 |
Nie potrafimy się chwalić przed światem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-06-2013 20:50 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Nie potrafimy się chwalić przed światem
2 na 2 | Już po raz drugi nasz minister finansów, Rostowski ksywa "Jacek", wziął udział w corocznym spotkaniu członków tzw. grupy/klubu Bilderberg. Polskie media, nie wiedzieć czemu, o tym milczą. A przecież to powód do dumy, że Polak jest w nieformalnym, światowym rządzie, prawda? Gdy w grupie B. był Andrzej Olechowski, to też było o tym cicho.
Dlaczego nie chwalimy się takimi sukcesami Polaków? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Nie wiem czy i dlaczego się "nie chwalimy". Ale wpisując w google hasło "Rostowski bilderberg" otrzymałem około 101 000 wyników. Tak że raczej nie jest to nieznany fakt.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Gdyby był to fakt nieznany, to bym o nim nie mógł napisać. A mój post jest ironiczny.
|
|
|  | 2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Ironia widoczna. Nie dostrzegłem tylko czego dotyczy.
|
|
hazy (354 punktów) (zablokowany) | Co dla jednych jest zaletą dla innych jest wadą. Moim zdaniem dla większości polaków była by to wada a jak polityk ma takie wady to długo politykiem nie będzie.
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | A który to z polityków należących do klubu B. stracił polityczną fuchę? Poza tym tacy ludzie nigdy nie będą musieli martwić się, że trafią na bezrobocie. Minister, prezes banku państwowego, doradca banku prywatnego, prezydent miasta, członek rady nadzorczej państwowej/prywatnej firmy... Kariera takich ludzi nie ma końca, bo o ich zatrudnieniu decydują ich kolesie z towarzystwa wzajemnej adoracji. PS Mój pierwszy post był ironiczny.
|
|
|  | | Kiełczewski (439 punktów) | >A który to z polityków należących do klubu B. stracił polityczną fuchę? >Poza tym tacy ludzie nigdy nie będą musieli martwić się, że trafią na bezrobocie. Minister, prezes banku państwowego, doradca banku prywatnego, prezydent miasta, członek rady nadzorczej państwowej/prywatnej firmy... Kariera takich ludzi nie ma końca, bo o ich zatrudnieniu decydują ich kolesie z towarzystwa wzajemnej adoracji. >PS Mój pierwszy post był ironiczny. > Nie często zgadzam się z Tobą,ale tym razem masz 200% racji,tyle że zapomniałeś o europosłach,zasłużonych emeryturach/tak 10000,-PLN/,zakupach jak Balatz itd.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >zapomniałeś o europosłach,zasłużonych emeryturach/tak 10000,-PLN/,zakupach jak Balatz itd. Możliwości dla "kolesi" jest pewnie więcej niż człowiek spoza tego kręgu byłby w stanie wymienić czy wymyślić.
|
|
| Selanos (12869 punktów) | Ja wciąż jestem pod wrażeniem tego, że w gruncie rzeczy niegłupi facet, który potrafi bez żadnych problemów zadbać o własny portfel, podejmuje zupełnie nielogiczne i idiotyczne decyzje jako minister finansów. Pewne podstawy są te same zarówno w zarządzeniu pieniędzmi własnymi, jak i skarbem państwa. Chociażby fakt, że jak wydajemy więcej niż zarabiamy, to jest źle. Prościej nie potrafię tego napisać.
Bilderberg, srirderberg. Nie wiedziałem, że tam przyjmują niegłupich idiotów. To nie jest nieznany fakt, chociaż media rzeczywiście są o tym jakość cicho. Może to po prostu nie interesuje ludzi, ot głupie społeczeństwo.
|
|
|  | 2 na 4 | Selanos (12869 punktów) | >Wolny rynek, kumasz?
Kulko_na_mole, to nie wolny rynek, to zwyczajna niegospodarność i leczenie dżumy cholerą. A tak na marginesie... jak się ma ratowanie państwowej firmy LOT przez Skarb Państwa kwotą w wysokości 500 mln zł, hę? To jest typowo socjaldemokratyczne zagrania - samo istnienie państwowego przedsiębiorstwa i ratowanie go przez państwo kiedy jest nierentowne.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Socjaldemokracja to w Skandynawii (jakbyś nie wiedział). W Polsce jest neoliberalizm, którego jesteś gorliwym wyznawcą, a który nazywasz socjalizmem, bo póki co nie dane ci było doświadczyć "dobrodziejstw" neoliberalnego systemu, jako że nie musiałeś przepracować ani godziny na własne utrzymanie, a studiujesz za pieniądze podatników. Gdy mamusia i tatuś przestaną cię utrzymywać i nie będziesz mógł znaleźć pracy innej niż "ochroniarz" za 3 zł brutto/h przekonasz się ile są warte twoje żałosne poglądy.
