Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rydzyk - obywatel państwa ...... jakiego?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-06-2011 12:22astrotaurus (12445 punktów)Rydzyk - obywatel państwa ...... jakiego?
Ocena 7 na 7
Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera wobec postawy naszych władz w reakcji na brukselskie wystąpienie Rydzyka.

Prosić głupca z Watykanu o pomoc w utemperowaniu głupca z Polski, dzięki któremu ten z Watykanu ma wiernych i kasę? Trzeba być niespełna rozumu.
Trzeba być niespełna rozumu, aby występować również w interesie Kościoła (zdrajca Głódź np. znowu wyrwał od zdrajców w samorządzie kawał ziemi za prawie nic).

Orwell to mało!

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
Artykuł 133 Kodeksu Karnego:
Cytat:
Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

I po co to zaraz skarżyć do Watykanu, jak mały Jasio do wychowawczyni "Prose pani, a Zenek to mówi brzydkie słowa"!

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
27-06-2011 13:32 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Artykuł 133 Kodeksu Karnego:
> Cytat:
Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

>I po co to zaraz skarżyć do Watykanu, jak mały Jasio do wychowawczyni "Prose pani, a Zenek to mówi brzydkie słowa"!

Rydzyka nikt w Polsce nie skaże, szczególnie przed wyborami. Zresztą po wyborach też.

Zagadka na dziś: kto umrze pierwszy, Rydzyk, czy jego słuchacze?
27-06-2011 13:48 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)

>Rydzyka nikt w Polsce nie skaże, szczególnie przed wyborami. Zresztą po wyborach też.
Niedajboże, aby ktoś miał go skazać za głupie pyskowanie w Brukseli!
Dopiero by było!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
29-06-2011 11:13 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>>Rydzyka nikt w Polsce nie skaże, szczególnie przed wyborami. Zresztą po wyborach też.
>Niedajboże, aby ktoś miał go skazać za głupie pyskowanie w Brukseli! Dopiero by było!
Wtedy zrobiłby z siebie męczennika niemalże jak Jarek, a potem kto wie... może "Mein Kampf"? Wybicie Nie-Polaków? (czyt. przeciwników PiS i Radia MaRyja)
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera wobec
no właśnie trzeci raz chyba dziś się zastanawiam....
Układ logiczny wygląda tak:

=>Pan Donald T. obywatel Polski, tzw. premier złożył notę dyplomatyczną, czyli poskarżył się na innego obywatela Polski pana Tadeusza Rydzyka, zakonnika., do pana Joseph Ratzinger, obywatela Niemiec i Watykanu.

czego to jest upadek?

podpórka:
Cytat:

". . . ambasador Hanna Suchocka przekazała notę dyplomatyczną Sekretariatowi Stanu Stolicy Apostolskiej. W nocie tej rząd polski protestuje przeciwko tego typu osłabianiu i szkodzeniu wizerunkowi Polski za granicą i prosi Stolicę Apostolską, której podlegają zakony w Kościele Katolickim, o podjęcie działań, które zapobiegną tego typu wypowiedziom w przyszłości" - powiedział Bosacki . . .


choć na swoich piłkarzyków też skarzyliśmy się do UEFA? chyba?

Czy premier? prezydent? - wybrani demokratycznie - coś jeszcze znaczą? i co mogą?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
27-06-2011 13:46 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)

>Czy premier? prezydent? - wybrani demokratycznie - coś jeszcze znaczą? i co mogą?
Znaczą i mogą.
Ale to są katolicy!! Czego można się spodziewać po katolikach?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
27-06-2011 13:56 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>Czy premier? prezydent? - wybrani demokratycznie - coś jeszcze znaczą? i co mogą?
>Znaczą i mogą.
>Ale to są katolicy!! Czego można się spodziewać po katolikach?

no właśnie, sam juz nie wiem ?????

Może jakiś "schemat obiegu władzy" w Polsce?

