 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2009 16:44 | Antyreligion (101 punktów) | Zaprawdę
4 na 4 | Zaprawdę powiadam wam … . Czy słysząc te słowa wierzący zastanawiają się nad ich sensem? Słowa - zaprawdę, nikt jeszcze nie zmienił na – naprawdę. Oznacza to nic innego jak powiadanie czegoś zamiast prawdy, inaczej posługiwanie się kłamstwem. Tłumaczenie treści biblijnych kościół ocenzurował już na wszystkie sposoby i sztywno trzyma się archaizmów, które często wyrażają coś zupełnie odwrotnego od tłumaczeń duchownych. Choć brzmi to zabawnie w słowach, to jednak przestaje być zabawne w działaniu. Powiada się również, że kościół jest odbiciem Boga na ziemi. Więc jest jego odwrotnością. Stojąc przy lustrze dostrzegamy, że to co nasze prawe w odbiciu staje się lewe i odwrotnie. Czyż trzeba lepszego przykładu na niedorzeczność słów jakimi na co dzień posługują się administratorzy kościoła. To nie żart, a uczciwa diagnoza sensu działania instytucji, która oznajmia światu swoją otwartość na wszelkie dobro, odgradzając się od tego dobra murem tajemniczości. Jeśli złe uczynki duchownych wychodzą na jaw i można je nazwać po imieniu: pedofilią, szalbierstwem, draństwem, korupcją, itd. to natychmiast pojawia się owa tajemnicza siła - ukryte oblicze kościoła - chroniąca zło, które wylęgło się pod jego skrzydłami. Zwyrodnialstwo jest spłycane do nieprzyzwoitości, szalbierstwo do błędu, korupcja do niegodnych zachowań. Chciałoby się powiedzieć, że kościół nie tłumaczy, a mataczy. Przyznaje się jedynie do błędu, a nie do niegodziwości, a i ten błąd to też jest tylko tyci. Żyć w prawdzie – sztandarowe hasło krzewicieli wiary najwyraźniej oznacza dla nich zupełnie co innego. Sumienie ma postać kameleona, a w swoich seminaryjnych fabrykach produkują jedynie buble. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Stojąc przy lustrze dostrzegamy, że to co nasze prawe w odbiciu staje się lewe i >odwrotnie.
Nawet odbicie głupca w lustrze bywa mądrzejsze od niego samego.
|
|
 | | Antyreligion (101 punktów) | A mądrość odbita świeci głupotą, śmiech łzami, miłość pogardą itd.
|
|
 | 2 na 2 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Dokładnie to jest tak: Cytat: "Lewa ręka w lustrze jest ręką prawą, ale głupia mina pozostaje bez zmian". .
|
|
|  | | Antyreligion (101 punktów) | Umiesz robić miny niezależne od swojej prawej albo lewej strony? Patrząc w lustro uśmiechasz się do siebie czy do lustra?
|
|
| |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | >Umiesz robić miny niezależne od swojej prawej albo lewej strony? Patrząc w lustro uśmiechasz się do siebie czy do lustra? A czy widziałeś kiedyś lustro? .
|
|
4 na 4 | Pasia (367 punktów) | Ja uważam, że Kościół można porównać do brzydkiej i pokracznej dziewczyny ubraną w białą suknię i wstęgę z napisem "Miss Universum". Tyle się ma ideologia chrześcijańska, która sama w sobie jest dobra (no bo jakby nie patrzeć nawołuje do miłości i pokoju), do tego co się dzieje naprawdę, a więc pedofilii, rasizmu wśród księży (widziałam takie przypadki) oraz wszelkich innych patologii, z których KK nie potrafi i nie chce się oczyścić. I "zaprawdę" wolałabym, żebym nie musiała się borykać z tą pokraką w złotej ramce, na każdym moim, niewierzącym kroku.
|
|
 | 2 na 2 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | > (...) moim, niewierzącym kroku.Moje krocze też jest niewierzące   Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z ideami, które głosi.Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem oka, to wygląda jak najgłupsza mafia świata. pozdrawiam:D
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
|  | 1 na 1 | Pasia (367 punktów) | > > (...) moim, niewierzącym kroku.> Moje krocze też jest niewierzące  Freud miałby na pewno dużo do powiedzenia w związku z tym skojarzeniem  > Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem oka, to wygląda jak najgłupsza mafia świata.Mi on się raczej kojarzy z najstarszą globalną korporacją, która dzięki swoim sztuczkom i chwytom reklamowym przetrwa kolejne 2000lat. McDonald's i inne Pizze Hut jak sprzedawać swój produkt od KK, takiego wyjadacza w dziedzinie prania ludziom mózgów.
