi nie pomogą, ale nie chciałbym osądzać na podstawie moich przeczuć i niepotwierdzonych informacji.
Pozdrawiam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Tak się składa, że kiedyś napisałem artykuł na temat całunu turyńskiego i zbierając do niego informacje natknąłem się na książkę dotyczącą grup krwi, w której autor stwierdził, że jest mało prawdopodobne żeby Jezus miał grupę krwi AB gdyż żył prawdopodobnie 500 lat przed jej powstaniem. Jednak nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzenia tej informacji i dlatego w ostatecznej wersji artykułu cytat z ww. książki został usunięty.

Żeby mówić o grupie krwi na całunie i jej pochodzeniu trzeba mieć pewność, że krew to na pewno krew - a tutaj opinie są skrajne.
Powiem co wiem na ten temat:
Ponieważ na krwi się nie znam mogę tylko powoływać na opinię innych. I tak: McCrone stwierdził, że na całunie krwi nie ma jest tylko farba. Powszechnie jednak wiadomo (i informacja ta jest powielana w 99% serwisów pro-całunowych, wliczając w do tego tekst z polonica.net) że McCrone to niekompetentna osoba, oszust, oprawca świętego całunu i jedyna osoba, która stoi (a w zasadzie stała) na drodze do uznania całunu za świętą relikwie. ALE McCrone nie był jedyną osobą, która stwierdziła, że na całunie nie ma krwi - "tajna komisja" złożona z ekspertów medycyny sądowej badająca całun przed nim stwierdziła to samo (czyli grono oprawców świętego płótna jest znacznie szersze).
Obecność krwi na całunie stwierdził duet Heller i Adler, ALE testy, które wykonali są dwuznaczne. Substancje, które wykryli (np. albumina, bilirubina) i które powiązali z krwią występują również w średniowiecznych farbach. Sprawa ta jest dokładnie opisana w książce J. Nickell'a "całun turyński" (POLECAM). Autor dokładnie omawia testy, jakie zostały przeprowadzone na całunowej krwi i wykazuje, że wcale z nich nie wynika, że na całunie czerwone plamy na całunie to krew. Wg wikipedii angielskiej:
"Nickell makes reference to the 1983 conference of the International Association for Identification where forensic analyst John E. Fischer demonstrated how results similar to Heller and Adler's could be obtained from tempera paint"
oraz
"Subsequently, STURP sent blood flecks to the laboratory devoted to the study of ancient blood at the State University of New York. No claims about blood typing could be confirmed. The blood appeared to be so old that the DNA was badly fragmented. Dr. Andrew Merriwether at SUNY said that "... anyone can walk in off the street and amplify DNA from anything. The hard part is not to amplify what you don't want and only amplify what you want (endogenous DNA vs contamination)"

Ale wracając do samej grupy krwi. Nie wiem, jaka jest specyfika testu na grupę krwi, jednak zadziwiający jest fakt, że na każdej relikwii utożsamianej z Jezusem wykrywa się grupę krwi AB. Wystarczy wsiąść byle szmatę, która ponoć miała kontakt Jezusem i zaraz pojawia się na niej "właściwa" grupa krwi. Zastanawiam się czy jakaś substancja zawarta w średniowiecznych farbach może wynik fałszować. Na potwierdzenie tego przypuszczenia: znalazłem informację, że przed przeprowadzeniem testu na grupę krwi trzeba najpierw się upewnić, że krew to faktycznie krew - a jak wiadomo w przypadku całunu dowód ten jest kontrowersyjny. Cytując całuno-sceptyka: "Claims that the blood in the "bloodstains" is type AB "are nonsense", according to Ray Rogers, a retired research chemist and member of STURP (Rogers 2004)" więcej na www.sillybeliefs.com/shroud.html#heading-1d.

W każdym razie na jak już wspominałem na krwi się nie znam, jeżeli ktoś ma więcej danych na ten temat to chętnie swoją wiedze pogłębię.
Madman (7811 punktów)
>Tak się składa, że kiedyś napisałem artykuł na temat całunu turyńskiego i zbierając do niego informacje natknąłem się na książkę dotyczącą grup krwi, w której autor stwierdził, że jest mało prawdopodobne żeby Jezus miał grupę krwi AB gdyż żył prawdopodobnie 500 lat przed jej powstaniem. Jednak nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzenia tej informacji i dlatego w ostatecznej wersji artykułu cytat z ww. książki został usunięty.
No właśnie. Może trzeba by było poszukać jakiegoś specjalisty od krwi i zapytać go drogą mailową, jak to było z powstaniem grupy AB.
>Żeby mówić o grupie krwi na całunie i jej pochodzeniu trzeba mieć pewność, że krew to na pewno krew - a tutaj opinie są skrajne.
To, czy na całunie znajduje się krew, jest dla mnie sprawą drugorzędną. Jestem przekonany, że to średniowieczna mistyfikacja. Natomiast jeśli katolicy upierają się przy krwi grupy AB, to sami sobie strzelają w stopę. Tylko najpierw trzeba potwierdzić, kiedy grupa AB powstała.
>Wystarczy wsiąść byle szmatę, która ponoć miała kontakt Jezusem i zaraz pojawia się na niej "właściwa" grupa krwi. Zastanawiam się czy jakaś substancja zawarta w średniowiecznych farbach może wynik fałszować.
Nie wiem, czy konieczna jest analiza farb. Skoro niektórzy profesorowie widzą mięsień sercowy zamiast kolonii bakterii, to co za problem zobaczyć na teście właściwe antygeny?
>W każdym razie na jak już wspominałem na krwi się nie znam, jeżeli ktoś ma więcej danych na ten temat to chętnie swoją wiedze pogłębię.
Zrobiłem przed chwilą mały research i okazało się, że najprawdopodobniej tamte informacje dot. historii grup krwi pochodzą z książki doktora Petera J. D'Adamo, "specjalisty" od medycyny naturalnej... Więc mu raczej nie uwierzę. Ale www.blood.(*)-blood/blood-around-the-world/ podaje:
Cytat:
It may be that originally, all human beings were of blood group O since, in communities which have been isolated for hundreds of years such as some South American Indian tribes, all the members of that community are of group O.
co może wskazywać na to, że później wykształciły się grupy A i B, a AB powstała z ich zmieszania.
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> "grupa krwi AB jest najmłodsza i nie istniała 2000 lat temu"

