Racjonalista - Strona głównaDo treści
J. Kaczyński popiera legalizację małżeństw homoseksualnych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-02-2009 16:41stilgar (7322 punktów)J. Kaczyński popiera legalizację małżeństw homoseksualnych
Ocena 7 na 7
A także legalizację narkotyków, laicyzację państwa i wiele innych ciekawych rzeczy...


Sam powiedział:

Cytat:
Powinniśmy mieć wszystko, co mają inne europejskie narody. A nie mamy.



Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MichaQ (1056 punktów)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Powinniśmy żyć na wyższej stopie (ekonomicznej rzecz jasna).
Gosia (9452 punktów)

>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Polityków, którzy nie stoją ponad prawem i ponoszą konsekwencje swoich machlojek.
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

   Powinniśmy mieć większe poczucie własnej wartości jako narodu i raz na zawsze skończyć z uległością, żeby nie powiedzieć poddaństwem, wobec Unii, bo nie weszliśmy tam kuchennymi drzwiami, czy Stanów, bo łaski nam w niczym nie robią. Irytuje mnie gotowość Polaków do przyjmowania postawy pieska na dwu łapkach wobec wcześniej wymienionych w nadziei, że rzucą jakąś kość.
   
01-02-2009 19:10 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Powinniśmy mieć większe poczucie własnej wartości jako narodu...
Tylko na czym to poczucie oprzeć - na zamierzchłej historii? Żyjemy tu i teraz.
Jesteśmy narodem, który nie potrafi rządzić się we własnym kraju. Słyszałem, że w Polsce było najlepiej za czasów zaborów...
Otaczająca mnie rzeczywistość świadczy o tym, że Polacy w przeważającej masie to nieudacznicy.
Mój kolega, który był przeciwnikiem wejścia do UE teraz mówi, że powinniśmy zastosować w gospodarce rozwiązania już sprawnie funkcjonujące np. w Niemczech. Po co wyważać otwarte drzwi...
Tymczasem nasi urzędnicy specjalizują się w komplikowaniu już skomplikowanych przepisów.

>...i raz na zawsze skończyć z uległością, żeby nie powiedzieć poddaństwem, wobec Unii,
Czy jeżeli zgadzam się z kimś, to znaczy, że mam zachowywać się wbrew sobie? Mam twierdzić, że się nie zgadzam, by nie zostać posądzony o uległość? Zaiste - bardzo to logiczne...
I dziwić się, że Polska tak wygląda. Przecież taka postawa do niczego nie prowadzi!
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

I jeszcze jedno - czy to inni mają zgadzać się z nami? Czy to my jesteśmy najważniejsi, to my mamy dyktować warunki? Trzeba realnie oceniać swoje możliwości i mierzyć siły na zamiary.

Pozdrawiam - Zbyszek


Przewartościowanie wszelkich wartości
- oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą,
aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
Pasia (367 punktów)
No właśnie, kiedy o tym mówił sarkastyczny uśmiech zagościł na mojej twarzy. Czyżby PiS stał się partią liberalną? Oni chyba jednak nie do końca rozumieją co to znaczy być na równym poziomie z innymi państwami w UE. Do dziś jeszcze śnią mi się po nocach homotubisie i cytaty typu "każdy gej to pedofil". Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość jest partią przestarzałą ideologicznie i zbyt agresywną, jak na zmiany, które w Polsce nadchodzą ( w końcu kto otrzymał tytuł pary roku? ). Posłużyłam się tu przykładem partyjnej tolerancji dla orientacji seksualnych, ale myślę, że takich konserwatywnych archaizmów jest o wiele wiele więcej i to raz na zawsze skreśla PiS z partii, na które będę głosować.
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?
>
Mają już za sobą czasy, w których na partie, takie jak PiS głosuje aż 1/3 wyborców.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Godnych zaufania, oddanych państwu i kompetentnych polityków.


Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
diogenes (42753 punktów)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Morze Czarne.
rudyment (3233 punktów)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Rozum.


nauka nie ulega hybris
bolek - liberalatheist (64444 punktów)
>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Nie wiem. Telewizory i kosmetyki mamy takie same. I tostery.
Już nie mówiąc o tym, że kiełbasa przegoniła...

Kanał perfidnej ateistycznej indoktrynacji - Zapraszam!
Tronicki (280 punktów)
Chodziło o te dobre rzeczy, czyli pewnie o bogactwo bo nic innego nie przychodzi mi do głowy : ).

PS: Skoro popiera "małżenstwa" homoseksualne to popiera też "Żonatych kawalerów" ?
Beata (Nowak) (459 punktów)
>A także legalizację narkotyków, laicyzację państwa i wiele innych ciekawych rzeczy...
>Sam powiedział:
>Cytat:
Powinniśmy mieć wszystko, co mają inne europejskie narody. A nie mamy.

>Co jeszcze mają te narody, czego my nie mamy, a powinniśmy?

Ta wypowiedź to kolejny dowód na to, że J. Kaczyński wszystko uogólnia i nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co mówi, co popiera a z czego później się wycofuje. Przecież jego wypowiedź nie zawiera żadnych konkretów - jak zwykle ogólniki.
Thorvoy (6588 punktów)
Pieniądze.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365