|
|
|  | 5 na 5 | Gosia (9452 punktów) |
> Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z ideami, które głosi.Gdyby popatrzeć na tę instytucję z lekkim przymrużeniem okaTylko jak, do cholery, przymrużać oko na coś takiego?.Jak przymrużać oko na wypowiedzi katolickiego biskupa: Molestowane dzieci są same sobie winne, gdyż jeśli się nie uważa, dzieci same to prowokują, ponieważ wiele dzieci szuka kontaktów seksualnych z dorosłymi.tu
|
|
| |  | | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | Gosiu, uwierz mi, że bulwersuje mnie to tak samo jak Ciebie. To banda zwyrodniałych hipokrytów, którzy wycierają sobie mordy tym, w co innym kazali wierzyć.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
| |  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
>Tylko jak, do cholery, przymrużać oko na coś takiego
Nie można zamykać oczu na wszelkie niegodziwości kościoła i trzeba je maksymalnie nagłaśniać. Marzą mi się manifestacje i wiece protestacyjne "oburzonych wiernych", jak i niewiernych na zachłanność kościoła wykorzystującego złą ustawę tz. komisji majątkowej i wyrywającego najlepsze miejskie tereny, głośne protesty parafian pod kuriami biskupimi, czy to z powodów proboszczów-pedofilów, czy też z powodów księży-piratów drogowych powodujących wypadki po pijanemu. Marzą mi się manifestacje na placu św. Piotra kobiet, nie dopuszczonych do kapłaństwa, księży - zwolenników zniesienia celibatu. Niestety, wszyscy o tych sprawach tylko mówią a zaprotestować nie ma komu. Strach przed linczem, czy też brak organizatora podobnych akcji? Ma rację Richard Dawkins, pisząc w "Bogu Urojonym", że ateiści nie chcą się zrzeszać w obronie swoich praw, szkoda - tylko wspólnie można coś zdziałać.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| | |  | 3 na 3 | Antyreligion (101 punktów) | Jak sobie wyobrażasz manifestację wirusów przeciw wirusowi? Jedynym ratunkiem jest szczepionka uodparniająca - edukacja jeszcze na dobre nie zarażonych religionem. Najlepiej czynią to ci, którym udało się z tej choroby wyleczyć. To ważne - WYLECZYĆ! Myślę, że ktoś, kto nie poczuł na sobie skutków tego draństwa, ma niewielkie o nim pojęcie.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | > Jak sobie wyobrażasz manifestację wirusów przeciw wirusowi?Nie bardzo rozumiem tolerancji wierzących na wybryki kleru, przecież powinna być jakaś granica społecznego przyzwolenia na skandaliczne praktyki niektórych klechów. Bywało już w niektórych wiejskich parafiach, że "wierni" chcieli wywieść swojego proboszcza na taczkach, lecz to nie ta skala. > Jedynym ratunkiem jest szczepionka uodparniająca - edukacja jeszcze na dobre nie zarażonych religionem.W ogóle wiedza to najlepsze antidotum na religię, uczy logicznego myślenia i racjonalnego postępowania. > Najlepiej czynią to ci, którym udało się z tej choroby wyleczyć. To ważne - WYLECZYĆ! Myślę, że ktoś, kto nie poczuł na sobie skutków tego draństwa, ma niewielkie o nim pojęcie.Każdy z nas jakoś się z tego leczył, był nawet na temat wątek: www.racjonalista.pl/forum.php/s,159177#w164171hi hi..niezbadane są wyroki boskie - jak mówią
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
6 na 6 | marcus (876 punktów) | Nie zgodzę się, ale tylko ze wstępem, gdyż słowo "zaprawdę" nie oznacza - "zamiast prawdy", a "jako prawdę". A więc zaprawdę powiadam Wam, że stosowanie archaizmów nadaje Biblii pożądany przez księży wydźwięk tradycyjności i jest to często stosowany przez różne systemy religijne efekt psychologiczny. A przecież nie można nazwać tego manipulacją, czy mąceniem ludziom w głowach, bo w końcu to właśnie oni są "ostoją prawa" i sprowadzają ludzi na jedyną właściwą ścieżkę... Powoli dochodzę do wniosku, że czarną śmiercią powinniśmy nazywać nie średniowieczną epidemię a plagę z Watykanu...
Pozdrawiam, marcus.
|
|
 | | Antyreligion (101 punktów) | W samej rzeczy. Słowo "zaprawdę" oznaczać ma "jako prawdę". Chodziło mi o żart i nie żart z brzmienia tego słowa, bo jeśli je słyszysz, to nie zaprzeczysz, że brzmi ono - za prawdę. Może sugestia zbyt naciągnięta, ale mnie śmieszy. Pozdrawiam. Antyreligion.
|
|
| Madman (7811 punktów) | Nazywanie swoich pomysłów "prawdą" to naprawdę świetne posunięcie ze strony wszystkich religii. No bo skoro coś jest prawdą, to dlaczego w to nie wierzyć, dlaczego to zwalczać? Ciekawe są nekrologi Badaczy Pisma Św.: - W dniu 16 marca 2003 r. zmarła siostra BRONISŁAWA WALICKA, członkini zboru w Mysłowicach-Brzezince. Przeżyła 73 lata, w tym 30 lat w Prawdzie . - W dniu 8 lipca 2003 r. zmarł brat JÓZEF CHOCHOŁ, członek zboru w Krakowie. Przeżył 79 lat, w tym 48 lat w Prawdzie . - W dniu 1 września 2003 r. zmarła siostra AGNIESZKA BORSUK, członkini zboru w Lipowcu, a przez ostatnie 3 lata w Biłgoraju. Przeżyła 84 lata, w tym 45 lat w Prawdzie. - W dniu 12 września 2003 r. zasnęła w Panu siostra GENOWEFA STOLARZEWICZ z d. Koralska, członkini zboru w Krakowie. Przeżyła 90 lat, w tym 70 lat w Prawdzie . źródło
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|