W 1920 r. poseł Czapiński mówił w polskim sejmie:
"w Belgii, gdzie przez dziesiątki lat panowała partia klerykalna, widzimy najbardziej zacofaną politykę społeczną, nie mówiąc o szalonym wyzysku w stosunku do pracy w różnych klasztorach belgijskich, o czym dostatecznie jest głośno"
Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? |