Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukam 2 swiadkow do apostazji warszawa tez moge tak pomoc:)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
04-07-2013 20:20raczek1980 (4 punktów)Szukam 2 swiadkow do apostazji warszawa tez moge tak pomoc:)
Ocena 3 na 3
Witam !! poszukuje 2 swiadkow do tego co w temacie moge odwdzieczyc sie tym samym ew zapraszam po tym na dobre piwo !! )

WARSZAWA !!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paul Figura. (1368 punktów)
>Witam !! poszukuje 2 swiadkow do tego co w temacie moge odwdzieczyc się tym samym ew
>zapraszam po tym na dobre piwo !! )
>WARSZAWA !!

Na pewno ktoś naszym forum chętnie by ci pomógł ale to niczego nie zmieni, ponieważ z koscioła katolickiego wypisać się nie mozna.

diogenes (42753 punktów)
wiki:

Apostazja sama w sobie jest zerwaniem komunii (łączności) z Kościołem ...Apostata nie może oczekiwać życia sakramentalnego, kościelnych urzędów, godności, przywilejów itp.
Apostazja nie powoduje formalnego opuszczenia Kościoła. Apostata zgodnie z doktryną KRK wciąż pozostaje jego członkiem oraz katolikiem, gdyż decydujący o tym chrzest jest nieusuwalny w myśl zasady Semel catholicus, semper catholicus (Raz katolik, zawsze katolik)....

pl.wikipedia.org/wiki/Apostazja

Apostazja to coś w rodzaju separacji, czyli "rozdzielenia małżonków od stołu i łoża".
Tak więc wybierz sobie po prostu inny niż pański stół, i inne niż kościelna posadzka łoże.

>zapraszam po tym na dobre piwo !!

Wyższość browaru nad kościołem
nie ulega wątpliwości. Podobnie
kufla nad kielichem, zdrówka
nad litanią.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Slawomir (85 punktów)
>Witam !! poszukuje 2 swiadkow do tego co w temacie moge odwdzieczyc sie tym samym ew
>zapraszam po tym na dobre piwo !! )
>WARSZAWA !!
>
Apostaci - do spowiedzi!
wystap.pl/apostaci-do-spowiedzi/
Slawomir (85 punktów)
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
> ekai.pl/wy(*)nie-mozna-wystapic-z-kosciola/

Apostazja jest kłopotliwa, bo wymaga świadków i tracenia czasu=.

Są inne rozwiązania.
1. Żądanie zaprzestania przetwarzania danych osobowych, kiedy tylko będzie można to skutecznie wymóc na związkach wyznaniowych. Trzeba poczekać na zmianę prawa.
2. Zasłużenie na ekskomunikę.

Za Wikipedią ekskomuniką nagradza się następujące łatwe do wykonania zachowania:
Cytat:
znieważenie postaci eucharystycznych, poprzez: porzucenie albo w celu świętokradczym zabieranie i przechowywanie (Kan. 1367),
rozgrzeszenie przez kapłana wspólnika grzechu nieczystości (Kan. 1378 § 1),
przeprowadzenie lub dobrowolne poddanie się aborcji (Kan. 1398),
apostazję (Kan. 1364 § 1),
herezję formalną (Kan. 1364 § 1),


Większość tutejszych forowiczów herezję uprawia na co dzień. Ja też jestem heretykiem, bo otwarcie zaprzeczam i odrzucam dogmaty. Nie rozumiem dlaczego nie otrzymałem jeszcze ekskomuniki?

PS Herezją jest bycie liberałem i żądanie rozdziału Kościoła od Państwa. Tymczasem liberałowie o tym nie wiedzą.
www.ultramontes.pl/O_herezji.htm

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365