Racjonalista - Strona głównaDo treści
Historia i jej wpływ na następne pokolenia + zagadka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-04-2009 09:50aposteowicz (44 punktów)Historia i jej wpływ na następne pokolenia + zagadka
Na początku cytat:

"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"

Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)
>Na początku cytat:
>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że ostatnio trochę zbyt często zakładane są tutaj wątki, których temat jest dłuższy od treści :/ ... Ludzie, jeśli chcecie porozmawiać na jakiś temat, to najpierw sami coś napiszcie, zacznijcie go jakoś, a nie czekajcie tylko aż inni pomyślą za was...

Pozdrawiam, marcus.
20-04-2009 16:17 
 Ocena 1 na 1
aposteowicz (44 punktów)
>>Na początku cytat:
>>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>>Pozdrawiam.
>Wydaje mi się, że ostatnio trochę zbyt często zakładane są tutaj wątki, których temat jest dłuższy od treści :/ ... Ludzie, jeśli chcecie porozmawiać na jakiś temat, to najpierw sami coś napiszcie, zacznijcie go jakoś, a nie czekajcie tylko aż inni pomyślą za was...
>Pozdrawiam, marcus.

Chwileczkę,dopiero od niedawna interesuję się filozofią,fizyką,religiami,itp.Nie mam zbyt dużej wiedzy na te tematy i nie stać mnie intelektualnie aby pisać długie "racjonalne" wywody,zakładać skomplikowane tematy czy udzielać się w typowej dyskusji filozoficzno-naukowej. Zaczynam od "małych kroków".Na razie zakładam tematy jako początkujący -pewnie wraz ze wzrostem zdobytej wiedzy zacznę pisać więcej.
To tyle w temacie.Pozdrawiam.
Zella (1321 punktów)
>>Na początku cytat:
>>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>>Pozdrawiam.
>Wydaje mi się, że ostatnio trochę zbyt często zakładane są tutaj wątki, których temat jest dłuższy od treści :/ ... Ludzie, jeśli chcecie porozmawiać na jakiś temat, to najpierw sami coś napiszcie, zacznijcie go jakoś, a nie czekajcie tylko aż inni pomyślą za was...
>Pozdrawiam, marcus.

Witam Cię markusie!
Napisałeś bardzo mądre zdania! Tak właśnie powinno się odpisywać tym, którzy niczego nie wnoszą od siebie do postów w Racjonaliście.Jedynie przepisywanie cudzych wypowiedzi kompromituje kopistę!
Zelle
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Takie zdania mają to do siebie, że oznaczają jednocześnie wszystko i nic więc trudno mówić o ich słuszności.
Z jednej strony trywialnym jest stwierdzenie, że przeszłość kształtuje teraźniejszość. Zrozumienie wielu współczesnych zjawisk jest niemożliwe bez znajomości (ich) historii.
Z drugiej strony jeśli oczekuje się, że ludzkość będzie wyciągać wnioski z przeszłości i unikać raz popełnionych błędów no to rzeczywiście jest to oczekiwanie naiwne. Wymagałoby jako warunku koniecznego żeby ludzie (a przynajmniej większość) postępowali racjonalnie. A tego jak dotąd nie stwierdzono.
checkmate (1197 punktów)
>Na początku cytat:
>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>Pozdrawiam.

Czy można dostać jakąś wskazówkę, np dany cytat osadzić w kontekście?
Albo chociaż tytuł tej książki
Vytautas (4394 punktów)
>Na początku cytat:
>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>Pozdrawiam.
>
   Równie sensowny byłby wątek "Porozmawiajmy o czymkolwiek"
aposteowicz (44 punktów)
>>Na początku cytat:
>>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"
>>Czy takie zdanie jest jedynie ładnie wyglądającym frazesem czy może ma głębsze znaczenie?
>>No i może ktoś zgadnie z jakiej książki pochodzi cytowane zdanie.
>>Pozdrawiam.
>>
>   Równie sensowny byłby wątek "Porozmawiajmy o czymkolwiek"
>
Z całym szacunkiem nie zgadzam się.
06-05-2009 17:41 
 Ocena 2 na 2
Zella (1321 punktów)
>Na początku cytaty:
>"Historia nic nie znaczyła ponieważ jedynym jej stałym elementem była ludzka głupota"<
   Równie sensowny byłby wątek "Porozmawiajmy o czymkolwiek"<

>Z całym szacunkiem nie zgadzam się<

Aposteowiczu, witam!
Z czym się nie zgadzasz?!Nie wiem!Ale zapytam o to, jak odebrałeś ogląd
przedstawionych przez Roberta Zaweckiego zdjęć z tendencyjnej wystawy, gdzie porównuje się hitlerowców i Syjonistów.(Forum z dnia dzisiejszego).

Zella

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365