Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaprawdę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-01-2009 16:44Antyreligion (101 punktów)Zaprawdę
Ocena 4 na 4
Zaprawdę powiadam wam … . Czy słysząc te słowa wierzący zastanawiają się nad ich sensem? Słowa - zaprawdę, nikt jeszcze nie zmienił na – naprawdę. Oznacza to nic innego jak powiadanie czegoś zamiast prawdy, inaczej posługiwanie się kłamstwem. Tłumaczenie treści biblijnych kościół ocenzurował już na wszystkie sposoby i sztywno trzyma się archaizmów, które często wyrażają coś zupełnie odwrotnego od tłumaczeń duchownych. Choć brzmi to zabawnie w słowach, to jednak przestaje być zabawne w działaniu. Powiada się również, że kościół jest odbiciem Boga na ziemi. Więc jest jego odwrotnością. Stojąc przy lustrze dostrzegamy, że to co nasze prawe w odbiciu staje się lewe i odwrotnie. Czyż trzeba lepszego przykładu na niedorzeczność słów jakimi na co dzień posługują się administratorzy kościoła. To nie żart, a uczciwa diagnoza sensu działania instytucji, która oznajmia światu swoją otwartość na wszelkie dobro, odgradzając się od tego dobra murem tajemniczości. Jeśli złe uczynki duchownych wychodzą na jaw i można je nazwać po imieniu: pedofilią, szalbierstwem, draństwem, korupcją, itd. to natychmiast pojawia się owa tajemnicza siła - ukryte oblicze kościoła - chroniąca zło, które wylęgło się pod jego skrzydłami. Zwyrodnialstwo jest spłycane do nieprzyzwoitości, szalbierstwo do błędu, korupcja do niegodnych zachowań. Chciałoby się powiedzieć, że kościół nie tłumaczy, a mataczy. Przyznaje się jedynie do błędu, a nie do niegodziwości, a i ten błąd to też jest tylko tyci. Żyć w prawdzie – sztandarowe hasło krzewicieli wiary najwyraźniej oznacza dla nich zupełnie co innego. Sumienie ma postać kameleona, a w swoich seminaryjnych fabrykach produkują jedynie buble.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Stojąc przy lustrze dostrzegamy, że to co nasze prawe w odbiciu staje się lewe i
>odwrotnie.

Nawet odbicie głupca w lustrze bywa mądrzejsze od niego samego.

Antyreligion (101 punktów)
A mądrość odbita świeci głupotą, śmiech łzami, miłość pogardą itd.
23-01-2009 22:39 
 Ocena 2 na 2
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Dokładnie to jest tak:
   Cytat: "Lewa ręka w lustrze jest ręką prawą, ale głupia mina pozostaje bez zmian".
.
Antyreligion (101 punktów)
Umiesz robić miny niezależne od swojej prawej albo lewej strony? Patrząc w lustro uśmiechasz się do siebie czy do lustra?
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
>Umiesz robić miny niezależne od swojej prawej albo lewej strony? Patrząc w lustro uśmiechasz się do siebie czy do lustra?
   A czy widziałeś kiedyś lustro?
.
Pasia (367 punktów)
Ja uważam, że Kościół można porównać do brzydkiej i pokracznej dziewczyny ubraną w białą suknię i wstęgę z napisem "Miss Universum". Tyle się ma ideologia chrześcijańska, która sama w sobie jest dobra (no bo jakby nie patrzeć nawołuje do miłości i pokoju), do tego co się dzieje naprawdę, a więc pedofilii, rasizmu wśród księży (widziałam takie przypadki) oraz wszelkich innych patologii, z których KK nie potrafi i nie chce się oczyścić. I "zaprawdę" wolałabym, żebym nie musiała się borykać z tą pokraką w złotej ramce, na każdym moim, niewierzącym kroku.
23-01-2009 17:44 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
> (...) moim, niewierzącym kroku.

Moje krocze też jest niewierzące

Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z ideami, które głosi.Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem oka, to wygląda jak najgłupsza mafia świata.

pozdrawiam:D

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
23-01-2009 18:06 
 Ocena 1 na 1
Pasia (367 punktów)
>> (...) moim, niewierzącym kroku.
>Moje krocze też jest niewierzące
Freud miałby na pewno dużo do powiedzenia w związku z tym skojarzeniem
>Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem oka, to wygląda jak najgłupsza mafia świata.
Mi on się raczej kojarzy z najstarszą globalną korporacją, która dzięki swoim sztuczkom i chwytom reklamowym przetrwa kolejne 2000lat. McDonald's i inne Pizze Hut jak sprzedawać swój produkt od KK, takiego wyjadacza w dziedzinie prania ludziom mózgów.
23-01-2009 18:18 
 Ocena 5 na 5
Gosia (9452 punktów)

>Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z ideami, które głosi.Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem oka

Tylko jak, do cholery, przymrużać oko na coś takiego?.Jak przymrużać oko na wypowiedzi katolickiego biskupa:
Molestowane dzieci są same sobie winne, gdyż jeśli się nie uważa, dzieci same to prowokują, ponieważ wiele dzieci szuka kontaktów seksualnych z dorosłymi.tu
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Gosiu, uwierz mi, że bulwersuje mnie to tak samo jak Ciebie. To banda zwyrodniałych hipokrytów, którzy wycierają sobie mordy tym, w co innym kazali wierzyć.

