Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prywatność danych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-01-2009 20:56ryszard ochódzki (13 punktów)Prywatność danych
Ocena 1 na 1
Według informacji: www.idg.pl(*)osc.komputerow.bez.nakazu.html

„Policja otrzymała nowe uprawnienia zgodnie, z którymi może sprawdzić zawartość każdego komputera i to bez nakazu. Europejscy ministrowie podkreślają, że to dopiero początek prac nad nowymi przepisami. Równocześnie policja zapewnia, że na celowniku znajdą się "jedynie osoby podejrzane o popełnienie przestępstw komputerowych oraz związanych z pedofilią".


Powstało prawo, które daje policji, większe możliwości...
Po przeczytaniu tego artykułu (ta redakcja choć światowa i wielka to bez poziomu) mam kilka uwag:
-Dlaczego w większości polskich mediów przytaczających sprawy bezpieczeństwa i prawa pisze się językiem laików, ba baranów ? (to akurat wiem).
-Po przeczytaniu artykułu dowiemy się że organy ścigania mogą sprawdzić komputer bez nakazu, ale czy bez nakazu mogą wejść na teren posesji ?
- W dobie łączności bezprzewodowej i miniaturyzacji terminali dostępowych można kogoś posadzić ze popełnił „przestępstwo cyfrowe” A co jeśli ma otwarta sieć radiową albo korzysta w niej w galerii handlowej ( co to w ogóle za galeria ?)
-Co jeśli ma uprzednio przygotowany dysk jest zwipowany i zaszyfrowany (truecrypt) (złamanie tylko w zasięgu służ specjalnych mocarstw + plus kilka lat) ?
-Dowiemy się że mogą zdalnie sprawdzić komputer (haha) a co jeśli mam ścianę ogniową, o zgrozo czy użyją metod nielegalnych których użyć nie mogą ?
-Dlaczego domorośli „informatycy” są lepsi od specjalistów z komendy?
-Dlaczego tylko 98,2% komputerów domowych jest niezabezpieczona ?
-Dlaczego kiedyś wszyscy uważali że są anonimowi w internecie, a teraz w udowadnia się że nie są choć de facto mogą być i to bardzo np. Tor project.

A Wy ?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adam Michalik (153 punktów)
>- W dobie łączności bezprzewodowej i miniaturyzacji terminali dostępowych można kogoś posadzić ze
>popełnił "przestępstwo cyfrowe" A co jeśli ma otwarta sieć radiową albo korzysta w niej
>w galerii handlowej ( co to w ogóle za galeria ?)

No cóż, to prawo jest nieskuteczne, bo specjaliści wiedzą, jak się zabezpieczyć przed zdemaskowaniem.

>-Co jeśli ma uprzednio przygotowany dysk jest zwipowany i zaszyfrowany (truecrypt) (złamanie tylko
>w zasięgu służ specjalnych mocarstw + plus kilka lat) ?

Jak to co, będą Cię torturować rozżarzonym ołowiem byś wydał klucz

>-Dowiemy się że mogą zdalnie sprawdzić komputer (haha) a co jeśli mam ścianę ogniową, o zgrozo czy
>użyją metod nielegalnych których użyć nie mogą ?

Jedyną możliwością sprawdzania zdalnego jest globalne poinstalowanie na wszystkich komputerach trojanów. Byłaby to wielka dziura w bezpieczeństwie (natychmiast bym się zabrał za RE tego trojana, by znaleźć sposób dostepu a potem "rule them all").

Problem w innych metodach tkwi nie o tyle w legalności, a w wykonalności To nie jest takie łatwe, zdalnie przejrzeć komuś komputer, uwierzcie mi

>-Dlaczego domorośli "informatycy" są lepsi od specjalistów z komendy?

Bo ludzie, których znam, śmieją się na samą myśl, że można odwalać tak ciężką robotę za tak nędzną kasę.

>-Dlaczego tylko 98,2% komputerów domowych jest niezabezpieczona ?

W jakim sensie?

>-Dlaczego kiedyś wszyscy uważali że są anonimowi w internecie, a teraz w udowadnia się że nie są
>choć de facto mogą być i to bardzo np. Tor project.
>A Wy ?

Ano można, tylko trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać. Nawet nie wiecie, ile w dużym mieście jest słabo zabezpieczonych sieci WiFi...
07-01-2009 00:16 
 Ocena 2 na 2
jad11 (18783 punktów)

Cytat:
>Ano można, tylko trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać. Nawet nie wiecie, ile w dużym mieście jest słabo zabezpieczonych sieci WiFi...


Wiemy, że w niedużym mieście jest ich dość sporo. Bo to idzie tak:
-Tylko pan podłączy i wszystko działa.
-To biorę!

I wszystkim działa.
Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365