Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uwaga, atak ateistów! :/

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-04-2011 16:17Elka I Ponura (7473 punktów)Uwaga, atak ateistów! :/
Ocena 18 na 18
Onet napisał, że ateiści będą karać katolików swoim strasznym atakiem na pochód z okazji Wielkiego Czwartku. Wiadomość wrzucił mi znajomy na fb. W jakieś 5 minut znalazłam więcej informacji i mam do powiedzenia tyle:

Używanie googla nie boli, szczególnie ludzi w mediach, panowie i panie z Onetu... Nawet cytowanie z innego serwisu nie wyklucza używania mózgu.

Czego się można dowiedzieć w 5 minut przy użyciu niezbyt szybkiego łącza? Hiszpania. Madryt. Dwie różne organizacje, w dwóch różnych mediach, ogłosiły dwa różne działania.

Jedni, "grupa różnych organizacji ateistycznych", chcą prowadzić kampanię przeciw religii, głównie w celu "zadania uszczerbku" wierze katolików i "ukarania" ich poglądów. Szczególnie kiedy w Madrycie pojawi się papież.

Druga grupa - sąsiedzka i ateistyczna naraz - Ateos de Madrid, oświadczyła, że fajnie byłoby zrobić konkurencyjny do katolickiego pochód w celu uświadamiania nt "social and moral hypocrisy that conveys the Catholic Holy Week"*.

Na oba tematy napisała jedna strona www.intoleranceagainstchristians.eu/, z odnośnikami do stron hiszpańskich, nazywając to "wojującym ateizmem". Rosyjski serwis zrobił z tego jeden news, a Onet ściągnął jak pierwszoklasista. I lata toto teraz po fb, a i pewnie po wielu forach katolickich piszą, jak to ateiści będą bić i obrażać wiernych na pochodzie w Wielki Czwartek.

Dziwić się potem, że obie grupy wyzywają się od najgorszych? Wiadomo, skąd biorą się bajki o bojówkach ateistycznych?

* - znając życie i Hiszpanów, to tłumaczenie z hiszpańskiego miało wyglądać tak: "social and moral hypocrisy that the Catholic Holy Week conveys".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

08-04-2011 18:52
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Na oba tematy napisała jedna strona www.intoleranceagainstchristians.eu/, z odnośnikami do
>stron hiszpańskich, nazywając to "wojującym ateizmem". Rosyjski serwis zrobił z tego jeden news, a
>Onet ściągnął jak pierwszoklasista. I lata toto teraz po fb, a i pewnie po wielu forach katolickich

Spójrz na Frondę .

>piszą, jak to ateiści będą bić i obrażać wiernych na pochodzie w Wielki Czwartek.

Katolicy się nie dadzą!!!
O czym pod tekstem artykułu Cenne Świadectwa upewniają .

Ale to pikuś.

Jeszcze lepsiejsze są komentarze pod tym oto doniesieniem z frondu Walki w Obronie Cywilizacji Łacińskiej .
Dla człowieka znudzonego już nieco działalnością Ciasteczkowego Potwora przyjemnie odświeżająca jest wiadomość, iż Rzecznicy Wartości takoż i Ciasteczkowego Męczennika właśnie się dorobili .

No, dobra - podśmiechujki podśmiechujkami, ale Zagrożenie napiera już Zewsząd zaiste .
Oto Ruskie (Białoruskie ściśle biorąc) kolejnego rozbiora uknuły.
Cytat:
Większa powódź obok Janowa Podlaskiego może zmienić bieg rzeki. A to może doprowadzić do zmiany granicy Polski, która biegnie środkiem koryta Bugu (...)
Przez zmianę koryta Bugu stracić możemy aż 100 hektarów cennych pastwisk.

Nie rzucim pastwisk skąd nasz ród!
Tak nam dopomóż Bug!

Na zakończenie burzliwych obrad niektórych soborów - w szczególności pierwszego efeskiego - obserwatorzy potrzebowali specjalnych plansz, by nadążyć za tym, kto dokładnie kogo ekskomunikował lub usunął z urzędu. (Philip Jenkins)
08-04-2011 20:01 
 Ocena 8 na 8
Amol (692 punktów)

>Spójrz na Frondę .

