Racjonalista - Strona głównaDo treści
F16 vs Mig29

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-07-2011 22:15Zeusxamp (196 punktów)F16 vs Mig29
Ocena 2 na 2
Nie mogę tego przeboleć! Zakupu F16 przez Polskę. Przestałem przez to oglądać wiadomości.

Mimo mocnej obrony tego zakupu przez F16-filów. Jestem zdania, że ten zakup był najgorszy z możliwych. Mig-29 od początku był lepszy pod względem właściwości lotnych, w tym manewrowości. Niektórych manewrów dalej F16 nie wykona.
Krótka próbka patrz.pl/filmy/mig-29-m-ovt
W nowych wersjach awionika zmodernizowana, tak jak jednostki napędowe.
Stosunek ciągu do masy miażdży F16.
Tutaj lista modernizacji niektórych:
gdziewojsk(*)ictwo/mikojan-gurewicz-mig-29/
Wielu rzeczy tam nie ma, ciężko znaleźć artykuły fabryczne a reszta wygląda jak przedruk z jednej i tej samej szmiry.
Do tego silniki klimow-a posiadają regulacje wektora ciągu.

Z tego wyłania się obraz zakupu, który cofa nas technologicznie, zamiast kupić najnowsze wersje migow, kupiliśmy coś co jest już przestarzałe technologicznie.
Dla mnie to jest tragedia. Trauma wręcz.

en.klimov.ru/production/aircraft/tvn/
en.klimov.ru/production/aircraft/RD-33-family/

Tutaj wersja miga 29 zwana MIG-35-dodane systemy tankowania w powietrzu, radar, awionika, węzły podwieszeń i oczywiście silniki.

NIe ma to jak kupowanie od amerykanów. Mnie normalnie żal aż gardło ściska.

I jeszcze jedna stronka, nie skończyłem czytać ale macie link:
www.aviape(*)ov-fighter-engines-video-rd-33
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Serwisowanie Migów u Rosjan? Po katastrofie smoleńskiej?
Strategicznie nie jest dobrze, gdy potencjalny agresor serwisuje nam broń.

Pozdrawiam

Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
Zeusxamp (196 punktów)
Jak by nas Rosja chciała atakować to wątpie czy brygada raptorów albo su-27 by nas uratowała

Kupować gorsze byle od ameryki, nie wiem ja tego nie widzę.

TUTAJ parę linków co nie zdążyłem wkleić:
patrz.pl/filmy/mig-35 całkowicie nowa wersja, wektorowanie, awionika, silniki itd.

Żeby nie było parametry F16:
defense-up(*)1-04/feature-advanced-f-16.htm
Tylko pobieżnie te stronkę przejrzałem więc nie gwarantuje jakości
Radar 16-stki:
articles.j(*)m-Radar-ABR-United-States.html
www.es.northropgrumman.com/solutions/f16aesaradar/
Radar dla najlepszej wersji block 60:
www.global(*)aircraft/systems/an-apg-80.htm

CO do smoleńska to ja to dawno mówiłem, że tak sie to skończy nawet "ziemniaki" przewidziałem. Jak medium hehe
11-07-2011 23:13 
 Ocena 2 na 2
maruda (5550 punktów)
>Jak by nas Rosja chciała atakować to wątpie czy brygada raptorów albo su-27 by nas uratowała
>Kupować gorsze byle od ameryki, nie wiem ja tego nie widzę.

Jako specjalista wiesz że mamy w kraju migi. Znasz również powracający prawie co roku w styczniu problem z przedłużeniem "umowy gazowej". Dlatego umiesz uświadomić takiego laika jak ja że z migami i pozostałym sprzętem wojskowym nie będzie takich przepychanek.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
Zeusxamp (196 punktów)
>Jako specjalista wiesz że mamy w kraju migi. Znasz również powracający prawie co roku w styczniu problem z przedłużeniem "umowy gazowej". Dlatego umiesz uświadomić takiego laika jak ja że z migami i pozostałym sprzętem wojskowym nie będzie takich przepychanek.

Nie czuję się specjalistą. Sprzęt produkcji wschodniego sąsiada posiadamy od kilkudziesięciu lat, nie było w tym czasie problemów.
Posiadamy także odpowiednie zaplecze. Po przejściu na cale będzie do wyrzucenia.

Posiadamy migi pierwszych serii [wtedy lepszych od F16, zrobionych do walki z nimi].
Nowe wersje tak samo odstawiają f16 jak wtedy. Poświęcanie czystego myśliwca na rzecz uniwersalności... F16 może być dodatkiem nic więcej. Jednak wymaga to zmiany elektroniki, żeby mogły się porozumieć oba samoloty.

