 |
Gadu Gadu, czy to tylko komunikator? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-07-2009 21:03 | nothee (12 punktów) | Gadu Gadu, czy to tylko komunikator?
1 na 1 | gadu gadu. taki prosty komercyjny program, do rozmow ze znajomymi. pol polski posiada. a co z nieznajomymi? Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka? Siedzac w domu samotnie, rozmawiamy z komputerem, z mysla w glowie ze gdzies tam jest ktos kto robi to samo. cala znajomosc opiera sie na wyobrazni. czlowiek odarty ze wszystkiego, poza wlasna dusza. czy to wystarczy zeby poznac inna osobe? Jesli oboje "uczestnikow" potrafia sie otworzyc przed tym ekranem, to zdawac by sie moglo ze to realne. A jesli te osoby nie beda mogly sie spotkac? nigdy? Czy taka znajomosc ma szanse przetrwac? Nietrudno sie domyslic, ze chodzi mi tu o kobiete i mezczyzne. Jak dlugo mozna byc zakochanym w komputerze? Wiedzac ze po drugiej stronie siedzi marzenie, ale nie mogac nic z tym zrobic...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Aha...
|
|
 | 1 na 1 |
|  | | finerbijk (17282 punktów) | >Mhm... >Aleś się wzioł i wyroził... No, aleś skomentowoł.
|
|
11 na 11 | stilgar (7322 punktów) | >gadu gadu. taki prosty komercyjny program, do rozmow ze znajomymi. pol polski posiada. a co z >nieznajomymi? Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka?
HINT: Na tym forum porozumiewamy się tylko w ten sposób.
>Siedzac w domu samotnie, rozmawiamy z komputerem, z mysla w glowie ze gdzies tam jest ktos kto robi >to samo.
Niestety, AI jest jeszcze w powijakach, więc jeśli ktoś ci odpowiada z sensem, to znaczy, że to człowiek ( aczkolwiek zdarzają się ludzie nieprzechodzący testu Turinga...)
>cala znajomosc opiera sie na wyobrazni. czlowiek odarty ze wszystkiego, poza wlasna dusza.
Nie, cała znajomośc opiera się na rozmowie. Czy nie tego ludzie pragną najbardziej? Żeby ich oceniać nie po wyglądzie a po wnętrzu?
>czy to wystarczy zeby poznac inna osobe? Jesli oboje "uczestnikow" potrafia sie otworzyc przed tym >ekranem, to zdawac by sie moglo ze to realne.
Eee? Co jest realne?
>A jesli te osoby nie beda mogly sie spotkac? nigdy? Czy taka znajomosc ma szanse przetrwac? Nie
Pewnie, czemu nie? Nawet mogą uprawiać cyberseks!
>trudno sie domyslic, ze chodzi mi tu o kobiete i mezczyzne.
A to dwie kobiety już nie mogą się poznać i pokochać przez komunikator?
>Jak dlugo mozna byc zakochanym w komputerze? Wiedzac ze po drugiej stronie siedzi marzenie, ale nie >mogac nic z tym zrobic...
W *komputerze* to zakochany może być jakiś geek. Większość ludzi raczej zakocha się w tym kimś, kto nadaje "z drugiej strony" internetu...
HINT: Oprócz gadugadu mamy też do wyboru inne komunikatory - Skype, Jabber, itp. oferują one możliwość rozmów głosowych i video. Jeszcze nie ma co prawda możliwości, żeby się przez internet dotknąć, ale wierz mi, naukowcy nad tym pracują!
