Racjonalista - Strona głównaDo treści
Orkiestra Owsiaka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-01-2009 18:52Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)Orkiestra Owsiaka
Ocena 5 na 5
Znowu padł rekord zgromadzonej kwoty, ale Orkiestra zbiera różniste recenzje. Entuzjastyczne: miliony młodych ludzi są dumni ze swojego dzieła. Sceptyczne: zdobyte za złotówkę czerwone serduszko rozgrzesza nas na cały rok ze znieczulicy; to państwo powinno kupować ten sprzęt, a nie liczyć na zrzutkę ludzi. Wrogie: KRK nie lubi Orkiestry, bo odbiera mu władzę na duszami młodych Polaków. Ja jest ich fanem. A Wy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jad11 (18783 punktów)
Cytat:
Ja jest ich fanem. A Wy?


Ja również. Orkiestra wyręcza państwo ale przecież robi coś dobrego a nie złego. Owsiak jest dla mnie wielkim człowiekiem, taki chłopek roztropek, który poderwał miliony ludzi dla wspólnego celu.
12-01-2009 20:01 
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)
>Ja jest ich fanem. A Wy?

Aparat fotograficzny
zastępuje mi mózg.
Jestem w pewnym sensie niepełnosprawny.
Nie interesują mnie wybrane relacje między ludźmi, rzeczami, budynkami.
Ludzie uświadamiają sobie mniej niż promil pola widzenia:
patrzę na wszytko.

Byłem wczoraj w Warszawie.
(Czy Warszawa jest jeszcze stolicą Polski?)
Mój aparat węszy na marginesie zgiełku:
baloniki w kształcie serca wbite w kapustę,
po dwa zeta, szpaler przenośnych ubikacji,
smród grilowanego białka, grochówka i piosenka
o kapeluszach płynących po niebie.

Zawsze te same maski na sprzedaż:
każde święto to halloween .

Co z rekordu świata ma umierająca na raka
staruszka, dla której onkolog
ma minutę czasu?

Grzechem każdej orkiestry jest to,
że nie gra zawsze.

MarcinK (9189 punktów)
Jeśli jakaś bezgrzeszna to tej do niej blisko.
12-01-2009 20:38 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

>Grzechem każdej orkiestry jest to,
>że nie gra zawsze.
>
Dobrze, że jednak nieraz zagra. Wyostrza się nam wtedy słuch (słyszymy fałszywe tony oficjeli. Schetyna: dobra orkiestra, ale sprawdzimy, czy aby na pewno kupią ten sprzęt), wzrok (widzimy pięknie napalonych na jak najszybsze napełnienie skarbonki młodych blokersów wolontariuszy) i pobudza rozum ( a jednak można zrobić coś dobrego, nie tylko narzekać na rząd, pogodę i Unię Europejską).
darlove (2804 punktów)
Aaaaaah...
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>Ja jest ich fanem. A Wy?
Oczywiście oceniam jego działalność pozytywnie. Dzięki takim akcjom szpitale otrzymują cenny sprzęt.
Mój kolega, ŚJ wyraził jednak negatywną opinię. Chodziło mu o formę zbierania pieniędzy, przypominającą prośbę o jałmużnę. U ŚJ, którzy czerpią przykład bezpośrednio z Biblii taka forma może budzić sprzeciw. Oni mają w zwyczaju zasilać wspólną kasę dyskretnie i nie afiszują się z tym. Uważam to za rozsądne.
Podobnie mógłby zrobić również Owsiak - podać numer konta i oczekiwać na wpłaty. Ciekawe, ile zebrałby wówczas pieniędzy?
Wspomnę jeszcze o mojej teściowej, słuchaczce RM. Ona z kolei sugeruje, zgodnie linią ataku przyjętą przez o.Tadeusza Rydzyka, że w Orkiestrze na pewno pieniądze nie są uczciwie rozliczane, że ktoś na tym się bogaci, że młodzież się narkotyzuje, pije alkohol itp, itd...
Koledze przypominam, że ŚJ również narzucają się ludziom, chodząc od domu do domu.
Poza tym Jerzy Owsiak nie jest ŚJ i ma prawo do bardziej widowiskowej formy zbiórki. Oczywiście przy okazji mogą się pokazać różne firmy a także zwykłe snoby. Jest to jednak sprawa drugorzędna. Liczy się szlachetny cel i skuteczność.
Do teściowej trudniej dotrzeć, radiomaryjne pranie mózgu poczyniło ogromne spustoszenia. Kompletny brak krytycznego spojrzenia i uznawanie jednego źródła informacji za prawdziwe.
Pozostaje mi jedynie wskazanie konkretnych efektów działalności Orkiestry, czyli urządzeń, które stoją w szpitalach. Wrogość jednak pozostaje...

Pozdrawiam - Zbyszek

Przewartościowanie wszelkich wartości
- oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą,
aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
jad11 (18783 punktów)
Co do narzucania się- wolontariusze, których spotkałem w moim mieście nikogo nie zaczepiali, stali tylko z puchami a chętni do nich podchodzili . Mimo to serc na kurtkach przechodniów nie sposób było zliczyć.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Podobnie mógłby zrobić również Owsiak - podać numer konta i oczekiwać na wpłaty. Ciekawe, ile zebrałby wówczas pieniędzy?
Szukałem na stronach WOŚP informacji ile zbierają do puszek, a ile poprzez wpłaty na konto oraz aukcje na Allegro. Niestety nie ma takich danych.