=> Kto komu na kogo ma skarżyć?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
27-06-2011 15:20 
 Ocena 1 na 1
Jajcenty (82 punktów)
>=>Pan Donald T. obywatel Polski, tzw. premier złożył notę dyplomatyczną, czyli poskarżył się na innego obywatela Polski pana Tadeusza Rydzyka, zakonnika., do pana Joseph Ratzinger, obywatela Niemiec i Watykanu.

Zakony podlegają Watykanowi bezpośrednio. Dlatego polskiemu Krk tak trudno powstrzymać Rydzyka , mimo że zasadniczo zdaje sobie sprawę z jego szkodliwości. Dlatego premier polskiego rządu prosi zwierzchników o interwencję. Jak nie zadziała to będziemy wytaczać działa i palić z protokołów: a to biskup nie dostanie kakao na uroczystym śniadaniu, a to polska delegacja nie dostanie pierścienia do pocałowania - normalne w takich razach zabawy dorosłych ludzi. ;P
27-06-2011 15:24 
 Ocena 2 na 2
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>=>Pan Donald T. obywatel Polski, tzw. premier złożył notę dyplomatyczną, czyli poskarżył się na innego obywatela Polski pana Tadeusza Rydzyka, zakonnika., do pana Joseph Ratzinger, obywatela Niemiec i Watykanu.
>Zakony podlegają Watykanowi bezpośrednio.

Rozumiem. Ale - kim jest Rydzyk? obywatelem? zakonnikiem? co jest nad czym?

Czy jak walnie dziecko na pasach, też Watykan go będzie sądzić? Ma immunitet? od bycia Polskim obywatelem?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
27-06-2011 19:00 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>>kim jest Rydzyk?

Przełożonym Rady Ministrów.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
02-07-2011 11:08 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>=>Pan Donald T. obywatel Polski, tzw. premier złożył notę dyplomatyczną, czyli poskarżył się na innego obywatela Polski pana Tadeusza Rydzyka, zakonnika., do pana Joseph Ratzinger, obywatela Niemiec i Watykanu.
>czego to jest upadek?
To nie upadek, to przykład jak Tusk nie będzie klęczał przed księżmi Co prawda premier mógł załatwić tą sprawę na dziesiątki innych sposobów (a przede wszystkim zrobić to samodzielnie, bez skarżenia się szefowi Rydzyka jak mały Jasiu) ale trudno oczekiwać że mu z dnia na dzień wyrosną jaja.
Konowal (6291 punktów)
>>=>Pan Donald T. obywatel Polski, tzw. premier złożył notę dyplomatyczną, czyli poskarżył się na innego obywatela Polski pana Tadeusza Rydzyka, zakonnika., do pana Joseph Ratzinger, obywatela Niemiec i Watykanu.
>>czego to jest upadek?
>To nie upadek, to przykład jak Tusk nie będzie klęczał przed księżmi Co prawda premier mógł załatwić tą sprawę na dziesiątki innych sposobów (a przede wszystkim zrobić to samodzielnie, bez skarżenia się szefowi Rydzyka jak mały Jasiu) ale trudno oczekiwać że mu z dnia na dzień wyrosną jaja.
>
no cóż faktycznie jest w tym wieku że nawet włosy mu nie rosną tylko wypadają a cóż dopiero jaja

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Selanos (12869 punktów)
Czy jako obywatel państwa Polskiego mogę złożyć na Rydzyka jakiś donos do prokuratury? Jeśli tak, to bardzo proszę o to, aby ktoś kto się na tym zna, powiedział mi jak i gdzie. Meretseger napisał o Artykule 133 Kodeksu Karnego, czyli podstawę do donosu mam.
Konowal (6291 punktów)
>Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera wobec
>postawy
>naszych władz
w reakcji na brukselskie wystąpienie Rydzyka.