Nie istniała wcześniej, bo to jest boska grupa krwi (mam, to wiem) i zapoczątkował ją właśnie mój pra...pradziadek Dżizas.

> większość nieco podejrzanych, a wśród nich najbardziej wiarygodny (w moim odczuciu)
> artykuł: www.magazyndomowy.pl/grupa-krwi-a-zdrowie/

Grupa AB:
Grupa ta skupia i dobre i złe strony innych grup.
Osoby z taka grupa są dobrymi organizatorami, w miłości i przyjaźni są bezinteresowne.

Aż strach pomyśleć jak wiarygodne są te pozostałe...
04-12-2009 11:00 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>> większość nieco podejrzanych, a wśród nich najbardziej wiarygodny (w moim odczuciu)
>> artykuł: www.magazyndomowy.pl/grupa-krwi-a-zdrowie/
>Grupa AB:
Grupa ta skupia i dobre i złe strony innych grup.
>Osoby z taka grupa są dobrymi organizatorami, w miłości i przyjaźni są bezinteresowne.

>Aż strach pomyśleć jak wiarygodne są te pozostałe...
Wszystkie pozostałe to reklamy suplementu diety opartego na grupie krwi.
Masz jakieś lepsze źródła, czy tak tylko marudzisz?
04-12-2009 12:10 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Masz jakieś lepsze źródła, czy tak tylko marudzisz?

Marudzę, bo mam uczulenie na horoskopy.
Nic osobistego oczywiście - nie napisałeś że to wiarygodne, tylko "najbardziej wiarygodne".
04-12-2009 12:52 
 Ocena 1 na 3
ramichael (36666 punktów)

>Marudzę, bo mam uczulenie na horoskopy.
- To zapewne cecha typowa dla ludzi spod Twojego znaku zoodiaku. Każda wróżka - Ci to powie .

04-12-2009 20:42 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>nie napisałeś że to wiarygodne, tylko "najbardziej wiarygodne".
Myślałem, że to było mniejsze zło. Jednak okazało się, że w tym przypadku rozmiar nie ma znaczenia. Zło to zło. Samo zło... Ale nie wszystko zło to, co się święci.
04-12-2009 14:46 
 Ocena 7 na 7
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>> "grupa krwi AB jest najmłodsza i nie istniała 2000 lat temu"
>Nie istniała wcześniej, bo to jest boska grupa krwi (mam, to wiem) i zapoczątkował ją właśnie mój pra...pradziadek Dżizas.

Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B. Jeśli badając liczne relikwie matki Jezusa, uda się nam określić jej grupę krwi, to na 100% znać będziemy także grupę Ojca. Ja stawiam na B, bo na jakiejś "mondrej" stronce w internecie przeczytałam, że osób z grup B nie gryzą komary, a nie jestem w stanie wyobrazić sobie, żeby moskity mogły gryźć Stwórcę.
04-12-2009 18:56 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Babka zaszła w ciążę za sprawą Ducha Świętego:

Duch Święty działający w Maryi:
Biorąc pod uwagę, że Jezus jest Synem Bożym można stwierdzić, że tzw. Duch Święty jest po prostu... spermą Boga,

albo

Bóg adoptował syna kolesia występującego pod ksywą "Duch Święty".


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
maciek (1053 punktów)
>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.
04-12-2009 19:31 
 Ocena 3 na 3
lukaszewicz (5674 punktów)

>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.

Według nauki spory procent dziedziczy po listonoszu.
04-12-2009 19:43 
 Ocena 1 na 1
maciek (1053 punktów)
>>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.
>Według nauki spory procent dziedziczy po listonoszu.
Ale to nie zmienia faktu,że grupa AB nie powstaje ze zmieszania grupy A i B.
04-12-2009 21:09 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.

Nie do końca masz rację
Tu jest to doświetlone przykładami.
Na Wikipedii też całkiem nieźle popisali.
maciek (1053 punktów)
>>>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
>>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.
>Nie do końca masz rację
>Tu jest to doświetlone przykładami.
>Na Wikipedii też całkiem nieźle popisali.
>
Dzięki. Przyznaję,że biologia nie była moim ulubionym przedmiotem.
05-12-2009 15:26 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>>Nie do końca masz rację
>>Tu jest to doświetlone przykładami.
>>Na Wikipedii też całkiem nieźle popisali.
>>
>Dzięki. Przyznaję,że biologia nie była moim ulubionym przedmiotem.

Ha! Forum poszerza horyzonty Polecam się na przyszłość

Na zachętę filmik bardzo biologiczny, który podobał się nawet mało biologicznym znajomym:
multimedia.mcb.harvard.edu/anim_innerlife_hi.html
04-12-2009 21:37 
 Ocena 1 na 1
Tomasz@niewierny (568 punktów)
(zablokowany)
>>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.
E, chłopie, maturę masz? O prawach Mendla słyszałeś? Nie piernicz głupot, to nie ten portal.