|
|
 | 1 na 1 | nothee (12 punktów) | stilgar, dziękuje ze nie wyśmiałeś tego, i szczerze odpowiedziałeś. doceniam to. czasem jestem zagubiony, otworzyłeś mi oczy
temat zamknięty
|
|
|  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | > stilgar, dziękuje ze nie wyśmiałeś tego, i szczerze odpowiedziałeś. doceniam to.> czasem jestem zagubiony, otworzyłeś mi oczyŻaden problem, cała po mojej  A tak co do tej niemożności spotkania - póki co wszyscy ludzie żyją na tej samej planecie, więc zawsze można się spotkać, choćby trzeba było iść pieszo i przepłynąć ocean ;] Oczywiście, szybciej byłoby użyć samolotu czy pociągu, ale co kto lubi...
|
|
3 na 3 | Kelly (2051 punktów) | > gadu gadu. taki prosty komercyjny program,Cóż za zbieg okoliczności. Od około trzech godzin ten program bojkotuję  . Używam systemu Mac OS X, przyzwyczaiłam się już do programu Adium (niepoprawny politycznie - bo w ikonkach ma kaczki - zamiennik aplikacji gg77.exe) i teraz chciałam sobie poGGadać przez iPhone. A tu dwie niespodzianki. Pierwsza - konto nieopłacone. Druga - masa problemów z listą kontaktów. Ha! Ha, ha. Żegnaj, słońce. A tak przy okazji: zastanawia mnie, jak to możliwe, że tyle milionów ludzi korzysta z GG, skoro wyświetla ono reklamy (w takim na przykład Skypie coś takiego byłoby nie do pomyślenia). > Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka?Na pewno ciężko jest się naprawdę zaprzyjaźnić dzięki samym rozmowom tekstowym. Nie zapominajmy jednak o rozmowach głosowych, a także wideokonferencjach. Ja sama przekonałam się, że łatwiej otworzyć się przed osobą może nie obcą, ale taką, z którą nie mam wspólnych znajomych. Oczywiście tylko jeśli jestem pewna jej tożsamości (rozmowy głosowe, zdjęcia danej osoby, zdjęcia ze znajomymi i rodziną, nazwisko i zdjęcia na stronie WWW szkoły, do której uczęszcza itp, itd). > Nie trudno sie domyslic, ze chodzi mi tu o kobiete i mezczyzne.No i tak... To zmienia postać rzeczy  .
|
|
 | 2 na 2 | R. Grochala (970 punktów) | >A tak przy okazji: zastanawia mnie, jak to możliwe, że tyle milionów ludzi korzysta z GG, skoro wyświetla ono reklamy (w takim na przykład Skypie coś takiego byłoby nie do pomyślenia).
Przeciętny użytkownik komputera, który usiądzie tylko na pół godzinki dziennie - nie wie o alternatywach. Nie wie o OpenOffice, o Uniksach wszelkiej maści, o Tlenie czy innym Jabberze...
"I ciebie nagabują o twe "tak" lub "nie". Biada, jeśli zechcesz między "za" i "przeciw" wcisnąć swój stołek." (F. Nietzsche)
|
|
|  | 3 na 3 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | >Przeciętny użytkownik komputera, który usiądzie tylko na pół godzinki dziennie - nie wie o alternatywach. Nie wie o OpenOffice, o Uniksach wszelkiej maści, o Tlenie czy innym Jabberze... Pigdinie, Totemie, SunBirdzie, GIMPie... I weź potem takiemu tłumacz, że nie widzisz wysyłanych obrazków, nie używasz winampa i do robienia super obrazków nie potrzeba photoshopa...
|
|
 | 1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >gadu gadu. taki prosty komercyjny program,> Cóż za zbieg okoliczności. Od około trzech godzin ten program bojkotuję . Używam systemu Mac OS X, przyzwyczaiłam się już do programu Adium (niepoprawny politycznie - bo w ikonkach ma kaczki - zamiennik aplikacji gg77.exe)Tlen obsługuje sam siebie, gg i jabbera. Od jakiegoś czasu jest dostępny w wersji linuksowej i na OS X. www.tlen.pl
|
|
|  | | Kelly (2051 punktów) | > Tlen obsługuje sam siebie, gg i jabbera. Od jakiegoś czasu jest dostępny w wersji linuksowej i na OS X.Przybyłam, zobaczyłam i z ogromną radością zainstalowałam. Dziękuję bardzo  .