Co do rurociągu to chyba tam chodziło o inny kraj, przez który przebiega rurociąg.
Niemcy ładnie się dogadali w sprawie oddzielnego rurociągu, a nasz rząd woli machać szabelką i robić z igły, widły.
Wszyscy ponosimy skutek ich poczynań, na kogo głosować NIE WIEM,oba obozy dają plamę.
maruda (5550 punktów)
   Nie jesteś specjalistą więc zostaje jedno pytanie. Czemu specjaliści wojskowi wybierali tylko z 3 ofert wszystkie produkcji zachodniej. Może dlatego że sam producent odpuścił przetarg i nie zgłosił odpowiedniej oferty.
   Nie umiesz podać wystarczających dowodów na to że Rosja nie będzie robić problemów z serwisem, konserwacją i wszystkimi zagadnieniami związanymi z zakupem MIG-ów 29 co kończy dyskusję.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
Zeusxamp (196 punktów)
>   Nie jesteś specjalistą więc zostaje jedno pytanie. Czemu specjaliści wojskowi wybierali tylko z 3 ofert wszystkie produkcji zachodniej. Może dlatego że sam producent odpuścił przetarg i nie zgłosił odpowiedniej oferty.
>   Nie umiesz podać wystarczających dowodów na to że Rosja nie będzie robić problemów z serwisem, konserwacją i wszystkimi zagadnieniami związanymi z zakupem MIG-ów 29 co kończy dyskusję.

Nie było problemów przez 20 lat służby tego sprzętu, dlaczego ma teraz być?
Nie mam nawet zamiaru wnikać w ich decyzję.

To musze mieć dyplom by widzieć wyższość własności miga nad f16?
Bratanie się z zachodem przerabialiśmy podczas II wojny światowej.

Przepraszam Maruda, ale nasi specjaliści wybrali F16 chyba tylko ze względów politycznych.

Czy mogę zapewnić... Nie mogę, tak samo jak i zachowania amerykanów. Nie mam takich kompetencji tak jak i specjaliści.
maruda (5550 punktów)
>Nie mam nawet zamiaru wnikać w ich decyzję.
>... nasi specjaliści wybrali F16 chyba tylko ze względów politycznych.
> Nie mam takich kompetencji tak jak i specjaliści.

Nie wiesz i nie chcesz wiedzieć. Mimo to wiesz i tłumaczysz ...
Nie masz dla siebie litości. Komentarz chyba zbędny. Wybacz nie mam zapędów nauczycielskich i nie rozwinę pozostałych kwestii, szkoda czasu.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
Zeusxamp (196 punktów)
>> Nie mam takich kompetencji tak jak i specjaliści.
>Nie wiesz i nie chcesz wiedzieć. Mimo to wiesz i tłumaczysz ...

Jesteś bezczelny!
Podałem ci argument, nie raczyłeś się do niego odnieść.
Odniosłeś się do moich kompetencji!!!

>>Nie mam nawet zamiaru wnikać w ich decyzję.
Oznacza, że nie mam zamiaru z nią dyskutować.
Co za problem rozpisać przetarg tak by jakieś oferty odpadły?
Znam dokładnie wersję, jaką przedstawili "specjaliści", dotyczyła ona radaru i siedzenia oraz wielozadaniowości.
Wybór był polityczny, czy mnie zbesztasz czy nie.

>Nie masz dla siebie litości. Komentarz chyba zbędny. Wybacz nie mam zapędów nauczycielskich i nie rozwinę pozostałych kwestii, szkoda czasu.

Czyli podważasz moje przygotowanie do dyskusji! Znam wersje oficjalne. Jak wspomniałem.
Narazie, mnie besztasz nie dodając nic od siebie. To także nie wymaga komentarza.
Z całej rozmowy wynika, że nie wzięto miga bo jest Rosyjski.
Ty za to bezczelnie się czepiasz czegoś, czego nie napisałem. Wybacz ale to jest cios poniżej pasa.
12-07-2011 10:27 
 Ocena 1 na 1
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Czy rozumiesz, co to znaczy kryterium strategiczne?
Na przykład dobrą strategią jest, by choleryczny sąsiad, z którym się wzajemnie nie lubisz, nie serwisował Ci samochodu, choćby i ceny miał niskie.
Jak tego nie rozumiesz, to ja wymiękam.

Pozdrawiam

Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
Zeusxamp (196 punktów)
>Czy rozumiesz, co to znaczy kryterium strategiczne?
>Na przykład dobrą strategią jest, by choleryczny sąsiad, z którym się wzajemnie nie lubisz, nie serwisował Ci samochodu, choćby i ceny miał niskie.
>Jak tego nie rozumiesz, to ja wymiękam.

Choleryczny? Nie wiem.
Czy wysuwał propozycje współpracy? Tak
Czy obrzucamy ich mięsem ciągle? Tak
Nie wspomnę tu o kuriozum jakim jest "biała księga".

Czy amerykanie liczą się z nami? Nie
Czy dbają o własny interes? Tak

Pragnę przypomnieć, że amerykańskie plany wojny z państwami układu warszawskiego, przewidywały całkowite unicestwienie Polski, poprzez atak nuklearny.