Komentarze:

"Dawać ich do Polski!Urządzimy im taką atesityczną drogę krzyżową, że popamiętają."

"Gen. Franco wiedział jak obchodzić się z tą hołotą"

"Ateiści czy ludzie zniewoleni i ogłupieni przez Szatana, to oni mają zmienioną świadomość! Takie manifestacje są wynikiem ich okropnego strachu, lęku i przerażenia. Jak oni się męczą, jak nienawidzą! Nie lękajcie się!"

"Takie gieroje... a by spróbowali obrażać Allaha czy Mahometa, zaraz by im muzlimy zrobiły prawdziwą drogę krzyżową."

"Niech to spróbują zrobić w Polsce,dostaną "powitanie" że tego nie zapomną..."

"Co te ateistyczne biedactwa by zrobiły gdyby nie było katolicyzmu?
One bez chrześcijaństwa nie mogą w ogóle istnieć i to potwierdza znane powiedzenie, że zło samo z siebie nic nie może stworzyć gdyż jest bezpłodne - i dlatego zło ZAWSZE żeruje na dobru."

To ludzie pisali, czy komputer sterował? Nie chce się wierzyć, że ludzie myślą w podobny sposób. Nie potrafię tego zrozumieć. Miłość bliźniego?
09-04-2011 02:23 
 Ocena 3 na 3
spellbinder (8577 punktów)
Wiesz co? Ja tam wierzę, że to ludzie pisali, nie jakieś podstawione dutki od ukontrowersyjnienia tematu.

Dlaczego w to wierzę? Bo widziałem katoli na żywo Ale jednej rzeczy się dowiedziałem, a mianowicie dlaczego księża muszą mieć sprawną fabrykę plemników. Dla pozoru - że niby zło jest bezpłodne.
08-04-2011 20:02 
 Ocena 1 na 1
Amol (692 punktów)
Trzy posty? Był jakieś zakłócenia.....

>Rosyjski serwis zrobił z tego jeden news, a Onet ściągnął jak pierwszoklasista. I lata toto teraz po fb, a i pewnie po wielu forach katolickich piszą, jak to ateiści będą bić i obrażać wiernych na pochodzie w Wielki Czwartek.

Jest to zwykła manipulacja. Nie popieram pierwszego czwartkowego pochodu...
08-04-2011 20:02 
 Ocena 1 na 1
Amol (692 punktów)
Dwa posty na raz.. miałem problemy z łączem

Katolicy naprawdę stosują się do zasady, szanuj bliźniego jak siebie samego. Chyba nie szanują samych siebie, albo ateista nie jest człowiekiem godnym szacunku.
08-04-2011 21:29 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
>Spójrz na Frondę:

Cytat:
Efekt uzyskany będzie odwrotny do zamierzonego.
Wielu Hiszpanów tego dnia się nawróci.


Wygląda na to, że ateizm jest pomysłem Watykanu.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Onet? Czy to ten portal, który zatrudnia wtórnych analfabetów do pisania wiadomości?
Czy to ten portal, który tworzy fikcyjne konta użytkowników i produkuje tzw. "kontrowersyjne" wypowiedzi pod wiadomościami zatrudnianych wtórnych analfabetów?

Czy to ten portal, na którym można opublikować dowolną wypowiedź naruszającą polskie prawo, a kto przeciw takiej wypowiedzi zaprotestuje, temu portal wyśle maila "o nienaruszeniu zasad Regulaminu"?

Aż dziwne, że tefałen/Tusk Vision Network (jak piszą Prawdziwi Polacy) i Onet mają tych samych właścicieli. A może wcale nie dziwne, wszak kasa jest najważniejsza.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
08-04-2011 22:25 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>kasa jest najważniejsza.

Prawda to zgodność marzeń ze stanem konta.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A szczęście to nieświadomość, że imperatyw wypowiadania się jest nieuświadomionym przymusem.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365