>Ale to nie zmienia faktu,że grupa AB nie powstaje ze zmieszania grupy A i B.
Jakiego zmieszania? Znowu biologia z zakresu liceum się klania. Weź trochę poczytaj, zanim zabierzesz głos.
maciek (1053 punktów)
>E, chłopie, maturę masz? O prawach Mendla słyszałeś?
Byłem w szkole specjalnej. I żadnego Mendla tam nie spotkałem.
14-12-2009 12:30 
 Ocena 3 na 3
Ania... (14138 punktów)
>>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.

Chyba jednak nie.
Każdą cechę dziedziczy się po obojgu rodzicach. Jeden rodzic daje jeden allel, drugi rodzic - drugi allel. Cecha widoczna to efekt pewnej rywalizacji dwóch alleli, albo współpracy.
Krew dziedziczy się następująco:
w populacji mamy 3 allele: i, IA oraz IB.
i jest recesywna, IA i IB wobec allelu i są dominujące, a względem siebie nawzajem - kodominujące, co oznacza, że oba alele widać po równo.
Możliwości powstania grup krwi są zatem takie:
ii - grupa 0
IA IA - grupa A
IA i - grupa A
IB IB - grupa B
IB i - grupa B
IA IB grupa AB

Każdy z tych dwóch alleli dostaliśmy od jednego rodzica.

W przypadku grupy krwi sprawa jest jasna - jeden allel od mamusi, drugi od tatusia. Rodzice musieli mieć grupę:
A / AB + B / AB. Innej opcji nie ma.
maciek (1053 punktów)
>>>Zgodnie z zasadami dziedziczenia, aby dziecko miało grupę krwi AB, to jedno z rodziców musi mieć grupę krwi A a drugie B.
>>Chyba jednak nie. Grupę krwi dziedziczy się po ojcu lub po matce.
>Chyba jednak nie.
>Każdą cechę dziedziczy się po obojgu rodzicach. Jeden rodzic daje jeden allel, drugi rodzic - drugi allel. Cecha widoczna to efekt pewnej rywalizacji dwóch alleli, albo współpracy.
Dzięki za wyjaśnienie.
04-12-2009 20:15 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>Ja stawiam na B, bo na jakiejś "mondrej" stronce w internecie przeczytałam, że osób z grup B nie gryzą komary, a nie jestem w stanie wyobrazić sobie, żeby moskity mogły gryźć Stwórcę.
Jestem żywym zaprzeczeniem internetowych "mondrości", niestety B Rh+, a komary zlatują się do mnie z odległości pięciu kilometrów i żadne smarowidła odstraszające nie pomagają
15-12-2009 22:20 
 Ocena 1 na 1
lukaszewicz (5674 punktów)

> a komary zlatują się do mnie z odległości pięciu kilometrów i żadne smarowidła odstraszające nie pomagają

Pewno słodka jesteś.

Marek.
16-12-2009 07:10 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>Pewno słodka jesteś.
Tylko dla komarów
16-12-2009 08:44 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)
>>Pewno słodka jesteś.
>Tylko dla komarów
Lepiej dla komarów niż dla skarabeuszy.
Marek.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Chyba, że Bóg Komarów (konkurencja).
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>> "grupa krwi AB jest najmłodsza i nie istniała 2000 lat temu"
>Nie istniała wcześniej, bo to jest boska grupa krwi (mam, to wiem) i zapoczątkował ją właśnie mój pra...pradziadek Dżizas.
Masz AB Rh+ czy AB Rh-?

Boska jest tylko AB Rh-, gdyż w każdej populacji ma ją zawsze tylko 1% ludzi. Ja akurat mam boskie pochodzenie...

PS A tak poważnie, to nic dobrego mieć najmniej popularną grupę krwi.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Masz AB Rh+ czy AB Rh-?
> Boska jest tylko AB Rh-, gdyż w każdej populacji ma ją zawsze tylko 1% ludzi.

Boski minus oczywiście, jak mogłeś mieć wątpliwości?

> PS A tak poważnie, to nic dobrego mieć najmniej popularną grupę krwi.

Z tego co widzę w tabelce zgodności dawca/biorca, nie trafiliśmy aż tak źle - możemy dostać krew od każdego "minusa" (15% Polaków). Taki 0- ma nieciekawie, tylko 6%.
14-12-2009 12:37 
 Ocena 1 na 1
Ania... (14138 punktów)
>> Masz AB Rh+ czy AB Rh-?
>> Boska jest tylko AB Rh-, gdyż w każdej populacji ma ją zawsze tylko 1% ludzi.
>Boski minus oczywiście, jak mogłeś mieć wątpliwości?
>> PS A tak poważnie, to nic dobrego mieć najmniej popularną grupę krwi.
>Z tego co widzę w tabelce zgodności dawca/biorca, nie trafiliśmy aż tak źle - możemy dostać krew od każdego "minusa" (15% Polaków). Taki 0- ma nieciekawie, tylko 6%.
>
Zwykle chcą przetaczać krew w zgodnej grupie.

Ja jestem 0-, dlatego z myślą o moich pobratymcach wydusiłam z siebie 6 l już
Elka I Ponura (7473 punktów)
>>Z tego co widzę w tabelce zgodności dawca/biorca, nie trafiliśmy aż tak źle - możemy dostać krew od każdego "minusa" (15% Polaków). Taki 0- ma nieciekawie, tylko 6%.

Bardzo śmieszne.. Prosię jesteś, Ojcze.