Na głównej stronie widnieje taka informacja:


"Zadeklarowana kwota: 32 679 758 PLN
Na koncie mamy już: 4 519 212 PLN"

Z powyższego wynika tylko tyle, że już zaksięgowali wpływy w wys. 4,5 mln PLN, ale ile z tego jest ze zbiórki puszkowej, a ile z wpłat na konto - nie wiadomo. Nie wiadomo też, ile z pozostałej kwoty to przelewy, a ile żywa gotówka.
   
13-01-2009 17:01 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

>"Zadeklarowana kwota: 32 679 758 PLN
>Na koncie mamy już: 4 519 212 PLN"
>Z powyższego wynika tylko tyle, że już zaksięgowali wpływy w wys. 4,5 mln PLN, ale ile z tego jest ze zbiórki puszkowej, a ile z wpłat na konto - nie wiadomo. Nie wiadomo też, ile z pozostałej kwoty to przelewy, a ile żywa gotówka.
>   
Dopiero w lutym się dokładnie podliczą i sprawozdadzą. Jest wystarczająco dużo ludzi/instytucji niechętnie patrzących im na ręce, żeby nie zrobili tego co do grosika.
13-01-2009 21:47 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Jest wystarczająco dużo ludzi/instytucji niechętnie patrzących im na ręce, żeby nie zrobili tego co do grosika.
Ci sami ludzie/instytucje nie widzą nic podejrzanego w sprawozdaniach Caritasu, z których wynika, że Caritas wydaje co do grosza tyle ile zbiera, z czego wynika, że koszty działalności ma zerowe a pieniądze trzyma w skarpecie a nie w banku.
   
Canon (433 punktów)
Ważne, że ktoś coś robi. Gdybyśmy czekali na państwo i rząd, moglibyśmy się w ogóle nie doczekać, a tak to przynajmniej mniej o tę jedną kroplę w morzu potrzeb. Poza tym jeśli za te 30parę milionów złotych będzie o choćby jeden zaawansowany przyrząd lekarski więcej, a reszta trafi do kieszeni organizatorów, to ja i tak powiem, że było warto, bo to zawsze krok do przodu.
Pabloss (4221 punktów)
Wrogie: KRK nie lubi Orkiestry, bo odbiera mu władzę na duszami młodych Polaków.

Tutaj wtrącę trzy grosze - Kościół katolicki zrehabilitował już Owsiaka i nie jątrzy przeciwko niemu aż takiej nagonki. W tzw. pipidówkach można spotkać jeszcze księdza wyzywającego Owsiaka od diabłów, narkomanów itp. lecz ci bardziej światlejsi wiedzą, że walcząc z Owsiakiem walczą ze znaczną częścią swoich owieczek, którzy popierają to wielkie dzieło.

Warto tutaj też wspomnieć, że nie liczy się to czy ktoś kocha Owsiaka czy też go nienawidzi, gdyż jest to sprawa drugorzędna, ale dzieło, które rozkręcił i przez które usłyszał ogrom niemiłych słów oraz zarzutów m.in. ze strony kościoła (łącznie o malwersacje finansowe) to dzieło każdego człowieka, który choć raz wspomógł Orkiestrę. Co również ważne - efekt tzw. "wdowiego grosza" każdego darującego można niemal na każdym kroku spotkać, zwłaszcza gdy mieliśmy tę wątpliwą przyjemność korzystania z polskiej publicznej opieki zdrowotnej. Gdyby nie sukcesywnie przekazywane pieniążki na zakup aparatury aż strach pomyśleć jakby wyglądała nasza służba zdrowia i jak leczyłyby się np: dzieciaki. Przynajmniej dając na Owsiaka człowiek wie, że nie przejedzą tego darmozjady w sutannach, którzy i tak nie ucierpią na tym bo ich Caritasowe świeczki rozeszły sie jak świeże bułeczki.
13-01-2009 07:09 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>Wrogie: KRK nie lubi Orkiestry, bo odbiera mu władzę na duszami młodych Polaków.

Odbiera mu też kasę, która nie trafia do jego zachłannych na wszelakie dobra łap.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
lotrek (14275 punktów)

>jest ich fanem. A Wy?

Ja również, jednak nie tylko zebrane pieniądze się liczą. Jurek Owsiak ze swoja Orkiestrą nagłaśnia też problemy z niedoinwestowania polskiej służby zdrowia, jej potrzeby i problemy. Może przy takiej okazji rządzący wezmą się wreszcie do pracy nad jej reformą.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
13-01-2009 08:20 
 Ocena 6 na 6
matragon (2557 punktów)
>>jest ich fanem. A Wy?
>Ja również, jednak nie tylko zebrane pieniądze się liczą. Jurek Owsiak ze swoja Orkiestrą nagłaśnia też problemy (...)>

No i to Jurek powiedział "Róbta co chceta" ... Co w nieco rozbudowanej wersji brzmi :
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie" ...


Michał 'matragon' Worgacz

NON SERViAM
Tronicki (280 punktów)
Przepraszam ale co to znaczy ze państwo ma zbierać na sprzęt ? Państwo nie zbiera tylko wykrada i zmusza do korzystania ze swoich usług, natomiast dobrowolne zbiórki jak najbardziej popieram.

Owsiaka nie lubie bo z zebranej kasy promuje gorxne ideologie takie jak feminizm. Wole pomagac ludizom w inny sposób.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365