 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-05-2011 16:43 | Mirek1 (56 punktów) | nowy gatunek | Jakby zareagował świat na to, że biotechnolodzy złamali prawo i labolatorium stworzyli lepszego człowieka, odpornego na choroby, żyjącego dłużej i młodziej, zdolnego do prokreacji..itd Wiadomo, że kiedyś żyły hominidy, czyli osobniki podobne do homo sapiens, w pewnym czasie nawet równolegle walczyły o przetrwanie. Co myślicie o współistnieniu podobnego gatunku do człowieka na ziemi? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Takiego człowieka stworzyła cywilizacja. Możesz porównać dane fizyczne przeciętnego człowieka z Europy czy innych cywilizowanych miejsc z danymi człowieka z żyjących od stuleci w izolacji plemion w Amazonii czy Indonezji/Oceanii. Ewentualnie poczytać o "przymiotach" człowieka wczesnego średniowiecza z północnej Europy.
Pozdrawiam
Egoizm jest rodzajem algorytmu.
|
|
 | | Mirek1 (56 punktów) | >Takiego człowieka stworzyła cywilizacja.
Polegasz na ewolucji, naturalnym dostosowaniu organizmu do środowiska. Wygrywa ten lepszy. Ale jak będzie np. sytuacja jakaś ekstremalna, że trzeba będzie podrasować trochę geny ludzkie żeby przetrwać na ziemi i będzie duża pewność, że to nie zaszkodzi, czemu wykluczasz dyskusję na ten temat.
>Możesz porównać dane fizyczne przeciętnego człowieka z Europy czy innych >cywilizowanych miejsc z danymi człowieka z żyjących od stuleci w izolacji plemion w >Amazonii czy Indonezji/Oceanii.
Mogę porównać historyczność, ale mi chodzi o pewien krok do przodu.
|
|
|  | 2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Możesz podyskutować tutaj.
Rzecz w tym, że to jest science-fiction z naciskiem na fiction, gdy piszesz "lepszego człowieka" w "tajemniczym sensie". "Lepszy", według tego, co napisałeś, to jest taki, który urodził się w krajach cywilizowanych - ma dostęp do służby zdrowia, edukacji, pracuje w znośnych warunkach, żyje w nieszkodliwym (w porównaniu do dżungli na przykład czy slumsów) środowisku. Ma to wszystko, o czym piszesz.
Pozdrawiam
Egoizm jest rodzajem algorytmu.
|
|
| spellbinder (8577 punktów) | Do tego żadne LABORATORIUM nie jest potrzebne
|
|
 | | Mirek1 (56 punktów) | > Do tego żadne LABORATORIUM nie jest potrzebne Laboratoria nazywane klinikami już są, np zapłodnień in vitro. Kwestią czasu jest tylko jak będzie się wybierać te zarodki, które po przebadaniu mają większą szansę na uniknięcie jakiś nieuleczalnych chorób. To jest selekcja nie naturalna, nie ewolucyjna, ale przez człowieka. Początek, który już jest, a ty tego nie dostrzegasz.
|
|
|  | 2 na 2 | spellbinder (8577 punktów) | >Początek, który już jest, a ty tego nie dostrzegasz.
A skąd ty ziutek wiesz co ja dostrzegam?
Boisz się czego? Że ktoś będzie bardziej odporny? No i dobrze. Nic złego z tego nie wyniknie.
Ludzie od dawna, od tysięcy lat, dobierają zwierzątka i roślinki tak, żeby im lepiej służyły. Krowy dają więcej mleka, śliwki są odporniejsze na obicie w transporcie - a ludzie będą odporniejsi.
|
|
| |  | aspagnito (538 punktów) (zablokowany) | >>Początek, który już jest, a ty tego nie dostrzegasz. >A skąd ty ziutek wiesz co ja dostrzegam? No właśnie chyba można dostrzec coś "złego" w zbytnim zagalopowaniu się człowieka. Nie mówię o powrocie do buszu, ale o tym, że człowiek może stał się trochę lepszy, ale... >Boisz się czego? Że ktoś będzie bardziej odporny? No i dobrze. Nic złego z tego nie wyniknie. >Ludzie od dawna, od tysięcy lat, dobierają zwierzątka i roślinki tak, żeby im lepiej służyły. Krowy dają więcej mleka, śliwki są odporniejsze na obicie w transporcie - a ludzie będą odporniejsi. ...ale przestał kontrolować to, co według niego "miało być takie piękne". Gdziekolwiek nie przenieślibyśmy naszej fascynacji, ambiwalentnie zawsze (tak z praw Murphy'ego) pojawia się złośliwe tło dla tego, co robimy i tego, co nam się wydaje.