>Zwykle chcą przetaczać krew w zgodnej grupie.
>Ja jestem 0-, dlatego z myślą o moich pobratymcach wydusiłam z siebie 6 l już

No właśnie, 0Rh- można dać każdemu, prawda? Ja też chciałam, ale mnie pogonili - biorę leki, których nie da się odfiltrować, a nawet jeśli, to mam tak katastrofalnie niskie ciśnienie, że nikt nie zaryzykuje pobierania ze mnie krwi. Bu.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
05-12-2009 18:42 
 Ocena 2 na 2
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>>> "grupa krwi AB jest najmłodsza i nie istniała 2000 lat temu"
>>Nie istniała wcześniej, bo to jest boska grupa krwi (mam, to wiem) i zapoczątkował ją właśnie mój pra...pradziadek Dżizas.
>Masz AB Rh+ czy AB Rh-?
>Boska jest tylko AB Rh-, gdyż w każdej populacji ma ją zawsze tylko 1% ludzi. Ja akurat mam boskie pochodzenie...
>PS A tak poważnie, to nic dobrego mieć najmniej popularną grupę krwi.


Jestem zdecydowanie przekonana, że boska krew musi mieć Rh-. Nie ma innej opcji. Czynnik Rh odkryto po raz pierwszy u małp rezusów (stąd skrót Rh, od łacińskiej nazwy tych małp). Bóg z pewnością nie pochodzi od małpy, jak nie przymierzając ja. Więc temat boskiej grupy krwi mamy z głowy. Wszystko już wiemy.
Kulko, jaka świątynia przyjmuje dary dla Ciebie?

05-12-2009 19:26 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Sugerujesz, że Bóg stworzył rezusy na swój obraz i podobieństwo?
Hmmm... to by wyjaśniało wiele z Jego prymitywnych zachowań oraz wrogość, jaką zdaje się darzyć wyższe formy życia, jak choćby ludzi.


>Kulko, jaka świątynia przyjmuje dary dla Ciebie?
Rozumiem, że mój profil powinienem uzupełnić o numer mojego konta.
OK, da się zrobić.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
14-12-2009 12:39 
 Ocena 1 na 1
Ania... (14138 punktów)
>[color=#660000]Sugerujesz, że Bóg stworzył rezusy na swój obraz i podobieństwo?
Chyba nie tak. Czynnik Rh pochodzi od małpek - a więc one mają Rh +. Skoro bóg nie pochodzi od małp, to musi mieć krew bez czynnika - Rh-.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zależy który . Hinduiści mają boga małpę, który nazywa się Hanuman. Nie pytałem ich, czy uważają, iż posiadał krew. W każdym bądź razie małpy indyjskie (te prawdziwe) chwalą sobie dokarmianie ich przy świątyniach ich wymyślonego przez bliskich kuzynów boskiego odpowiednika .
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Trzebaby się dowiedzieć jaką grupę ma "brak krwi".
Jeżeli stosowano standardowe testy do oznaczania grupy krwi to dają one zawsze któryś z czterech możliwych wyników (nie ma opcji "brak wyniku"). W przypadku gdy próbka nie zawiera krwi ludzkiej (lub zawiera materiał bardzo zdegradowany) to test stwierdza brak przeciwciał co oznacza grupę AB.
Innymi słowy test można stosować dopiero po potwierdzeniu, że mamy krew ludzką i to w stanie "oznaczalnym".
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Czyli wykrycie grupy krwi AB na całuie turyńskim, chuscie z Oviedo, całunie z Manopello oraz w krwi z "cudów" eucharystycznych" oznacza prawdopodobnie "brak krwi" a nie krew grupy AB?
04-12-2009 17:13 
 Ocena 2 na 2
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Co więcej. Szczerze wątpię, że w materiale takim jak całun turyński dałoby się oznaczyć grupę krwi (nawet gdyby tam była).
Mumie egipskie owszem, ale plama krwi na płótnie? Nie powinno tam zostać nic co dałoby się oznaczyć. Chyba, że "boskie" białka są odporniejsze.
14-12-2009 12:40 
 Ocena 1 na 1
Ania... (14138 punktów)
>Trzebaby się dowiedzieć jaką grupę ma "brak krwi".
0-.
Brak antygenu A oraz B, oraz brak czynnika Rh.
>Jeżeli stosowano standardowe testy do oznaczania grupy krwi to dają one zawsze któryś z czterech możliwych wyników (nie ma opcji "brak wyniku"). W przypadku gdy próbka nie zawiera krwi ludzkiej (lub zawiera materiał bardzo zdegradowany) to test stwierdza brak przeciwciał co oznacza grupę AB.
>Innymi słowy test można stosować dopiero po potwierdzeniu, że mamy krew ludzką i to w stanie "oznaczalnym".
Trafna uwaga.
Madman (7811 punktów)
>W przypadku gdy próbka nie zawiera krwi ludzkiej (lub zawiera materiał bardzo zdegradowany) to test stwierdza brak przeciwciał co oznacza grupę AB.
Za wikipedią: Występowanie antygenu A i B (jednego lub drugiego albo obu na raz) albo ich braku (grupa zero) zależy od dwóch genów.
Wychodzi na to, że brak przeciwciał oznacza grupę zero.
18-12-2009 20:06 
 Ocena 2 na 2
ktośtam (650 punktów)
>>W przypadku gdy próbka nie zawiera krwi ludzkiej (lub zawiera materiał bardzo zdegradowany) to test stwierdza brak przeciwciał co oznacza grupę AB.
>Za wikipedią: Występowanie antygenu A i B (jednego lub drugiego albo obu na raz) albo ich braku (grupa zero) zależy od dwóch genów.Wychodzi na to, że brak przeciwciał oznacza grupę zero.