>Prosić głupca z Watykanu o pomoc w utemperowaniu głupca z Polski, dzięki któremu ten z Watykanu ma
>wiernych i kasę? Trzeba być niespełna rozumu.
>Trzeba być niespełna rozumu, aby występować również w interesie Kościoła (zdrajca Głódź np. znowu
>wyrwał od zdrajców w samorządzie kawał ziemi za prawie nic).
>Orwell to mało!
>

No faktycznie rzad sie zachował jak mały Kazio kiedy mu w piaskownicy babkę zburzyli.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Pabloss (4221 punktów)
To tylko potwierdza, że Kościół Katolicki i jego pracownicy w koloratkach, habitach itd... to "nietykalne krowy". Państwo Polskie zachowuje się jak parobek u bogatego plebana, a Tusk udaje, że ma jakąkolwiek decyzyjność podczas, gdy tak naprawdę niewiele może zrobić bez błogosławieństwa Episkopatu. Wraz z każdym nowym rządem nasza zależność od Watykanu wzrasta.
27-06-2011 19:06 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>To tylko potwierdza, że Kościół Katolicki i jego pracownicy w koloratkach, habitach itd... to "nietykalne krowy".

Tak jak niegdyś partyjni bonzowie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Zetsu (89 punktów)
Nie ma się co podniecać.
To dopiero początek, przecież wybory tuż tuż.
Coś mi się wydaje że Rydzyk na usługach Pisiorów jest.
Tyle czasu ni słychu ni widu Rydzyxa w mediach, aż tu nagle PIS do kampanii rusza,i mości dyrektor znowu w akcji.
Ale pocieszam się tym że człowiek normalnie myślący traktuje jego wystąpienia jak żarty kabaretowe - ja mam ubaw po pachy jak widzę i słyszę tego czarnego błazna polskiej sceny rozrywkowej katolicko-rządowej.
28-06-2011 00:03 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)

>Ale pocieszam się tym że człowiek normalnie myślący traktuje jego wystąpienia jak żarty kabaretowe - ja mam ubaw po pachy jak widzę i słyszę tego czarnego błazna polskiej sceny rozrywkowej katolicko-rządowej.

Rydzyk to pyskaty troll jak rzadko i nie o niego przecież chodzi, ale o władze naszego państwa.

Tusk mówi, że:
"Tak jak w przeszłości mój rząd, tak i w przyszłości nie będzie preferował nikogo, nawet jeśli ten ktoś jest księdzem dysponującym tak potężnym imperium, jak w przypadku o. Rydzyka ",
ale :
"pewien typ działań i zachowań o. Rydzyka budził zasadnicze wątpliwości bardzo wielu Polaków". Według premiera najwięcej wątpliwości budziło to, że nikt nie reagował, kiedy "nie zawsze postępował zgodnie z regułami, zgodnie z prawem".

Czyli nic konkretnie, ale ogólnie stwierdza, że Rydzyk stał ponad prawem.

I na marginesie: z dużą dozą złośliwości czekam kiedy to plemię żmijowe z Episkopatu wykrztusi z siebie coś znaczącego.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Amol (692 punktów)
>
>Prosić głupca z Watykanu o pomoc w utemperowaniu głupca z Polski, dzięki któremu ten z Watykanu ma
>wiernych i kasę?

Rydzyka powinni już zamknąć dawno temu. Kiedyś zrobiłem eksperyment i słuchałem jego radia jeden tydzień!!!! Zszokowani? Uznałem, że jest to czysta manipulacja, czasem wręcz podręcznikowa, z wtrąceniem boga. Paragrafów można byłoby się naliczyć, ale nie wierze w sprawiedliwość. Ludzie są ludźmi i polityka często manipuluje wymiarem sprawiedliwości.
DEMONICON (4893 punktów)
>Prosić głupca z Watykanu o pomoc w utemperowaniu głupca z Polski, dzięki któremu ten z Watykanu ma wiernych i kasę?

A czego się można spodziewać, jak dostęp do rozwiązania tej sprawy mają sami cyrkowcy?
Szaleństwo, strach, obłuda, kłamstwa, unikanie wzroku, poddaństwo ... ale nie powaga ...

>Orwell to mało!

Stanowczo tak!

