 |
Gość w dom, Bóg w dom ;-) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2011 22:05 | Grzegorz (5685 punktów) | Gość w dom, Bóg w dom ;-)
19 na 19 | Z lokalnej (Kielce) gazety:
Przykry incydent podczas pielgrzymki do Częstochowy. We wsi Dobrzeszów w gminie Łopuszno 20-letni mężczyzna okradł kobietę, która przyjęła do domu grupę pątników.
Mężczyzna pochodzi z gminy Wąchock, do Częstochowy wyruszył z pielgrzymką ze Starachowic. We wtorek pątnicy zatrzymali się na odpoczynek we wsi Dobrzeszów w gminie Łopuszno.
- Jedna z mieszkanek, która przyjęła w domu grupę pielgrzymów, zorientowała się następnego dnia, że zginęła jej biżuteria: złote pierścionki, obrączki łańcuszki. Sama udała się więc w ślad za pielgrzymką i w Lasocinie sama odnalazła 20-letniego mężczyznę, po czym zaprowadziła go na posterunek - opowiada Kamil Tokarski z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.
Pielgrzym przyznał się do winy i oddał kobiecie wszystkie kosztowności. Czeka go teraz sprawa karna i zapewne mocna pokuta.
wybór komentarzy:
Łupy klasztorowi na ofiarę niósł. Jak Kmicic.
Na Jasnej Górze mogą cię na wezwanie księdza zlinczować, a jak przyjmiesz pielgrzymów to ci okradną dom - tak wygląda dziś katolicyzm w Polsce.
To nie była kradzież, tylko niepokalane nabycie.
pewnie usłyszał po drodze w radio, że franek i złoto szaleją, 1800 za uncję, więc postanowił zająć długą pozycje na kruszcu, spekulant.
Co się dziwić? Wziął przykład z KRK w Polsce. Zabrał nie swoje, ale za to w słusznym celu. Jedyna różnica jest taka, że czarni nie oddają.
Za co go karać? Przecież on tylko pilnie uczył się od organizacji, która zorganizowała ten spęd i ją naśladował. A kiedy ktoś zaciągnie na policję "komisję majątkową" episkopatu do spraw rozkradania Polski i cały episkopat?
I najlepszy (choć pewnie prowokacja):
Na pielgrzymkach wszystko może się zdarzyć.Mój mąż niedawno wrócił z takiej pielgrzymki i po trzydziestu latach naszego małżeństwa zmusił mnie po raz pierwszy do seksu oralnego..Kocham go bardzo i dlatego się na to zgodziłam.Ale teraz mam problem,ponieważ każdej niedzieli przystępuję do komunii świętej i na język przyjmuję ten święty krążek i tak sobie myślę, czy ja nie znieważam J.Chrystusa,czy nie popełniam ciężkiego grzechu? Co ja mam zrobić?czy mam odmówić mężowi następnym razem? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | brzezińska43 (1294 punktów) | Na miejscu owej żony domniemywalbym, że wlaśnie opanowal nową technikę seksualną.Wyslalbym go na kolejną pielgrzymkę, bo może opanuje jej ciąg dalszy - pozycję 69.
|
|
 | 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | >Na miejscu owej żony domniemywalbym, że wlaśnie opanowal nową technikę seksualną.Wyslalbym go na kolejną pielgrzymkę, bo może opanuje jej ciąg dalszy - pozycję 69. Z tego co wiem to wśród "prawdziwych" pielgrzymów jest rzeczywiście znacząca liczba osób chadzająca na pielgrzymki w celach niekoniecznie religijnych. Pół biedy jeśli ktoś poszedł poużywać sobie alkoholu z dala od rodziny czy zaliczyć swobodnie paru partnerów/ek (w końcu prywatna sprawa), gorzej jeśli motorem pielgrzymki jest jak tutaj pociąg do cudzych pieniędzy.