Nie. Otóż:

- grupa krwi A zawiera antygen A i przeciwciała anty-B
- grupa krwi B - na odwrót
- grupa krwi AB zawiera antygeny A i B, brak przeciwciał
- grupa krwi 0 - tylko przeciwciała anty-A i anty-B.

Antygeny to takie "receptory" na komórkach. Reagują one z przeciwciałami. Grupę krwi określa się na podstawie przeciwciał, a nie antygenów.

Źródło: www.zdrowie.med.pl/bad_labor/badania/grupa.html
Madman (7811 punktów)
Dzięki, już rozumiem.
Ale nie do końca. O co chodzi z tą aglutynacją i jej brakiem?
Gdybym poddał testowi substancję nie będącą krwią, to który to będzie przypadek?

18-12-2009 23:51 
 Ocena 1 na 1
ktośtam (650 punktów)
>Dzięki, już rozumiem.
>Ale nie do końca. O co chodzi z tą aglutynacją i jej brakiem?

Aglutynacja, czyli zlepianie się krwinek, kiedy jest konflikt grupy krwi.

Popatrz na pierwszy wiersz: jest to grupa krwi A. Ma przeciwciała anty-B. Pierwsza kolumna: jak zmieszasz tę grupę krwi z surowicą, zawierającą a - A, czyli anty-A - jest aglutynacja. Druga kolumna - brak aglutynacji, bo anty-B nie robią nic w grupie A (ona ma je już gratisowo).

anty-A i anty-B dodane do tej grupy spowodują oczywiście aglutynację, bo jeden z tych dwóch składników ją powoduje.

Teraz kolejne 3 kolumny: naknociłem, ale już poprawiam.

Tutaj mieszasz surowicę anty-B z grupami krwi 0 - nic się nie dzieje, bo 0 ma przeciwciała anty-B, A - nic się nie dzieje, B - konflikt i aglutynacja, bo anty-B gryzie B

>Gdybym poddał testowi substancję nie będącą krwią, to który to będzie przypadek?
Substancja nie będąca krwią... tam nie ma co aglutynować Naprawdę nie wiem jak określa się grupę krwi w takich przypadkach, ale jeśli poprzez sprawdzanie przeciwciał, to nie-krew nie będzie ich mieć i wyjdzie AB.
Madman (7811 punktów)
Dziękuję za wyjaśnienia. I za cierpliwość.
Ania... (14138 punktów)
>>W przypadku gdy próbka nie zawiera krwi ludzkiej (lub zawiera materiał bardzo zdegradowany) to test stwierdza brak przeciwciał co oznacza grupę AB.
>Za wikipedią: Występowanie antygenu A i B (jednego lub drugiego albo obu na raz) albo ich braku (grupa zero) zależy od dwóch genów.Wychodzi na to, że brak przeciwciał oznacza grupę zero.
Odwrotnie. Brak antygenów oznacza grupę 0, brak przeciwciał, a więc obecne są oba antygeny to grupa AB.
Kowalska (14008 punktów)
>Na stronach poświęconych Całunowi turyńskiemu (np. www.polonica.net/Calun_Turynski.htm)
>można przeczytać takie rewelacje:
> Cytat:
"Prof. Baima-Bollone z wydziału medycyny kryminalnej uniwersytetu w Turynie orzekł po
>analizie włókien Całunu, że zawierają ludzką krew z rzadkiej grupy AB. Tylko 3% ludzi na świecie ma
>krew z tej grupy. Ciekawe, że wśród Żydów sefardyjskich, do jakich zaliczał się Jezus, występuje ona
>sześć razy częściej niż w reszcie populacji."


   Jezus jako Istota, która powstała za pomocą Palca Bożego, a nie z połączenia żeńskiego jajeczka oraz męskiego plemnika nie mogła posiadać krwi.
   Co rozwiązuje nam wszystkie problemy dręczące ludzkość od stuleci. Począwszy od zbierania przez Magdalenę Jego Krwi do miseczki pod krzyżem, a skończywszy na Przemienieniu w czasie mszy.
04-12-2009 14:38 
 Ocena 5 na 5
jkl; (5859 punktów)
>Jezus jako Istota, która powstała za pomocą Palca Bożego, a nie z połączenia żeńskiego jajeczka oraz męskiego plemnika nie mogła posiadać krwi.

A skąd Ty wiesz jakie są możliwości Palca Bożego?
Jak się Palec spręży, to Istota będzie zasuwać na benzynie, i nie ma tu miejsca na naukowe wątpliwości.
04-12-2009 14:59 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>Jezus jako Istota, która powstała za pomocą Palca Bożego, a nie z połączenia żeńskiego jajeczka oraz męskiego plemnika nie mogła posiadać krwi.

>A skąd Ty wiesz jakie są możliwości Palca Bożego? Jak się Palec spręży, to Istota będzie zasuwać na benzynie, i nie ma tu miejsca na naukowe wątpliwości.

   Ale się w tym wypadku Palcowi sprężyć nie chciało. Może dlatego, że od razu wiedział, że na zatracenie oraz ku wiecznej pomyłce ten Palec wsadza w mrowisko.
04-12-2009 20:19 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>>>Jezus jako Istota, która powstała za pomocą Palca Bożego, a nie z połączenia żeńskiego jajeczka oraz męskiego plemnika nie mogła posiadać krwi.>A skąd Ty wiesz jakie są możliwości Palca Bożego? Jak się Palec spręży, to Istota będzie zasuwać na benzynie, i nie ma tu miejsca na naukowe wątpliwości.
>    Ale się w tym wypadku Palcowi sprężyć nie chciało. Może dlatego, że od razu wiedział, że na zatracenie oraz ku wiecznej pomyłce ten Palec wsadza w mrowisko.