|
|
J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka?> Siedzac w domu samotnie, rozmawiamy z komputerem, z mysla w glowie ze gdzies tam jest ktos kto robi to samo. cala znajomosc opiera sie na wyobrazni. czlowiek odarty ze wszystkiego, poza wlasna dusza. czy to wystarczy zeby poznac inna osobe? Jesli oboje "uczestnikow" potrafia sie otworzyc przed tym ekranem, to zdawac by sie moglo ze to realne.Jestem pewien, że można poznać człowieka rozmawiając wystarczająco długo. W różnych dziwnych miejscach internetu bywają czasami podobni Tobie ludzie i z podobnego powodu  > A jesli te osoby nie beda mogly sie spotkac? nigdy?Dlaczego nie? W czym problem? > Czy taka znajomosc ma szanse przetrwac?Szansę ma, ale wydłuży Ci się lista kontaktów przetrwałych
|
|
2 na 2 | Zyga (1539 punktów) | >gadu gadu. taki prosty komercyjny program, do rozmow ze znajomymi. pol polski posiada. a co z >nieznajomymi? Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka? >Siedzac w domu samotnie, rozmawiamy z komputerem, z mysla w glowie ze gdzies tam jest ktos kto robi >to samo.
Odpalamy myspace'a, twitter'a, blip'a, last.fm, facebook'a, naszą-klasę i zapominamy, że wystarczy wyjść z domu, wskoczyć na rower, usiąść w "ogródku piwnym" - spotkać się ze znajomymi.
>A jesli te osoby nie beda mogly sie spotkac? nigdy? Czy taka znajomosc ma szanse przetrwac? Nie trudno sie domyslic, ze chodzi mi tu o kobiete i mezczyzne.
Całe życie możecie sobie wysyłać :* <cmok> i <sex> na komunikatorze, tylko po co? Pytanie powinno brzmieć. Czy ma sens?
>Jak dlugo mozna byc zakochanym w komputerze? Wiedzac ze po drugiej stronie siedzi marzenie, ale nie mogac nic z tym zrobic...
Tak długo, aż nie pójdzie się do pracy i nie zarobi na bilet pkp/lotniczy lub nie wyjdzie z domu i zobaczy, że poza komunikatorem też są ludzie.
|
|
2 na 2 | nothee (12 punktów) | No wiec to nie jest tak, ze spotkanie jest niemożliwe. po prostu wiem ze to będzie trudna, długa, kreta droga. która zdecydowałem sie wybrać, i nie mam zamiaru żałować. dobrze wiedzieć, ze sa jeszcze na tym swiecie ludzie, ktorzy bezinteresownie potrafia pomoc. Bede dazyl do celu ktory obralem, wiem ze im trudniej będzie, tym wieksza radosc spotkam na koncu. Nawet jesli mialoby sie nie udac, to w tych ostatnich godzinach bede mial satysfakce ze probowalem i zrobilem wszystko co moglem. Chcialbym wytrwac z tymi pogladami i wiara do konca. I uwierzcie mi, drodzy nieznajomi, miedzy innymi dzieki Wam odnalazlem nadzieje i wiare w przyszlosc.
pomoze mi tez swiadomosc, ze gdy gdzies zbocze z tej drogi, sa tu ludzie ktorzy sprobuja mi pomoc.
pozdrawiam.
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >żałować Skoro masz możliwość używania polskich literek, to dlaczego starasz się ich nie używać?
