Racjonalista - Strona głównaDo treści
Upływ czasu i problemy z kobietami w ujęciu matematycznym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
16-07-2011 18:40Hodża (11172 punktów)Upływ czasu i problemy z kobietami w ujęciu matematycznym
Ocena 2 na 2
Na marginesie wątku www.racjonalista.pl/forum.php/s,435836 pozwalam sobie na skomentowanie pewnych aspektów czasowości rzeczywistości przepuszczonych przez pryzmat ontologiczny trójkąta czas-pieniądz-kobieta. Otóż, jak już kilkakrotnie na tym forum pisałem a z tym zgadza się większość racjonalistów, dobrze jest uściślić niektóre relacje między rozpatrywanymi zjawiskami. O ile zakładam w tym wątku, że pojęcia "czas", "pieniądz" i "kobieta" są nam dane jako pewna naoczność niewymagająca definiowania (oczywiście jest to pewne uproszczenie konieczne dla stworzenia przejrzystego modelu), to interesuje nas to wszystko, co te pojęcia ze sobą łączy w spójny obraz, pozwalający na wyjaśnienie całego uniwersum obserwowanych zjawisk, które składają się na to, co nazywamy naszym doświadczeniem egzystencjalnym. Z pewnością bowiem dla każdego interesujące jest pytanie o rzeczywisty status niektórych pojęć w ich odniesieniu do obserwatora, jako że o rzeczach samych w sobie nie ma nam co marzyć. I tak stąd już tylko jeden krok prowadzi nas do pytania: czym, a może kim jest kobieta. Chcąc na to odpowiedzieć, trzeba sięgnąć po zaawansowaną metodologię matematyczną. Aby nie przedłużać wywodu w obawie, że nadmiar filozoficznej terminologii wtłoczony w niewielkie objętościowo ramy tego Forum może łatwo przeobrazić się w pseudonaukowy bełkot, przedstawiam oto notatkę z jednego z wykładów fizyki na uczelni amerykańskiej, która pomoże nam wyjść poza mglistą nieokreśloność nie dających się zwerbalizować koncepcji Autora tego wątku i rozpocząć rzeczową dyskusję:

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
I RADZĘ CI O TYM NIE ZAPOMINAĆ!



Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365