>
Jezusie, co wy...palcem to grzech! Onanizmem sie nazywa...
04-12-2009 20:36 
 Ocena 3 na 3
Madman (7811 punktów)
>Jezusie, co wy...palcem to grzech! Onanizmem sie nazywa...
Ja bym go nazwał masturbacją. Onan grzeszył stosunkiem przerywanym.
Michał Żelazny (1528 punktów)
Czy my na pewno myślimy o tym samym "palcu"?
Dires (1 punktów)
Nawet, że tak powiem, rozwiazałes moje problemy . Teraz wiem dlaczego Jezus chodził po wodzie. Benzyna lżejsza od wody. Przypuszczam, ze pisałes to pod wpływem Ducha Świetego .
04-12-2009 18:30 
 Ocena 1 na 1
E.Strus (42 punktów)
>>Jezus jako Istota, która powstała za pomocą Palca Bożego, a nie z połączenia żeńskiego jajeczka oraz męskiego plemnika nie mogła posiadać krwi.A skąd Ty wiesz jakie są możliwości Palca Bożego?
>Jak się Palec spręży, to Istota będzie zasuwać na benzynie, i nie ma tu miejsca na naukowe wątpliwości.

jkl jeeeeaaaahhhhh!!!!

apud (4399 punktów)
>a skończywszy na Przemienieniu w czasie mszy.

Tak, Kowalska, bo te testy na krew robili.
A powinni robić na wino!
Schlal sie jaki Kaplan, odbiło mu sie i pochlapał. A potem se gębę wytarł. A czerwone wino farbuje!!!
To jest zupełnie oczywiste, mnie sie zdarza tez od czasu do czasu.

PS
Dalej sie tobie chce webmastera? Widzialas go czy tylko platonicznie lecisz?
Michał (2046 punktów)
>Na potwierdzenie tej tezy
>mam tylko kilka
>wyników
>z Google
, większość nieco podejrzanych, a wśród nich najbardziej wiarygodny (w moim odczuciu)
>artykuł: www.magazyndomowy.pl/grupa-krwi-a-zdrowie/
>Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł podać mi jakieś szersze informacje na temat genezy tej grupy
>krwi. Może jakieś wyniki badań?

   Żadne z tych źródeł nie jest wiarygodne. Podają, że najstarszą z grup krwi jest grupa 0, co jest absurdalne z punktu widzenia ewolucyjnego i nie ma żadnego potwierdzenia takiej hipotezy. Gen odpowiedzialny za grupy krwi AB0 koduje enzym - galaktozylotransferazę. Alle A i B kodują funkcjonalny enzym, natomiast 0 posiada delecję przesuwającą ramkę odczytu (brak działającego enzymu).
   Według literatury naukowej najstarszy jest allel dla grupy A. Pierwsze allele 0 i B powstały później (allel B ok. 3,5 mln lat temu, natomiast allel 0 ok 1 mln lat temu). Więcej szczegółów np tu lub tam. Jeśli potrzeba mogę wyszukać więcej publikacji z tego zakresu. Nic natomiast nie znalazłem o rzekomym pojawieniu się grupy AB dopiero 1500 lat temu.
   Allel B powstał we wczesnych etapach ewolucji człowieka, więc grupa AB teoretycznie mogła występować u ludzi na terenie Palestyny 2000 lat temu. W mumiach egipskich wykrywano oprócz grupy A, grupę B ( np. tu). Wprawdzie grupy AB nie znaleziono w starożytnych szczątkach ludzkich, nie można jednak wykluczyć, że jej nie było.
   Stanowczo odradzałbym używanie argumentu o nieistnieniu grupy AB 2000 lat temu.

> Cytat:
"Prof. Baima-Bollone z wydziału medycyny kryminalnej uniwersytetu w Turynie orzekł po
>analizie włókien Całunu, że zawierają ludzką krew z rzadkiej grupy AB. Tylko 3% ludzi na świecie ma
>krew z tej grupy. Ciekawe, że wśród Żydów sefardyjskich, do jakich zaliczał się Jezus, występuje ona
>sześć razy częściej niż w reszcie populacji."