|
|
| | |  | 6 na 8 | Selanos (12869 punktów) | > Socjaldemokracja to w Skandynawii (jakbyś nie wiedział). W Polsce jest neoliberalizm, którego jesteś gorliwym wyznawcą, a który nazywasz socjalizmem, bo póki co nie dane ci było doświadczyć "dobrodziejstw" neoliberalnego systemu, jako że nie musiałeś przepracować ani godziny na własne utrzymanie, a studiujesz za pieniądze podatników.> Gdy mamusia i tatuś przestaną cię utrzymywać i nie będziesz mógł znaleźć pracy innej niż "ochroniarz" za 3 zł brutto/h przekonasz się ile są warte twoje żałosne poglądy.Kulko_na_mole, Ty się nie bój, ja zarabiam, daruj sobie z łaski swojej argumentum ad personam. Z góry dziękuję. Kulko_na_mole, sprawdź sobie definicje neoliberalizmu. Albo nie, ja zrobię to specjalnie dla Ciebie! Cytat:Neoliberalizm (ang. neoliberalism) - nurt w historii myśli ekonomicznej, poddający krytyce dominujące od czasu wielkiego kryzysu teorie keynesowskie, postulujący powrót do zasad wolnego rynku i ograniczonej do minimum ingerencji państwa w gospodarkę Jako iż neoliberalizm postuluje powrót do wolnego rynku, także ta definicja specjalnie dla Ciebie: Cytat:Wolny rynek - rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie. Na wolnym rynku kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej), a warunki transakcji - w szczególności cena - zależą jedynie od ich obopólnej zgody. Przeciwieństwem wolnego rynku jest rynek regulowany. A teraz znów specjalnie dla Ciebie interpretacja, co by nie było żadnych wątpliwości. Jak widzimy, w definicji neoliberalizmu mamy "ograniczenie do minimum ingerencji państwa w gospodarkę", a w definicji wolnego rynku, mamy "kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej)". To jest dokładne przeciwieństwo tego, co dzieje się w Polsce. Otóż w Polsce, ingerencja państwa w gospodarkę jest ogromna, aby to udowodnić, po raz kolejny skopiuje specjalnie dla Ciebie formy interwencjonizmu, wybrane cztery z wiki. Cytat:-ustalanie płacy minimalnej, -wprowadzanie monopolu państwowego w niektórych sektorach gospodarki, np. produkcji alkoholi (prohibicja alkoholowa), przemysłu zbrojeniowego, budowy i obsługi dróg i innych środków transportu, usług pocztowych, systemie opieki społecznej, budownictwie, edukacji, pracy przymusowej (pobór do wojska), sądownictwa (tylko państwowe usługi sądownicze), -bezpośrednie dotacje do nierentownych, bankrutujących firm i korporacji, -bezpośrednie finansowanie niektórych inwestycji gospodarczych z pieniędzy podatników, np. budowy autostrad, Kulko_na_mole, w Polsce mamy: a) płacę minimalną b) monopole państwowe (ZUS, NFZ) z których trzeba obowiązkowo korzystać c) bezpośrednie dotacje dla nierentownych przedsiębiorstw (ostatnio 500 mln zł dla LOT) d) u nas bezpośrednio finansuje się stadiony, świątynie opatrzności i wiele innych ciekawych A jeśli chodzi o Skandynawię - ich socjaldemokracja różni się od naszej tym, że mają mniejszy burdel i więcej pieniędzy. Chociaż z tymi pieniędzmi bym nie przesadzał, bo długi też mają ogromne. Wszak socjaldemokracja kosztuje. Polska jest krajem socjaldemokratycznym z elementami wolnego rynku, kropka. Wszystkie cytaty pochodzą z wiki, polecam, naprawdę fajna strona. Pozdrawiam
|
|
 | | DyktaFon (9281 punktów) | >Ja wciąż jestem pod wrażeniem tego, że w gruncie rzeczy niegłupi facet, który potrafi bez żadnych problemów zadbać o własny portfel, podejmuje zupełnie nielogiczne i idiotyczne decyzje jako minister finansów. Pewne podstawy są te same zarówno w zarządzeniu pieniędzmi własnymi, jak i skarbem państwa. Chociażby fakt, że jak wydajemy więcej niż zarabiamy, to jest źle. Prościej nie potrafię tego napisać.
Niestety, podstawy są dokładnie odwrotne: jak wydajemy pieniądze państwowe, to co najwyżej możemy na tym skorzystać... (mam na myśli decydenta). Co tez wszyscy z zapałem czynią w Polsce od dłuższego czasu. Jak wydajemy swoje, to już sprawa poważna - bo faktycznie możne być źle.
Test na to jest prosty: który z polityków wybudowałby za swoje jakiś stadion? A jeszcze prościej: który wybudowałby kawałek ścieżki rowerowej?
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Dlaczego nie chwalimy się takimi sukcesami Polaków?Bo Bilderberg sobie tego nie życzy. Redaktorzy niemieckiego tygodnika Zeit są uwikłani w prace tej organizacji, ale nigdy - podobnie jak inni dziennikiarze - nie wspomnieli o tym na łamach swego czasopisma. Eurodeputowany M. Borghezio próbował dostać się do hotelu, w którym urzędowało to gremium. Został zwinięty przez policję, co było przyczyną dyplomatycznego sporu między Szwajcarią a Włochami (2010). Trochę szczegółów i linków można znaleź w niemieckiej wikipedii (więcej niż w innych): de.wikipedia.org/wiki/Bilderberg-KonferenzA może jakiś poseł zapyta w sejmie VR o co biega?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| pawel_wr (4297 punktów) | >Już po raz drugi nasz minister finansów, Rostowski ksywa "Jacek", wziął udział w >corocznym spotkaniu członków tzw. grupy/klubu Bilderberg. Polskie media, nie wiedzieć czemu, o tym >milczą. A przecież to powód do dumy, że Polak jest w nieformalnym, światowym rządzie, prawda?
Ani postać min. Rostowskiego , ani jego dokonania nie są powodem do dumy. Jego magiczne sztuczki z kreatywną księgowością i manipulacją zapisami księgowymi będą miały dla Polski katastrofalne skutki.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|