 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-07-2013 23:51 | Pan cogito (182 punktów) | Test IQ
1 na 1 | Jak zrobić test IQ? Gdzie się udać żeby go zrobić? Są na internecie jakies darmowe testy, działające? Ile to może kosztować?
Czy według was jest to najlepszy miernik inteligencji? Co może być jeszcze innym wyznacznikiem inteligencji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
17 na 17 | Ratatoskr (4439 punktów) | > Co może być jeszcze innym wyznacznikiem inteligencji?
Np. umiejętność posłużenia się wyszukiwarką Google.
|
|
| Marcin Łoziński (385 punktów) | > Gdzie się udać żeby go zrobić?Proszę bardzo: www.mensa.org.pl/?mod=sesjeJeżeli nie uda ci się znaleźć tam potrzebnych ci informacji, to lepiej nie podchodź to testu  > Są na internecie jakies darmowe testy, działające?Wszystkie internetowe "testy" to jedno wielkie badziewie i strata czasu. > Ile to może kosztować?30-50 zł. Oczywiście mam na myśli ten prawdziwy test, nie te internetowe podróbki. One kosztują o wiele więcej  > Czy według was jest to najlepszy miernik inteligencji?Jest to najlepszy dostępny miernik, ale jest daaaleki od ideału. Mod. Poprawiłam link, bo nie działał.
|
|
 | | Tohver (1287 punktów) | > >Są na internecie jakies darmowe testy, działające?> Wszystkie internetowe "testy" to jedno wielkie badziewie i strata czasu.Test Raven'a jest powszechnie używany w badaniach i uważa się, że pozwala dobrze oszacować inteligencję ogólną. Internetowa wersja jest dostępna tutaj: www.raventest.net/raven-test.html Nie przesadzałbym więc z tym, że wszystkie internetowe testy są do niczego. No chyba, że znasz jakiś powód dla którego ta wersja testu lub wersja internetowa Raven'a jest zła.
|
|
|  | | Marcin Łoziński (385 punktów) | > Nie przesadzałbym więc z tym, że wszystkie internetowe testy są do niczego. No chyba, że znasz jakiś powód dla którego ta wersja testu lub wersja internetowa Raven'a jest zła.To przez wyuczoną nieufność wobec wszystkiego, co się z "internetów" wylewa.
|
|
|  | 1 na 1 | pompa (524 punktów) | Cytat: >Internetowa wersja jest dostępna tutaj: www.raventest.net/raven-test.html Nie przesadzałbym więc z tym, że wszystkie internetowe testy są do niczego. No chyba, że znasz jakiś powód dla którego ta wersja testu lub wersja internetowa Raven'a jest zła. Ta wersja jest zła bo jest płatna Your Complete Raven Test Report1 has been generated and can be accessed immediately for only: €19.95
|
|
| |  | | Tohver (1287 punktów) | >Ta wersja jest zła bo jest płatna > Your Complete Raven Test Report1 has been generated and can be accessed immediately for only: €19.95
Ups, a to przepraszam. Zapomniałem o starym sposobie z proszeniem o pieniądze po rozwiązaniu testu. W takim razie zgadzam się z tezą, że wszystkie testy online są do niczego.
|
|
 | | Paul Figura (1368 punktów) |
> Proszę bardzo:> www.mensa.org.pl/?mod=sesje> Jeżeli nie uda ci się znaleźć tam potrzebnych ci informacji, to lepiej nie podchodź to testuA juz miałem nadzieje ze ocenie swoje IQ. Ups! Przeglądarka Google Chrome nie znalazła strony www. Mod. Teraz już znajdzie
|
|
|  | | Meretseger (61860 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
1 na 1 | Damian Orzeszek (281 punktów) | Ja bym za cenę tego testu IQ kupił sobie książkę i jak starczy, to za resztę pieniędzy dokupiłbym bananów. Ale jak kto woli.
|
|
 | | Pan cogito (182 punktów) | >Ja bym za cenę tego testu IQ kupił sobie książkę i jak starczy, to za resztę pieniędzy dokupiłbym bananów. Ale jak kto woli.
Jaką książke?
Sapere Aude
|
|
|  | | Damian Orzeszek (281 punktów) | >>Ja bym za cenę tego testu IQ kupił sobie książkę i jak starczy, to za resztę pieniędzy dokupiłbym bananów. Ale jak kto woli. >Jaką książke?
Hmm, może "Bycie i czas" Martina Heideggera?
|
|
1 na 1 | Maldoror XXIII (2480 punktów) | >Jak zrobić test IQ? >Gdzie się udać żeby go zrobić? Są na internecie jakies darmowe testy, działające? >Ile to może kosztować? >Czy według was jest to najlepszy miernik inteligencji? Co może być jeszcze innym wyznacznikiem >inteligencji?
Po tym jak Mensa przyjęła do swego grona Dodę przestałem wierzyć, że są jakiekolwiek wymierne możliwości zbadania ilorazu inteligencji. Mensa to ściema dla napuszonych, zakompleksionych ludków, którzy mają ambicje zostać geniuszami. Testy do Mensy może zdać każdy, kto nie jest lekko upośledzony czego dobitnym przykładem jest Doda. Wystarczy nauczyć się rozwiązywać tego typu testy jakie zadaje Mensa.
br
|
|
 | 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | >Po tym jak Mensa przyjęła do swego grona Dodę przestałem wierzyć, że są jakiekolwiek wymierne możliwości zbadania ilorazu inteligencji. Mensa to ściema dla napuszonych, zakompleksionych ludków, którzy mają ambicje zostać geniuszami. Testy do Mensy może zdać każdy, kto nie jest lekko upośledzony czego dobitnym przykładem jest Doda. Wystarczy nauczyć się rozwiązywać tego typu testy jakie zadaje Mensa. Z tego, że Doda działa w "szoubiznesie" wcale nie wynika, że to idiotka. Aby dostać się do Mensy, musiała uzyskać wynik testów powyżej 150. Sądzisz, że ktoś sfałszował procedury pomiaru IQ? Swego czasu działał na królewskim dworze "szoumen" Stańczyk, o którym panowała i panuje opinia mędrca. Może uważasz, że baby są głupie?
|
|
 | | Draska (285 punktów) | Mensa to ściema dla napuszonych, zakompleksionych ludków, którzy mają ambicje zostać geniuszami.
Ideałem założycieli było stworzenie stowarzyszenia najbardziej inteligentnych ludzi na świecie aby rozwiązali największe problemy. Oni się zajmują jedynie udowadnianiem swojej inteligencji w kolejnych testach na zasadzie "kto ma więcej". To idioci. Mensa jako wyznacznik inteligencji już dawno upadł, można powiedzieć że mensa jest wyznacznikiem zmarnowanego potencjału.
Po za tym testy na inteligencję są często błędne, źle zrobione, albo są skierowane na tylko jeden typ inteligencji. Co roku 100 punktów jest średnim wynikiem grupy ochotników, tak więc mało miarodajne. I testy mało wiarygodne.
Jeśli ktoś chce ocenić swoją inteligencję, niech popatrzy wokół. Jak już w ogóle patrzy, to można uznać że inteligent. A jak już oprócz patrzenia widzi też, ojej, Wielki Inteligent.
|
|
| Dobry Mudżyn z Afrika (22 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|