Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera ;-)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
09-07-2011 20:05Grzegorz (5685 punktów)Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera ;-)
Ocena 5 na 5
wroclaw.ga(*)czysta_przysiege_wojskowa.html

Całe dwa tygodnie musieli harować na stopień oficerski, ale to już na szczęście za nimi - teraz prosta droga do awansów wynikających z wysługi lat oraz odliczanie dni do wcześniejszej emerytury. Jaki w ogóle ma sens utrzymywanie kapelanów w sytuacji kiedy armię mamy już od pewnego czasu czysto zawodową? Nie kupuję odpowiedzi że chodzi o misje, bo na tych paruset czy nawet parę tysięcy żołnierzy wystarczyłoby pewnie 3-4 kapelanów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marian (5438 punktów)
>Jaki w ogóle ma sens utrzymywanie kapelanów w sytuacji kiedy armię mamy już od pewnego czasu czysto zawodową?
   Tutaj chyba nie znajdziesz dobrych odpowiedzi na to pytanie.
   Według mnie to włazidupstwo KK, plus kilka marnych pozycji dla prawosławnych i ewangelików w imię poprawności politycznej, czyli tak „żeby nie było”.

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
09-07-2011 22:06 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>plus kilka marnych pozycji dla prawosławnych i ewangelików w imię poprawności politycznej (...)
procentowo to nie są wcale marne kwoty - katolicy otrzymywali 22 mln rocznie, prawosławni+ewangelicy 4.5 mln. Ciekawi mnie ilu w sumie jest duchownych mniejszościowych... nie żebym coś miał przeciwko tym mniejszościom (wręcz przeciwnie), ale skoro statystycznie w wojsku jest poniżej 2 tysięcy żołnierzy tych obu wyznań, a mianują kapelanów na poziomie 1/4 całości (siedmiu z dwudziestu czterech) to niedługo może dojść do sytuacji kiedy każdy ewangelik/prawosławny będzie miał swojego prywatnego kapelana
10-07-2011 07:26 
 Ocena 4 na 4
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
>>plus kilka marnych pozycji dla prawosławnych i ewangelików w imię poprawności politycznej (...)
>procentowo to nie są wcale marne kwoty - katolicy otrzymywali 22 mln rocznie, prawosławni+ewangelicy 4.5 mln. Ciekawi mnie ilu w sumie jest duchownych mniejszościowych... nie żebym coś miał przeciwko tym mniejszościom (wręcz przeciwnie), ale skoro statystycznie w wojsku jest poniżej 2 tysięcy żołnierzy tych obu wyznań, a mianują kapelanów na poziomie 1/4 całości (siedmiu z dwudziestu czterech) to niedługo może dojść do sytuacji kiedy każdy ewangelik/prawosławny będzie miał swojego prywatnego kapelana
>

Część mogą zawsze przerzucić do innych branż: na pewno piłkarzom przydałby się kapelan-cudotwórca. Siatkarze też pewnie nie pogardzą...
10-07-2011 09:48 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Część mogą zawsze przerzucić do innych branż: na pewno piłkarzom przydałby się kapelan-cudotwórca. Siatkarze też pewnie nie pogardzą...

Inne branże też mogą być już przesycone. Szpitale, policja, więziennictwo... nawet służba celna (ironia losu - parę lat temu żądali podwyżek, dostali odpowiedź że nie ma $$$ i prawie równocześnie dostali kapelanów). Zresztą, w porównaniu z wojskiem (stopień i pensja oficera, szybka emerytura, itd.) co tacy siatkarze czy studenci mogą zaoferować...
astrotaurus (12445 punktów)

>Inne branże też mogą być już przesycone.

Najważniejsze, ze branża magiczna jest nienasycona...


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
-jad- (18783 punktów)
>Ciekawi mnie ilu w sumie jest duchownych mniejszościowych... nie żebym coś miał przeciwko tym mniejszościom (wręcz przeciwnie)

Czemu wręcz przeciwnie? Masz jakieś powody by darzyć sympatią tych duchownych?


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
Grzegorz (5685 punktów)
>>Ciekawi mnie ilu w sumie jest duchownych mniejszościowych... nie żebym coś miał przeciwko tym mniejszościom (wręcz przeciwnie)
>Czemu wręcz przeciwnie? Masz jakieś powody by darzyć sympatią tych duchownych?
Nieprecyzyjnie napisałem - miałem na myśli mniejszości ogólnie, a nie duchownych.
slik (20011 punktów)
>Całe dwa tygodnie musieli harować na stopień oficerski, ale to już na szczęście za nimi - teraz
>prosta droga...
Dwa tygodnie?!
poniedziałek - uroczyste rozpoczęcie kursu
wtorek-piątek - zajęcia - 4 dni
poniedziałek-środa - 3 dni
czwartek - Egzamin
Piątek - Uroczyste zakończenie kursu, wręczenie dyplomów
---------------------------------------------------------
Razem 7 dni szkoleń, aby zostać OFICEREM

A mówili, że za komuny cyrki działy się we wojsku..
Ja swój rok po studiach odsłużyłem i jakoś ci ludzie, dziwnie mi przypominają tzw. "oficerów politycznych"

Grzegorz (5685 punktów)
>Ja swój rok po studiach odsłużyłem i jakoś ci ludzie, dziwnie mi przypominają tzw. "oficerów politycznych"
Ja tam na wojsku się nie znam, ale zdaje się że oficerowie polityczni, niezależnie od kompetencji lub ich braku (w czym prawdopodobnie przypominają kapelanów), musieli jednak odpękać w akademii sporo więcej niż głupi tydzień czy nawet dwa.
maruda (5550 punktów)
Czy nikt z tutaj zgromadzonych nie wie jak Kościół od Świętych Krasnoludków może dostać kilka etatów kapelanów wojskowych. To nowy kościół dlatego wyjaśniam Święte Krasnoludki zajmują się zagubionymi rzeczami (tak one kradną je, ale to tajemnica). W każdym wojsku ginie wiele drobnych rzeczy od zapalniczek po czołgi, dlatego warto mieć kapelana krasnoludków po swojej stronie. Jak, gdzie i do kogo powinienem złożyć podania? Prowadzę też nabór na kapelanów.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365