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
23-01-2009 19:23 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>Tylko jak, do cholery, przymrużać oko na coś takiego

Nie można zamykać oczu na wszelkie niegodziwości kościoła i trzeba je maksymalnie nagłaśniać. Marzą mi się manifestacje i wiece protestacyjne "oburzonych wiernych", jak i niewiernych na zachłanność kościoła wykorzystującego złą ustawę tz. komisji majątkowej i wyrywającego najlepsze miejskie tereny, głośne protesty parafian pod kuriami biskupimi, czy to z powodów proboszczów-pedofilów, czy też z powodów księży-piratów drogowych powodujących wypadki po pijanemu. Marzą mi się manifestacje na placu św. Piotra kobiet, nie dopuszczonych do kapłaństwa, księży - zwolenników zniesienia celibatu. Niestety, wszyscy o tych sprawach tylko mówią a zaprotestować nie ma komu.
Strach przed linczem, czy też brak organizatora podobnych akcji?
Ma rację Richard Dawkins, pisząc w "Bogu Urojonym", że ateiści nie chcą się zrzeszać w obronie swoich praw, szkoda - tylko wspólnie można coś zdziałać.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
23-01-2009 21:55 
 Ocena 3 na 3
Antyreligion (101 punktów)
Jak sobie wyobrażasz manifestację wirusów przeciw wirusowi? Jedynym ratunkiem jest szczepionka uodparniająca - edukacja jeszcze na dobre nie zarażonych religionem. Najlepiej czynią to ci, którym udało się z tej choroby wyleczyć. To ważne - WYLECZYĆ! Myślę, że ktoś, kto nie poczuł na sobie skutków tego draństwa, ma niewielkie o nim pojęcie.
24-01-2009 16:23 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)
>Jak sobie wyobrażasz manifestację wirusów przeciw wirusowi?

Nie bardzo rozumiem tolerancji wierzących na wybryki kleru, przecież powinna być jakaś granica społecznego przyzwolenia na skandaliczne praktyki niektórych klechów.
Bywało już w niektórych wiejskich parafiach, że "wierni" chcieli wywieść swojego proboszcza na taczkach, lecz to nie ta skala.

>Jedynym ratunkiem jest szczepionka uodparniająca - edukacja jeszcze na dobre nie zarażonych religionem.

W ogóle wiedza to najlepsze antidotum na religię, uczy logicznego myślenia i racjonalnego postępowania.

>Najlepiej czynią to ci, którym udało się z tej choroby wyleczyć. To ważne - WYLECZYĆ! Myślę, że ktoś, kto nie poczuł na sobie skutków tego draństwa, ma niewielkie o nim pojęcie.

Każdy z nas jakoś się z tego leczył, był nawet na temat wątek:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,159177#w164171

hi hi..niezbadane są wyroki boskie - jak mówią


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
marcus (876 punktów)
Nie zgodzę się, ale tylko ze wstępem, gdyż słowo "zaprawdę" nie oznacza - "zamiast prawdy", a "jako prawdę". A więc zaprawdę powiadam Wam, że stosowanie archaizmów nadaje Biblii pożądany przez księży wydźwięk tradycyjności i jest to często stosowany przez różne systemy religijne efekt psychologiczny. A przecież nie można nazwać tego manipulacją, czy mąceniem ludziom w głowach, bo w końcu to właśnie oni są "ostoją prawa" i sprowadzają ludzi na jedyną właściwą ścieżkę... Powoli dochodzę do wniosku, że czarną śmiercią powinniśmy nazywać nie średniowieczną epidemię a plagę z Watykanu...

Pozdrawiam, marcus.
Antyreligion (101 punktów)
W samej rzeczy. Słowo "zaprawdę" oznaczać ma "jako prawdę". Chodziło mi o żart i nie żart z brzmienia tego słowa, bo jeśli je słyszysz, to nie zaprzeczysz, że brzmi ono - za prawdę. Może sugestia zbyt naciągnięta, ale mnie śmieszy.
Pozdrawiam. Antyreligion.
Madman (7811 punktów)
Nazywanie swoich pomysłów "prawdą" to naprawdę świetne posunięcie ze strony wszystkich religii. No bo skoro coś jest prawdą, to dlaczego w to nie wierzyć, dlaczego to zwalczać?

Ciekawe są nekrologi Badaczy Pisma Św.:
- W dniu 16 marca 2003 r. zmarła siostra BRONISŁAWA WALICKA, członkini zboru w Mysłowicach-Brzezince. Przeżyła 73 lata, w tym 30 lat w Prawdzie .
- W dniu 8 lipca 2003 r. zmarł brat JÓZEF CHOCHOŁ, członek zboru w Krakowie. Przeżył 79 lat, w tym 48 lat w Prawdzie .
- W dniu 1 września 2003 r. zmarła siostra AGNIESZKA BORSUK, członkini zboru w Lipowcu, a przez ostatnie 3 lata w Biłgoraju. Przeżyła 84 lata, w tym 45 lat w Prawdzie.
- W dniu 12 września 2003 r. zasnęła w Panu siostra GENOWEFA STOLARZEWICZ z d. Koralska, członkini zboru w Krakowie. Przeżyła 90 lat, w tym 70 lat w Prawdzie .
źródło

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365