   Informacja o Żydach sefardyjskich nic nam nie mówi. Gdyby grupa AB występowała bardzo często u większości Żydów, można snuć jakieś przypuszczenia. Zwolennicy "prawdziwości" całunu chwytają się chyba każdego argumentu, który choć troszkę mógłby wskazywać na ich rację. Świadczy to o braku poważnych argumentów z ich strony.
Madman (7811 punktów)
>   Stanowczo odradzałbym używanie argumentu o nieistnieniu grupy AB 2000 lat temu.
Właśnie przeczuwałem, że coś może być nie tak... Dziękuję za wypowiedź.
baldus (14 punktów)
>>Na potwierdzenie tej tezy
>>mam tylko kilka
>>wyników
>>z Google
, większość nieco podejrzanych, a wśród nich najbardziej wiarygodny (w moim odczuciu)
>>artykuł: www.magazyndomowy.pl/grupa-krwi-a-zdrowie/
>>Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł podać mi jakieś szersze informacje na temat genezy tej grupy
>>krwi. Może jakieś wyniki badań?
>   Żadne z tych źródeł nie jest wiarygodne. Podają, że najstarszą z grup krwi jest grupa 0, co jest absurdalne z punktu widzenia ewolucyjnego i nie ma żadnego potwierdzenia takiej hipotezy. Gen odpowiedzialny za grupy krwi AB0 koduje enzym - galaktozylotransferazę. Alle A i B kodują funkcjonalny enzym, natomiast 0 posiada delecję przesuwającą ramkę odczytu (brak działającego enzymu).
>   Według literatury naukowej najstarszy jest allel dla grupy A. Pierwsze allele 0 i B powstały później (allel B ok. 3,5 mln lat temu, natomiast allel 0 ok 1 mln lat temu). Więcej szczegółów np tu lub tam. Jeśli potrzeba mogę wyszukać więcej publikacji z tego zakresu. Nic natomiast nie znalazłem o rzekomym pojawieniu się grupy AB dopiero 1500 lat temu.
>   Allel B powstał we wczesnych etapach ewolucji człowieka, więc grupa AB teoretycznie mogła występować u ludzi na terenie Palestyny 2000 lat temu. W mumiach egipskich wykrywano oprócz grupy A, grupę B ( np. tu). Wprawdzie grupy AB nie znaleziono w starożytnych szczątkach ludzkich, nie można jednak wykluczyć, że jej nie było.
>   Stanowczo odradzałbym używanie argumentu o nieistnieniu grupy AB 2000 lat temu.
>> Cytat:
"Prof. Baima-Bollone z wydziału medycyny kryminalnej uniwersytetu w Turynie orzekł po
>>analizie włókien Całunu, że zawierają ludzką krew z rzadkiej grupy AB. Tylko 3% ludzi na świecie ma
>>krew z tej grupy. Ciekawe, że wśród Żydów sefardyjskich, do jakich zaliczał się Jezus, występuje ona
>>sześć razy częściej niż w reszcie populacji."

>   Informacja o Żydach sefardyjskich nic nam nie mówi. Gdyby grupa AB występowała bardzo często u większości Żydów, można snuć jakieś przypuszczenia. Zwolennicy "prawdziwości" całunu chwytają się chyba każdego argumentu, który choć troszkę mógłby wskazywać na ich rację. Świadczy to o braku poważnych argumentów z ich strony.

Jestem bardzo ciekawy czy jest jakiś jednolity pogląd wśród specjalistów właśnie na temat prawdopodobieństwa występowania grupy AB na terenie bliskiego wschodu w czasach Jezusa. Myślisz, że są wiarygodne publikacje dotykające tego właśnie tematu?
Michał (2046 punktów)
>Jestem bardzo ciekawy czy jest jakiś jednolity pogląd wśród specjalistów właśnie na temat prawdopodobieństwa występowania grupy AB na terenie bliskiego wschodu w czasach Jezusa. Myślisz, że są wiarygodne publikacje dotykające tego właśnie tematu?

   Znalazłem tylko jedną publikację z serologicznych badań szkieletów ludzkich sprzed ok. 2000 lat z terenu Izraela (niestety, dotarłem tylko do abstraktu). Grupę AB wykryto u ponad połowy szkieletów. Są do dosyć niezwykłe dane, ponieważ częstość występowania grupy 0 musiała być w tej populacji bardzo niska, a występowanie grupy AB anormalnie wysokie. Przypuszczam, że entuzjazm "zwolenników" całunu pochodzi z właśnie tego typu badań, w których wykrywano zwiększony odsetek grupy AB w szkieletach.
   Badania serologiczne starych szczątków są jednak niejednoznaczne, różne metody dają różne wyniki (dlatego metody serologiczne stosowane w tym celu były krytykowane, a wyniki takich badań praktycznie nadają się do odrzucenia jako niewiarygodne). Oznaczenia grup A, B i AB są znacznie zwiększone w gorzej zachowanym materiale. Swoją drogą oznaczenie grupy krwi z całunu zostało dokonane metodą serologiczną, więc cały zachwyt nad tym wynikiem można sobie odpuścić.
   Jednoznaczne wyniki można uzyskać jedynie przez analizę DNA ze szczątków. Metody takie są już opracowane, lecz przeważnie wykazują one duży udział allelu 0 w populacjach (co ma uzasadnienie ewolucyjne). Nie znalazłem jednak badań DNA szczątek ludzkich z terenu Izraela sprzed 2000 lat, a jedynie na ich podstawie można wyciągać konkretne wnioski co do obecności poszczególnych grup krwi w tamtym okresie.
diogenes (42753 punktów)
>jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda.

Zajmijcie się raczej grupą jego wody, bo z pewnością nie była to zwykła hadwao. A leje się do dzisiaj.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
baldus (14 punktów)
Wydaje się, że tezę o nieistnieniu grupy krwi AB wcześniej niż 1500 lat temu rozpropagował Peter D'Adamo, lekarz zajmujący się kontrowersyjnymi dietami dobranymi do grupy krwi właśnie. Na jego twierdzeniach opiera się jeden z argumentów negujący obecność krwi na całunie na angielskiej wikipedii. Zapewne na jego poglądach opierają się także informacje na innych stronach internetowych. Na potwierdzenie linki:

en.wikipedia.org/wiki/Blood_type_diet
en.wikipedia.org/wiki/Shroud_of_Turin#Blood_stains
www.dadamo.com/knowbase/theory/anthro.htm
żyrafa (13 punktów)
Robiono badania, publikowane także na Discovery Chanel potwierdzające, że krew z Całunu Turyńskiego i z Chusty z Oviedo i z Cudu w Lanciano pochodzi od tej samej osoby i wykazuje właściwości jakby ta osoba żyła.