Pozdrawiam
maruda (5550 punktów)
Jest już odpowiedź Watykanu na naszą notę. Kto zgadnie czyją stronę biorą w tym sporze przedstawiciele papieża.
wiadomosci(*)eli__Przemawia_we_wlasnym.html
Konowal (6291 punktów)
>Jest już odpowiedź Watykanu na naszą notę. Kto zgadnie czyją stronę biorą w tym sporze przedstawiciele papieża.
>wiadomosci(*)eli__Przemawia_we_wlasnym.html

można sie było spodziewać, no ale lepiej robić szum wkoło Rydzyka niż zajmować się gospodarką, no jeszcze ewentualnie z dziećmi można w piłkę zagrać.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
28-06-2011 07:22 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
I tego się można było spodziewać.
Bardzo dobrze - skoro nie przemawia ani w imieniu Watykanu, ani Episkopatu polskiego, to można go ścignąć jako zwykłego obywatela Rydzyka, który na forum publicznym, europejskim we własnym imieniu szkaluje Rzeczpospolitą Polską i jej demokratycznie wybrane władze, jakie by one nie były. Ja bym tak zrobiła. Ale czy te klęczony się na to zdecydują? Wątpię. Wszystko rozejdzie się po kościach i znów w eter pójdzie sygnał, że niektórym wszystko wolno.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
28-06-2011 08:44 
 Ocena 3 na 3
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
> Wszystko rozejdzie się po kościach i znów w eter pójdzie sygnał, że niektórym wszystko wolno.

Cały czas idzie bo to jest faza: utrwalanie!

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
AdamGr (3037 punktów)
Jak sadze grupa wsparcia katolickiego będzie pierwsza na barykadach powstrzymujących sankcje państwowe w stosunku do obywatela R., podpierając się jego kapłaństwem, krzycząc przy okazji jakieś hasła o "gospodarce" - vide Konował, bo najlepiej zadymić cała kwestie "gospodarką", nagle.
Stary numer.
Taki jak ten że nagle grzyb wypowiada się w swoim imieniu.
Tak samo jak w przypadku sex afer kapłańskich.
Raz reprezentują KK a raz siebie i rąsie chierarchiczne czyste.
A tłum raz w amoku wiwatuje to znów pluje.

Poza tym niebywale mnie dziwi fakt że tak sarkacie i wyśmiewacie jakiekolwiek działania na które KK się nie zdobył, bo cała sprawę od lat ma głęboko w DE + szerokie poparcie społeczno-kapłańskie dla wygłupów R. + jak juz czytałem poparcie PiS.
Tajemnica Poliszynela.
Jak nic sie nie robi ŹLE, jak się robi cokolwiek też ŹLE.
To o co Wam własciwie chodzi drodzy rodacy, żeby sobie pogadac ?
Pasuje taki status quo i nihil novi ?
Ani do przodu ani do tyłu, ino kręcić się w kółko jak G w przeręblu.
Konowal (6291 punktów)
A co z wolnością słowa? Każdy ma swoje poglądy - to co już doszliśmy do wsadzania za poglądy ?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
29-06-2011 12:05 
 Ocena 2 na 2
maruda (5550 punktów)
>A co z wolnością słowa? Każdy ma swoje poglądy - to co już doszliśmy do wsadzania za poglądy ?

Od dziś głośno zacznę głosić własne poglądy że X jest złodziejem, bez posiadania nawet cienia dowodów. Czy wolność słowa nie ma żadnych granic? Wolność słowa to jedno, ale odpowiedzialność za własne słowa to zupełnie inna dziedzina i proszę nie mylić obu.
Konowal (6291 punktów)
>>A co z wolnością słowa? Każdy ma swoje poglądy - to co już doszliśmy do wsadzania za poglądy ?
>Od dziś głośno zacznę głosić własne poglądy że X jest złodziejem, bez posiadania nawet cienia dowodów. Czy wolność słowa nie ma żadnych granic? Wolność słowa to jedno, ale odpowiedzialność za własne słowa to zupełnie inna dziedzina i proszę nie mylić obu.
>
z tego co wiem odpowiedzialność cywilna tu wchodzi, zresztą Rydzyk nie mówił o konkretnych osobach więc na prawdę jest to jedna wielka rozdmuchana ściema

