Jestem po przeprowadzce. Teraz tyko przemeldować się i... No właśnie, wymienić dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Państwo zmusza mnie do posiadania dowodu osobistego, za który muszę sam zapłacić. Jeżeli tego nie zrobię to przewiduje nawet 5k grzywny lub areszt. Mam ciekawsze wydatki niż >200 zł na nowe dokumenty. (nawet jeżeli by to było 20 zł to mam co robić) Czy przewidziane kary są nakładane, czy to tylko pozostałość po poprzednich rządach? Co się stanie gdy nie wymienię dokumentów, a np zatrzyma mnie policja a ja we wszystkich dokumentach będę miał ten sam (stary) adres? Czy jest sens wysyłania pisma z informacją w stylu "proszę sfinansować mi wymianę dokumentów, do których posiadania jestem zmuszony, a na które nie mam ochoty wydawać pieniędzy" (oczywiście na to znam odpowiedź)? Czy państwo może wymusić na mnie wymianę dokumentu wydanego bezterminowo, za którą muszę płacić, a który dopiero co wymieniałem? Czy równie dobrze nie można zobligować mnie do cotygodniowego wymieniania sztućców na te wskazane przez państwo?
|