Rozumiem aspekt strategiczny, jednak nie pochwalam naszej polityki względem naszego sąsiada.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Problemy z eksportem warzyw i owoców pokazują, jak bardzo to choleryczny choleryk. Wcześniej z mięsem.
Nie widzisz tego - Twoja sprawa.
Ja kończę dyskusję w tym temacie - powiedziałemw szystko, co miałem do powiedzenia.

Pozdrawiam

Jesteśmy wynikiem wykorzystania błędów ewolucji przez ewolucję.
Zeusxamp (196 punktów)
>Problemy z eksportem warzyw i owoców pokazują, jak bardzo to choleryczny choleryk. Wcześniej z mięsem.
>Nie widzisz tego - Twoja sprawa.
>Ja kończę dyskusję w tym temacie - powiedziałemw szystko, co miałem do powiedzenia.

Nie widzisz, że to postępowanie wynika z naszej polityki?
Ja także skończyłem.
Matix (5786 punktów)
Jak śmiesz podważać autorytet technologiczny naszego największego zbawiciela, prawowitego monopolistę demokracji, o jedynej słusznej ideologii, największego sojusznika, mającego tak wielki zad, że aż się cali w nim mieścimy!
Zeusxamp (196 punktów)
>Jak śmiesz podważać autorytet technologiczny naszego największego zbawiciela, prawowitego monopolistę demokracji, o jedynej słusznej ideologii, największego sojusznika, mającego tak wielki zad, że aż się cali w nim mieścimy!

Jestem ateistą hehe
To było wojsko www.youtube.com/watch?v=Af-l5c3CDAs
Tutaj z ciekawszym podkładem www.youtub(*)?v=csAf4KhM3Ds&feature=related

Migi-21 lepszych wtedy nie było samolotów.To jak tera Raptor albo Su27, albo Pak-fa. DO tego Mig-19.
BWP-1, czołgi z noktowizorami, rakiety....
Ameryka nie miała nic lepszego wtedy, to była siła.
plodzien (7378 punktów)
Mig ma to a F16 tamto - gorsze.
F16 tego nie ma a Mig ma.
Tak samo można dywagować o czołgach, bojowych wozach piechoty i o okrętach. Zwłaszcza okręty to złom a nowszych nie będzie. Nawet jednego czy dwóch. (Morze nasze morze będziem Ciebie wiernie strzec. Mamy rozkaz Cie utrzymać albo na dnie, na dnie Twoim lec - o to, to).
W związku z faktem, że jedyną możliwą wojną jest wojna z Rosją - mam pytanie: jakie ma znaczenie ile zdołamy kupić nowoczesnego sprzętu, aby obronić kraj zaatakowany przez:
- ponad milion żołnierzy (w czasie pokoju),
- dwadzieścia trzy tysiące czołgów,
- ponad dwadzieścia tysięcy transporterów piechoty oraz innego rodzaju wozów bojowych,
- sześćdziesiąt sześć okrętów podwodnych, z czego część wyposażona w pociski z głowicami atomowymi,
- prawie dwa tysiące samolotów bojowych.

Nie lepiej te pieniądze na przedszkola i szpitale przeznaczyć a zawodowym wojskowym pozwolić dalej bawić się w harcerstwo?
Zeusxamp (196 punktów)
>Nie lepiej te pieniądze na przedszkola i szpitale przeznaczyć a zawodowym wojskowym pozwolić dalej bawić się w harcerstwo?

Zgadzam się, lepiej to na inne cele przeznaczyć. Wojna to rozwiązanie ostateczne.

Jednak jak kupować to, to co jest naprawdę sprawne i spełnia warunki zwiększonego zachowania zdolności bojowej.
No i druga rzecz, stale nasze wojsko jest wysyłane w wir działań wojennych.
W ramach NATO [te samo nato kazało nam się rozbrajać kilkanaście lat wcześniej]
Na naszą politykę względem Rosji nie mam słów, czy są nerwowi?
Sądzę, że i tak sporo uchodzi nam płazem. Jak można reagować na chęci rozstawiania rakiet pod granicą? Jak można reagować na ciągłe wypominanie historii? [nie mówię by zapominać]
Jak można reagować na odrzucanie wysuwanych propozycji współpracy?

Nie należy zapominać, że posiadamy sprzęt tego producenta od kilkudziesięciu lat i nie było większych perturbacji z serwisem.
Co więcej amerykański sprzęt to całkiem inna kultura techniczna. Żeby odkręcić jedną śrubkę, musisz zmienić zestaw narzędzi bo tam jednostka to cal, u nas metr.
12-07-2011 21:20 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>mam pytanie: jakie ma znaczenie ile zdołamy kupić nowoczesnego sprzętu, aby obronić kraj zaatakowany przez...

Nie ma żadnego znaczenia.
Ale tu nie chodzi o zwycięstwo, lecz o kolejną klęskę,
narodową masakrę, o modły nad mogiłami, pomniki, apele poległych,
krzyże, msze. W tym kontekście rosyjskie embargo na nasze kartofle czy ogórki
nie ma też żadnego znaczenia.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365