Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto co o kim

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-01-2009 21:01ryszard ochódzki (13 punktów)Kto co o kim
Ocena 2 na 2

Banki:

- nasz adres zameldowania, numer telfonu, email, nip, pesel, adres pracodawcy.
- jakie mamy dochody i wydatki, zobowiązania finansowe, gdzie przelewamy pieniądze i od kogo odbieramy przlewy. Adresy naszych znajomych w książce adresowej banku internetowego.
- gdzie i co kupujemy, gdzie korzystamy z bankomatów, gdzie płacimy kartą, znaja czasy tych czynności. Znają nasze preferencje żywieniowe, odzieżowe, rozrywkowe, zdrowotne.
- Jeśli w trasie często korzystamy z karty, znają tę trasę.
- adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.

----
Instytucje:

- nasz adres zameldowania, numer telfonu, email, nip, pesel, adres pracodawcy.
- dochody.
- choroby.
- powiązania rodzinne.
----
Operatorzy komórkowi:

Użytkownicy abonamentowi:
- pesel, nip, email, adres zameldowania.
- miejsce przebywania w czasie rzeczywistym, trasy podróży w czasie rzeczywistym, miejsce pracy, miejsce spedzania wolnego czasu, trasy poruszania sie, miejsca pobytu, adresy i numery telefony naszych znajomych, osoby nam nieznane z którymi sie mijamy lub przebywamy w tym samym miejscu i czasie, ich numery telefonów i adresy.

Użytkownicy prepaid:
- wszytsko powyższe oprócz danych osobowych, o ile wcześniej nie posiadalismy abonamentu.

----
Dostawcy internetu:

Użytkownicy bez dostępu wifi:
- adres zameldowania, nip, pesel, email.
- wszytskie strony z jakich korzystamy i usługi.
- czasy aktywności w internecie.
- jesli połączenie nie jest szyfrowane, nasze emaile, rozmowy w komunikatorach.
- mac adres karty sieciowej, nazwe komputera i użytkownika.
- pośrednio: zainteresowania, banki w których sie logujemy, co kupujemy, co lubimy, serwisy z których najczęściej korzystamy, loginy.

Użytkownicy z dostępem wifi:
- dostęp niepubliczny: wszytsko powyższe
- dostep publiczny: wszytsko powyższe oprócz danych osobistych.

----
Skley internetowe:

- adres zameldowania, przebywania, numer telefonu, email, co kupujemy.
adres ip
- pośrednio: firmy kurierskie wszytsko powyższe.
- adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.

----
Serwisy społecznościowe:

- w zależności od tego ile ujawnimy: adres zamieszkania, zameldowania, numer komunikatora, email, adres pracy, wykształcenie.
- zainteresowania, ulubione miejsca.
- preferencje gospodarcze, handlowe, potencjalne produkty które nas interesują.
- naszych znajomych i ich dane w tych serwisach oraz ich zdjęcia.
- wygląd, nasz akyualne zdjęcia.
- adres ip i nazwę komputera, pośrednio adres pobytu.
- korespondencje między znajomymi w tych serwisach, powiązania miedzy użytkownikami-rodziną.

----
Operatorzy komunikatorów:

- w zależności od tego ile ujawnimy: dane osobowe, nick.
- adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.
- numery lub nazwy identyfikacyjne naszych znajomych, ich dane, oraz powiązania miedzy znajomymi-rodziną.

----
Operatorzy emaili:

- w zależności od tego ile ujawnimy: dane osobowe.
- adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.
- serwisy i usługi z których korzystamy.
- preferencje handlowe, kulturalne.
- grupy dyskusyjne w których jesteśmy zapisani.
----

Wyszukiwarki internetowe:

- adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.
- nasze wszelakie preferencje, choroby, uslugi, serwisy i produkty które nas potencjalnie interesują.

----
Pracodawca:

- dane adresowe, email, numer telefonu, dochody, stan rodzinny.

----
Inni:

Strony www:
-adres ip, nazwę komputera i użytkownika i pośrednio adres przebywania.
- rozdzielczość ekranu, głębie koloru.
- jeśli ciasteczka są włączone to wszytsko co robiliśmy w internecie w tej sesji.

Systemy bezpieczeństwa:
kamery: wygląd, trasy poruszania się.

----
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kuri23 (183 punktów)
Państwo chciałoby nam jeszcze w odbyt zajrzeć, lecz to już normuje prawo do wolności osobistej. Owszem jest coś kosztem czegoś, poczucie bezpieczeństwa, łączy się z poczuciem bycia śledzonym, a raczej kontrolowanym lub nadzorowanym.
06-01-2009 21:59 
 Ocena 1 na 1
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Państwo chciałoby nam jeszcze w odbyt zajrzeć,

Mnie... zaglądało!
Pomimo tego, że dobrze wiedziało jak mam je... głęboko w d... !

>lecz to już normuje prawo do wolności osobistej.

Niestety jesteś w... błędzie!
To akurat normuje prawo [państwa!] do... rewizji osobistej!

Ps.
Dowiesz się o tym jeśli przyjdzie Ci kiedyś... pierdzieć w pasiaki!
Czego oczywiście Ci... nie życzę!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Prosimy wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
To proste! "Zaznacz" "wytnij" albo "Delete"
A dużo lepiej się czyta.
Wojtek (3465 punktów)
Nie cytujemy całej wypowiedzi poprzednika, chyba że jest to absolutnie niezbędne dla czytelności dyskusji albo nie zaśmieca wątku w sposób znaczący. W innym przypadku zapominanie o skracaniu cytatów będzie traktowane przez moderację tak, jak zaśmiecanie wątku opisane w regulaminie. Proszę go przeczytać. Tym razem wyciąłem niepotrzebne cytowanie, następnym razem dam ostrzeżenie.

Pozdrawiam



ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
jad11 (18783 punktów)
> Nie cytujemy całej wypowiedzi poprzednika, chyba że jest to absolutnie niezbędne dla czytelności dyskusji albo nie zaśmieca wątku w sposób znaczący.

Skoro już mowa o zaśmiecaniu wątku to taka adnotacja czerwonymi wołami również nie wygląda zbyt estetycznie.
Wojtek (3465 punktów)
>Skoro już mowa o zaśmiecaniu wątku to taka adnotacja czerwonymi wołami również nie wygląda zbyt estetycznie.
Upomnienie moderatora nie musi być estetyczne, decyduje funkcjonalność. Jest po to, by użytkownik się później nie tłumaczył, że w natłoku postów mu umknęło.

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Władek Lichacz (2050 punktów)
Zrezygnować z tego wszystkiego i do tego jeszcze nie wychodzić z domu.

A na poważnie: korzystałem z wielu zabezpieczeń i w sumie niewiele to dało. Np., gdy zajrzałem do sklepu z wyrobami elektrycznymi, to następnego dnia już miałem dwie reklamy innych, itd., itp.

Zostawiłem tylko to, co określam, jako niezbędne minimum aby komp mi nie padł po kilku sekundach korzystania z sieci, przynajmniej mam taką korzyść, że szybciej działa.

Jeśli policja będzie miała małe możliwości to też będzie wrzawa, że biorą pieniądze podatników, a nie dbają o bezpieczeństwo. Wszystko moim zdaniem zależy po prostu od ludzi, którzy to będą robili, a czy warto im zaufać to już inna sprawa.
07-01-2009 11:47 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
> Wszystko moim zdaniem zależy po prostu od ludzi, którzy to będą robili, a czy warto im zaufać to już inna sprawa.

Masz prawo jazdy?
Zasada ograniczonego zaufania sprawdza się i w innych dziedzinach życia.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365