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
29-06-2011 16:07 
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)
> zresztą Rydzyk nie mówił o konkretnych osobach więc na prawdę jest to jedna wielka rozdmuchana ściema

Jak to nie o konkretnych osobach, wskazał rząd, konkretnych ministrów, wskazał ramy czasowe. Nie z nazwiska ale przy pomocy funkcji określił dokładnie osoby. Koniec świata, doszło do tego że ja znam lepiej wypowiedzi tego delikwenta niż jego obrońca.
Konowal (6291 punktów)
>> zresztą Rydzyk nie mówił o konkretnych osobach więc na prawdę jest to jedna wielka rozdmuchana ściema
>Jak to nie o konkretnych osobach, wskazał rząd, konkretnych ministrów, wskazał ramy czasowe. Nie z nazwiska ale przy pomocy funkcji określił dokładnie osoby. Koniec świata, doszło do tego że ja znam lepiej wypowiedzi tego delikwenta niż jego obrońca.
>
Jestem obrońcą z musu bo już takie absurdy się wymyśla że hadko słuchać. Jak Rydzyk o kaczyńskiej mówił czarownica i o perfumeriach i szambach to te same co teraz media mało się nie posra.... ze szczęścia i oczywiście wtedy to była prawda, Żałosna polityka kalego.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
astrotaurus (12445 punktów)
>Jak Rydzyk o kaczyńskiej mówił czarownica i o perfumeriach i szambach to te same co teraz media mało się nie posra.... ze szczęścia i oczywiście wtedy to była prawda, Żałosna polityka kalego.
A z jakiej planety Konowal nadaje?
Jak Rydzyk o kaczyńskiej mówił czarownica i o perfumeriach i szambach to te same co teraz media mało się nie posra...., że takie dumne i bojowe Kaczory udawały, iż deszcz pada.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
maruda (5550 punktów)
> Jak Rydzyk o Kaczyńskiej mówił ....

Rodzinie się więcej wybacza niż obcym, a ksiądz dobrodziej ma zawsze rację, on to powiedział z dobrego serca nie z nienawiści. I zakończmy ten temat, bo nie nasza rodzina i nie powinniśmy się mieszać w wewnętrzne sprawy innej.
Konowal (6291 punktów)
>>Jak Rydzyk o kaczyńskiej mówił czarownica i o perfumeriach i szambach to te same co teraz media mało się nie posra.... ze szczęścia i oczywiście wtedy to była prawda, Żałosna polityka kalego.
>A z jakiej planety Konowal nadaje?
> Jak Rydzyk o kaczyńskiej mówił czarownica i o perfumeriach i szambach to te same co teraz media mało się nie posra...., że takie dumne i bojowe Kaczory udawały, iż deszcz pada.

No tak jak się podaje niewygodne fakty to zaraz zwrot w temacie i tekst typu a u was murzynów biją

Zdecyduj się o czym rozmawiamy czy o mediach czy kaczyńskich

a może o Rydzyku


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Prosić głupca z Watykanu o pomoc w utemperowaniu głupca z Polski, dzięki któremu ten z Watykanu ma
>wiernych i kasę? Trzeba być niespełna rozumu.

e tam, jak można być niespełna czegoś czego się nie ma? Ale dolejmy troszkę oliwy do naszego narodowego ogniska:

A gdyby "her Ratzinger" był się vq..ył i wypowiedział nam wojnę? Za karę za prześladowanie Rydzyka? I nie oddanie (jeszcze)wszystkich ziem państwowych KrK?

Czy prezydent Kom.pl byłby po stronie Polski czy Watykanu? Czy też, aby wszystkich zadowolić strzeliłby sobie najpierw w lewą a potem w prawą stopę i w tv płakał, że jest ofiarą... narodu?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Konowal (6291 punktów)
Wprawdzie się mało tym interesowałem - ale nigdzie nie obiło mi się o uszy że Rydzyk mówił o żydach, ale uderz w stół a nożyce się same odezwą
wiadomosci(*)i_sa_wrogami_Polski__lecz.html

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365