"ŁATWOWIERCY" są wybranymi aforyzmami S.J.LECA. Dowcipy w Bazgrołach są także zapożyczone, więc i moje wpisy mają taki charakter.
Łatwowiercy -cóż za groźna sekta! Czy jestem wierzący? Bóg jedyny raczy wiedzieć! A może Bóg sobie mnie upatrzył na ateistę? Duch czasu straszy nawet ateistów! W piekle diabeł jest postacią pozytywną! Odciski palca bożego nie są nigdy identyczne. Czy z oka opatrzności spadła chociaż kiedyś jedna ludzka łza? Zwracaj się zawsze do obcych bogów.Wysłuchają cię poza kolejką. Szkoda,że do raju jedzie się karawanem. Zaświaty rządzą się prawami tego świata do którego przylegają. I pielgrzymom pocą się nogi. Czasem się wzdrygam na myśl,że w sardynce mogę ukąsić jakiegoś Jonasza z biblii krasnoludków. Uważajcie, iż nie tylko błąd może zmienić "racjonalizm" w "nacjonalizm"! |