Prawie wszyscy ludzie dzielą się na tych, którzy gwałcą rzeczywistość i na tych, którzy tę rzeczywistość już zgwałcili... Nieliczni mają ten przywilej dymać ją za jej radosną zgodą..
|
|
| |  | | Mirek1 (56 punktów) | >>Początek, który już jest, a ty tego nie dostrzegasz. >A skąd ty ziutek wiesz co ja dostrzegam? >Boisz się czego? Że ktoś będzie bardziej odporny? No i dobrze.
Najpierw będą coś odejmować, potem coś dodawać i tak eugenika będzie działać. Od tego, już krok do innego gatunku.
|
|
| | |  | 2 na 2 | spellbinder (8577 punktów) | >Najpierw będą coś odejmować, potem coś dodawać i tak eugenika będzie działać. Od tego, już krok do innego gatunku.
Jakiego innego gatunku? Krowy od dwóch tysięcy lat są pod wpływem "eugeniki", a jakoś nowego gatunku nie stworzyliśmy. Tylko różne rasy.
|
|
| | | |  | | Mirek1 (56 punktów) | >>Najpierw będą coś odejmować, potem coś dodawać i tak eugenika będzie działać. Od tego, już krok do innego gatunku. >Jakiego innego gatunku? Krowy od dwóch tysięcy lat są pod wpływem "eugeniki", a jakoś nowego gatunku nie stworzyliśmy. Tylko różne rasy.
Neandertalczyk, to jest podgatunek człowieka rozumnego lub odrębny gatunek. Zależy od klasyfikacji. Ilość wprowadzonych zmian zdecyduje, czy to będzie forma, podgatunek, czy gatunek.
|
|
| | | | |  | | spellbinder (8577 punktów) | > Neandertalczyk, to jest podgatunek człowieka rozumnego lub odrębny gatunek. Zależy od klasyfikacji. Ilość wprowadzonych zmian zdecyduje, czy to będzie forma, podgatunek, czy gatunek.A co ma do tego neandertalczyk? Neandertalczyków żeśmy nigdy nie krzyżowali "eugenicznie"
|
|
| | | | | |  | | Matix (5786 punktów) | Gdzieś oglądałem film o znalezieniu szkieletu krzyżówki z Neandertalczykiem.
|
|
5 na 5 | AdamGr (3037 punktów) | >Jakby zareagował świat na to, że biotechnolodzy złamali prawo i labolatorium stworzyli lepszego
Jak można złamać laboratorium ?
>człowieka, odpornego na choroby, żyjącego dłużej i młodziej, zdolnego do prokreacji..itd Wiadomo, że
Jak można żyć młodziej ?
>kiedyś żyły hominidy, czyli osobniki podobne do homo sapiens, w pewnym czasie nawet równolegle walczyły o przetrwanie. Co myślicie o współistnieniu podobnego gatunku do człowieka na ziemi?
Hominidy to grupa, do której i homo sapiens należy, to już tak na marginesie.
Ile kolega ma lat, że się tak bardzo nie przygotował do występu ? Widzę fascynacje nurtami SF, ale to za mało na dyskusje, za mało własnego wkładu i rozwinięcia.
|
|
 | | Mirek1 (56 punktów) | >>Jakby zareagował świat na to, że biotechnolodzy złamali prawo i w labolatorium stworzyli lepszego >Jak można złamać laboratorium ?
Nie doczytałeś ;D
>Jak można żyć młodziej ?
Np. do 60-65(emerytura) żyć jak 18 latek. To by mi stykło był bym bardzo zadowolony.
>Ile kolega ma lat, że się tak bardzo nie przygotował do występu ?
Jestem dorosły, tyle ci powinno wystarczyć.
>Widzę fascynacje nurtami SF, ale to za mało na dyskusje, za mało własnego wkładu i rozwinięcia. >
|
|
1 na 1 | sztejkat (4743 punktów) | Byłbym zadowolony. I sprawdziłbym, czy nie daliby rady mnie tak samo przerobić.
Ostatecznie oczywiście lepiej przystosowany wygra. Śliskim jest jednak stwierdzenie, że zdrowszy, wiecznie młody, mądrzejszy i płodny byłby lepiej przystosowany. Zwycięstwo zapewnia nie tylko wyższość w przystosowaniu do środowiska naturalnego ale przede wszystkim do konkurencji oraz, w wypadku organizmu zajmującego tak wiele przestrzeni jak człowiek, do konkurencji w społeczeństwie.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|