Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uzasadnij, że JP2 szkodził ludziom

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
12-04-2011 18:30Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Uzasadnij, że JP2 szkodził ludziom
Ocena 11 na 11
1. Tuszując pedofilię wśród kleru.
Wiedział - nie powiedział ?

2. Walcząc z antykoncepcją - prezerwatywami.
Pośrednio przyczyniając się do szerzenia AIDS, zwłaszcza w Afryce.

3. Krytykując homoseksualizm.
Podtrzymując nastroje homofobiczne.

4. Utrzymując finansowe powiązania Watykanu z mafią.
Pralnie pieniędzy - znów wiedział i nic z tym nie chciał zrobić ?

5. Czekam na Wasze propozycje, a może warto byłoby zadać to pytanie gimnazjalistom na kolejnym egzaminie ?

SANTO SUBITO !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

12-04-2011 18:43
 Ocena 10 na 10
Roksana Małek (894 punktów)
>1. Tuszując pedofilię wśród kleru.
>Wiedział - nie powiedział ?
>2. Walcząc z antykoncepcją - prezerwatywami.
>Pośrednio przyczyniając się do szerzenia AIDS, zwłaszcza w Afryce.
>3. Krytykując homoseksualizm.
>Podtrzymując nastroje homofobiczne.
>4. Utrzymując finansowe powiązania Watykanu z mafią.
>Pralnie pieniędzy - znów wiedział i nic z tym nie chciał zrobić ?
>5.
6. Beatyfikował Alojzije Stepinaca - faszystowskiego kolaboranta.
7. Wspierał reżimy prawicowe i zwalczał teologię wyzwolenia.
12-04-2011 20:04 
 Ocena 10 na 10
mayolina (2278 punktów)
8. od niego wyszły sformułowania 'cywilizacja śmierci' na określenie społeczności zachodnioeuropejskich oraz 'relatywizm moralny'jako jako określenie wszelkich posunięć niezgodnych z jego rozumieniem etyki lub praw ludzkich. Można powiedzieć, że zaczął trend na używanie języka konfliktu jako metody dyskursu z przeciwnikami.
13-04-2011 14:15 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>6. Beatyfikował Alojzije Stepinaca - faszystowskiego kolaboranta.

6a. Za jego pontyfikatu, wbrew wielu protestom, Josemaria Escriva, założyciel Opus Dei,kumpel Franco, ideolog bezwzględnego posłuszeństwa kościołowi, powiększył grono świętych. Ta kanonizacja jak żadna inna podkreśla antydemokratyczny charakter kościoła.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
12-04-2011 22:02
 Ocena 13 na 13
neurosurgery (2484 punktów)
9. Rozsławił kremówki i przyczynił się do zwiększenia liczby cukrzyków.
13-04-2011 12:35 
 Ocena 2 na 2
Rafaela (2059 punktów)
>9. Rozsławił kremówki i przyczynił się do zwiększenia liczby cukrzyków.
I to jak! Przyczynił się do rozwoju cukiernictwa i turystyki kremówkowej oraz do zwiększenia oferty Gelwe o 'Kremówki Papieskie' (pismo oryginalne) 'ulubione ciasto wszystkich Polaków!'.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
Ag-nes (2295 punktów)
10. Przyczyniał się do utrzymywania, czy wręcz pogłębiania ciemnoty, szerząc dogmaty i krytykując naukowe, sceptyczne i racjonalne podejście do rzeczywistości.
11. Reprezentował instytucję, która od wieków wyłudza ogromne pieniądze w zamian, dając jedynie, niczym nie poparte złudzenia.
12. Przyczyniał się do dyskryminacji kobiet poprzez odbieranie im prawa o samostanowieniu (choćby: zakaz aborcji, antykoncepcji czy in-vitro.)
13. Stanowczo przeciwstawiając się jakiejkolwiek formie eutanazji, wpływał na brak możliwości decydowania człowieka o swoim życiu.
Rafaela (2059 punktów)
Czy to znaczy, że nie mógł być patriotą? Mam wątpliwość.

*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
13-04-2011 13:37 
 Ocena 2 na 2
Kelu (303 punktów)
>Czy to znaczy, że nie mógł być patriotą? Mam wątpliwość.
Co ma piernik do wiatraka? Można być patriotą i jednocześnie szkodzić ludziom.

A small mind is easily filled with faith.
13-04-2011 15:00 
 Ocena 4 na 4
Rafaela (2059 punktów)
Och, przepraszam Otworzyłam dwa watki i nie pod tym co trzeba wypowiedziałam się. Oczywiście, że moja odpowiedź nie na temat jest.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
13-04-2011 13:41 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>Czy to znaczy, że nie mógł być patriotą? Mam wątpliwość.
O "patriotyzmie" JPII jest inny wątek.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
13-04-2011 15:00 
 Ocena 1 na 1
Rafaela (2059 punktów)
Wiem, wiem. Nie pod tym odpisałam co trzeba.
Proponuję wypowiedzi nie na temat usunąć, by nie zaśmiecać wątku.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
Kelu (303 punktów)
>4. Utrzymując finansowe powiązania Watykanu z mafią.
>Pralnie pieniędzy - znów wiedział i nic z tym nie chciał zrobić ?
Jego poprzednik chciał prześwietlić Bank Watykański i odciąć go od mafii. Nie zdążył.
14. "Codziennie dziękuję Panu Bogu za to, że jest takie radio, co się nazywa Radio Maryja."
15. Poparcie dla sekciarskiego Legionu Chrystusa i jego założyciela, księdza Marciala Maciela, który miał kochanki i dzieci (co jest zdrowe), ale też gwałcił chłopców (co takim nie jest).

A small mind is easily filled with faith.
13-04-2011 16:10 
 Ocena 3 na 3
Roksana Małek (894 punktów)
>14. "Codziennie dziękuję Panu Bogu za to, że jest takie radio, co się nazywa Radio Maryja."
>15. Poparcie dla sekciarskiego Legionu Chrystusa i jego założyciela, księdza Marciala Maciela, który miał kochanki i dzieci (co jest zdrowe), ale też gwałcił chłopców (co takim nie jest).
16. Odpowiada za wzrost wpływów Opus Dei
17. Obchodził hucznie 500-lecie "ewangelizacji Ameryki Łacińskiej"

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365