>Czy ruch laicki nie powinien mieć na sztandarach, obok likwidacji funduszu kościelnego, także postulatu likwidacji tej komisji ? Oczywiście że powinien. Na posiedzeniach tej komisji debatuje się na temat prawa stanowionego w Polsce, a żaden przepis prawa polskiego nie dopuszcza udziału KK w procesie stanowienia prawa.
>Czy w innych państwach coś takiego funkcjonuje ? Może na Malcie?
Obecne (od lat '80-tych) uzależnienie RP od Watykanu przypomina uzależnienie PRL od ZSRR w latach stalinizmu.
Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
|