Wszelkie spekulacje zatem są tylko wewnętrznym problemem krytykantów.
06-12-2009 09:47 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>Robiono badania, publikowane także na Discovery Chanel potwierdzające, że krew z Całunu Turyńskiego i z Chusty z Oviedo i z Cudu w Lanciano pochodzi od tej samej osoby i wykazuje właściwości jakby ta osoba żyła.
>Wszelkie spekulacje zatem są tylko wewnętrznym problemem krytykantów.

Linki poprosimy, ażeby móc krytykować bardziej merytorycznie

P.S. Co to znaczy, że krew wykazuje właściwości jakby osoba żyła?
06-12-2009 09:58 
 Ocena 5 na 5
lukaszewicz (5674 punktów)

>P.S. Co to znaczy, że krew wykazuje właściwości jakby osoba żyła?

Znaczy, że była badana przez osobę jakby bardziej wierzącą.

Marek.
07-12-2009 13:48 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>>P.S. Co to znaczy, że krew wykazuje właściwości jakby osoba żyła?
>Znaczy, że była badana przez osobę jakby bardziej wierzącą.
>Marek.

Znaczy, to coś, jak z mięśniem sercowym w stanie agonalnym?
06-12-2009 11:22 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
Jakie linki? Słyszałas o linkach do Dyskawery?
Zresztą każdy wie, że jak coś pokazali w tv to prawda, a Dyskawery to większy ma impact factor niż Nejczer i Sajens razem wzięte.
06-12-2009 13:59 
 Ocena 4 na 4
Madman (7811 punktów)
>Robiono badania, publikowane także na Discovery Chanel
Chyba na Disco Very Channel. Równie dobrze mogli te 'badania' opublikować w MTV...
>Wszelkie spekulacje zatem są tylko wewnętrznym problemem krytykantów.
Wewnętrzny problem mają takie osoby jak Ty, traktujące poważnie przeróżne zjawiska 'paranienormalne'.
06-12-2009 21:15 
 Ocena-1 na 3
żyrafa (13 punktów)

>Chyba na Disco Very Channel. Równie dobrze mogli te 'badania' opublikować w MTV...

To tylko źródło publikacji. Zachęcam do użycia rozumu. Same badania przeprowadzone zostały przez naukowców.

>Wewnętrzny problem mają takie osoby jak Ty, traktujące poważnie przeróżne zjawiska 'paranienormalne'.
>

Zapewniam Cię, że badania te nie były 'paranienormalne', tylko autentyczne.

I jest to w zasadzie 100% pewność istnienia Boga, gdyż nie ma innego logicznego wytłumaczenia wyników tych badań.
07-12-2009 01:24 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)

>I jest to w zasadzie 100% pewność istnienia Boga, gdyż nie ma innego logicznego wytłumaczenia wyników tych badań.

Dałem plusa bo lubię, jak ktoś sobie chce pożartować.
Tylko na przyszłość proponuję aż tak katolików nie ośmieszać. Nie róbmy z nich idiotów.


www.racjonalista.pl/forum.php/s,253335
14-12-2009 12:44 
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)
>>Chyba na Disco Very Channel. Równie dobrze mogli te 'badania' opublikować w MTV...
>To tylko źródło publikacji. Zachęcam do użycia rozumu. Same badania przeprowadzone zostały przez naukowców.
Jakich? Nazwiska, daty badań proszę..
>>Wewnętrzny problem mają takie osoby jak Ty, traktujące poważnie przeróżne zjawiska 'paranienormalne'.
>>
>Zapewniam Cię, że badania te nie były 'paranienormalne', tylko autentyczne.
To gdzie są wyniki?
>I jest to w zasadzie 100% pewność istnienia Boga, gdyż nie ma innego logicznego wytłumaczenia wyników tych badań.
Nie znamy dalej wyników, naukowców, roku badań, więc jak możemy o nich dyskutować?
14-12-2009 12:56 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Zapewniam Cię, że badania te nie były 'paranienormalne', tylko autentyczne.
>I jest to w zasadzie 100% pewność istnienia Boga, gdyż nie ma innego logicznego wytłumaczenia wyników tych badań.

   Na razie jest 100% pewności, żeś żyrafa paranormalna, user, innego, logicznego wytłumaczenia tych kretyńskich bredni nie ma.
07-12-2009 00:42 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>Robiono badania, publikowane także na Discovery Chanel

To nie wiedziałeś!? Telewizja KŁAMIE!!!


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
14-12-2009 12:42 
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)
>Robiono badania, publikowane także na Discovery Chanel potwierdzające, że krew z Całunu Turyńskiego i z Chusty z Oviedo i z Cudu w Lanciano pochodzi od tej samej osoby i wykazuje właściwości jakby ta osoba żyła.
>Wszelkie spekulacje zatem są tylko wewnętrznym problemem krytykantów.
Linki do oryginalnych wyników tych badań proszę.
oportunista (1711 punktów)
Jezus jest Bogiem tak?
Jest wiecznie żywy tak?
Jest wszechmogący tak?
Jest doskonały tak?
Co więc do licha nie jest w porządku, On może mieć taką grupę krwi na jaką ma ochotę. Jak będzie miał fantazję to w żyłach sam alkohol sobie zafunduje, nic nikomu do tego.
Coś tam o Portugalii pisałeś, że niby nawet nie wiedział gdzie to jest, jaja sobie robisz chyba, razem z Tatkiem cały świat zmajstrowali i co zapomnieli gdzie ta Portugalia czy Hiszpania? To prawda że urodził się nieco później i nie wszystko sam musiał widzieć, ale za to informacje ma zawsze z pierwszej ręki.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365