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
|  | | nothee (12 punktów) |
Skoro masz możliwość używania polskich literek, to dlaczego starasz się ich nie używać?
z powodu mojej klawiatury, gdzie żeby wcisnąc prawy alt kciukiem, musze przesunąć rękę tak daleko, że palec wskazujący ledwo do "k" dosięga. Postanawiam poprawę  to co wyżej było z polskimi znakami, to mi forum poprawiło. EOT
|
|
| |  | 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Skoro masz możliwość używania polskich literek, to dlaczego starasz się ich nie używać? > z powodu mojej klawiatury, gdzie żeby wcisnąc prawy alt kciukiem, musze przesunąć rękę tak daleko, że palec wskazujący ledwo do "k" dosięga. Sorki, nie wiedziałem, że masz tylko jedną rękę.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
| aenigma (455 punktów) | > gadu gadu. taki prosty komercyjny program, do rozmow ze znajomymi.Toteż ja osobiście gadam ze znajomymi. I klnę pod nosem na wszystkich, co chcą p0klikac (albo spamować, ale tych drugich łatwiej ominąć) > pol polski posiada.I właśnie dlatego jeśli ktoś instaluje komunikator, to taki z uśmiechniętym słoneczkiem. Bo po co mu inny, skoro nie ma na nim z kim pogadać? Taki na przykład jabber, a nawet Skype mam mocno zagłodzony  (a jabbera nie ma nawet w forumowym słowniku) > a co z nieznajomymi? Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka?Wiele osób poznało. > Jak dlugo mozna byc zakochanym w komputerze?Miłość do komputera (jeśli się pojawia) mija po bardzo długim czasie, ale najczęściej w ogóle. Co innego miłość (a raczej zainteresowanie, zauroczenie) istotą ludzką po drugiej stronie Sieci. > Wiedzac ze po drugiej stronie siedzi marzenieProblem polega przede wszystkim na tym: na ile to marzenie jest rzeczywiste, a na ile jest to wyimaginowany, wyidealizowany obraz drugiej osoby? Jeśli raczej to drugie, to zapewne do pierwszego spotkania. > ale nie mogac nic z tym zrobic...Jak to nic? Oczywiście że można. Tylko trzeba chcieć, a z tym może być mały kłopot. Bo przecież marek_22_wawa nie będzie krzyczał, jeśli przeszkadzasz mu oglądać mecz z piwem w ręku, a od aNi18 nie trzeba wysłuchiwać że boli ją głowa ani oglądać bez makijażu (lub photoshopa  ) - w przeciwieństwie do pana Marka, lat 35 z Warszawy i Anny, lat 16.
|
|
| Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | >gadu gadu. taki prosty komercyjny program, do rozmow ze znajomymi. pol polski posiada. a co z >nieznajomymi? Czy uzywajac tylko slow mozna poznac czlowieka? >Siedzac w domu samotnie, rozmawiamy z komputerem, z mysla w glowie ze gdzies tam jest ktos kto robi >to samo. >cala znajomosc opiera sie na wyobrazni. czlowiek odarty ze wszystkiego, poza wlasna dusza. >czy to wystarczy zeby poznac inna osobe? Jesli oboje "uczestnikow" potrafia sie otworzyc przed tym >ekranem, to zdawac by sie moglo ze to realne. >A jesli te osoby nie beda mogly sie spotkac? nigdy? Czy taka znajomosc ma szanse przetrwac? Nie >trudno sie domyslic, ze chodzi mi tu o kobiete i mezczyzne. >Jak dlugo mozna byc zakochanym w komputerze? Wiedzac ze po drugiej stronie siedzi marzenie, ale nie >mogac nic z tym zrobic...
Nie używam gg od ponad roku z powodu spamu oraz złego działania sieci oraz braku zgodnego z licencją gg klienta tej sieci na MacOSX. Używam Jabbera i Skype.
Podpowiem Ci natomiast jedno rozwiązanie które sprawi że być może polubisz gg: wykorzystaj je do umówienia się na prawdziwe spotkanie! Może nawet seks. Wtedy Ci się może spodoba.
Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
 | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Może nawet seks. Wtedy Ci się może spodoba.> AdamWyszło szydło z adamowego worka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|