|
|
4 na 4 | Południca (110 punktów) | > Mój mąż niedawno wrócił z takiej pielgrzymki i po> trzydziestu latach naszego małżeństwa zmusił mnie po raz pierwszy do seksu oralnego..Kocham go> bardzo i dlatego się na to zgodziłam.Przecież seks oralny tak, jak analny nie jest akceptowany przez kościół! ( Jaki jest pogląd Kościoła na seks oralny? Taki sposób zbliżenia zakończony spełnieniem zaprzecza obydwu znaczeniom aktu małżeńskiego - małżonkowie nie przeżywają takiego aktu wspólnie, zamykają się na dar życia. Akt ten nie będzie pełny, bowiem nie jest zgodny z naturą - powinien kończyć się złożeniem nasienia w pochwie kobiety. - Kosciol.pl) Zboczeńcy, bluźniercy!! Zastanawiałabym się na miejscu żony skąd mu tak nagle naszła ochota na takie pieszczoty, skoro wcześniej tego nie praktykowali... Ładne, młode, dziewicze katoliczki go uświadomiły?
|
|
|  | 2 na 2 | Południca (110 punktów) | > A może nie doceniłaś wychowawczej roli księdza proboszcza  No wiesz?! Ksiądz nigdy, przenigdy z nikim! Z resztą, reprezentant kościoła nie może sprzeciwiać się doktrynom religii... W ramach pokuty proszę zebrać 666 piątków miesiąca. Amen.
|
|
| fiedorek.t (5805 punktów) | > Z lokalnej (Kielce) gazety:> Przykry incydent podczas pielgrzymki do Częstochowy. We wsi Dobrzeszów w gminie Łopuszno> 20-letni mężczyzna okradł kobietę, która przyjęła do domu grupę pątników.A mnie się przypomniało powiedzenie: "Miłuj blizniego swego, aż spadnie ostatnia koszula z niego".  Wśród osobników antysocjalnych słowo "miłuj" nabiera innego znaczenia, ale przecież kk to firma z tradycją
|
|
 | 4 na 4 | i.czaplicka (5782 punktów) | A mnie powiedzenie mojej ciotki- złodziei nie ma, ludzie sami kradną...
|
|
2 na 2 | catseye (1381 punktów) | > każdej niedzieli przystępuję do> komunii świętej i na język przyjmuję ten święty krążek i tak sobie myślę, czy ja nie znieważam> J.Chrystusa,czy nie popełniam ciężkiego grzechu? Co ja mam zrobić?czy mam odmówić mężowi następnym> razem?Nie rozumiem: był Jeszua z Nazaretu pełnkorwistym człowiekiem? Był. Łyka się Jego Ciało? Łyka (według KRK). No to chyba z całym dobrodziejstwem inwentarza!
|
|
 | | Diomedes (85 punktów) | > Nie rozumiem: był Jeszua z Nazaretu pełnkorwistym człowiekiem? Był. Łyka się Jego Ciało? Łyka (według KRK). No to chyba z całym dobrodziejstwem inwentarza! Nie do końca. Jego ciało przecież wniebowstąpiło, zatem wierzący jedzą to, co zostało na ziemi. Jedyny fragment, jaki mogę sobie przypomnieć, w którym jest mowa o oddzieleniu kawałka ciała Zabawiciela, to fragment o obrzezaniu. Możliwe zatem, że z całego ciała został się ino napletek...
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Wiele lat temu kolega opowiadał mi co się dzieje na pielgrzymkach. A dzieje się dużo. On akurat opowiadał o klimatach "sex, drugs and ..."
Także wcale mnie nie dziwią takie historie. Spęd ludzi zawsze będzie spędem, nie ważnie w jakim celu ludzie ci się zbierają.
A przyjmowanie obcych ludzi do pokoju gdzie trzyma się biżuterię uważam za poroniony pomysł. Ktoś rzeczywiście wziął sobie do serca powiedzenie "ufam Ci Bożę". Ciekawe czy stracił zaufanie? Pewnie jeżeli już to do ludzi.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|