Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak Katolik z Katolikiem walczy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
14-08-2013 21:07Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Jak Katolik z Katolikiem walczy.
Ocena 2 na 2
Czytam tak sobie artykuł WP.pl o przyznaniu dla TVP grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych za wyemitowanie skeczu kabaretu Limo, który rzekomo uraził 12 oglądających osób, którzy nie znają się na żartach.

Przeczytałem tam również o zespole parlamentarnym ds. przeciwdziałaniu ateizacji Polski, czym oni się zajmują? Nie wiedziałem, aż do czasu przeczytania artykułu, że coś takiego istnieje...
No, ale cóż wytwór kabaretu Limo, bo raczej to na nich winę trzeba zwalić... A TVP, która swoje programy telewizyjne zaczyna od Ziarna, nie grzeszy przecież... a według zespołu ateizuje ! Katolik, Katolik.
Jak to zespół ds. zwalczania ateizmu wojuje z katolicyzmem... Czym on się zajmuję i czy już dawno się w tym nie zgubił?

Czy ludzie w tym zespole nie powinni być świeccy? Nie, bo nie mieliby nic do zarzucenia ani dla TVP ani dla kabaretu Limo. Wszystko jest tak stronnicze. Dlaczego i jakim prawem, będą nam narzucać swoje poglądy? Mogą mnie jedynie uświadomić, jeżeli im się to uda, ale nigdy nie wolno narzucać swojej racji, tylko dlatego, że "ja" tak sądzę, że takiego wyznania "jestem"!

Może czas skierować zespół do jakiegoś meczetu? Tam zrobią ze sobą porządek!

wiadomosci(*)ne,wid,15900436,wiadomosc.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paul Figura (1368 punktów)
>Czytam tak sobie artykuł WP.pl o przyznaniu dla TVP grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych za
>wyemitowanie skeczu kabaretu Limo, który rzekomo uraził 12 oglądających osób, którzy nie znają się
>na żartach.

Nie oglądam praktycznie telewizji także kabaretu Limo tym bardziej ale 5 tysięcy kary za coś takiego, to jednak lekka przesada.



Cytat:
W swoim skeczu, członek kabaretu Limo mówił m.in.: "To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet". Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących.

14-08-2013 23:41 
 Ocena 4 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>Nie oglądam praktycznie telewizji także kabaretu Limo tym bardziej ale 5 tysięcy kary za coś takiego, to jednak lekka przesada.

To tylko mniej dotkliwa część kary. Pan Abelard po nalocie hiszpańskiej inkwizycji nawrócił się na katolicyzm; ba! przyjął święcenia kapłańskie i teraz spowiada ludzi na różnych nocach kabaretowych.




15-08-2013 09:12 
 Ocena 1 na 1
slik (20011 punktów)
Okazało się też że ma całkiem wyrośniętą córkę, która jest kibicem Legii. Co dziwne, posada księdza nie wystarcza mu do zaspokojenia potrzeb i zmusza go wykonywania innych zajęć po których ręce mu śmierdzą..
www.youtube.com/watch?v=Qzl05ad5aBM
Warto zwrócić uwagę na reakcję publiczności
Hegemon (2786 punktów)
>Czytam tak sobie artykuł WP.pl o przyznaniu dla TVP grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych za
>wyemitowanie skeczu kabaretu Limo, który rzekomo uraził 12 oglądających osób, którzy nie znają się
>na żartach.

Żeby zrozumieć żart trzeba go przeanalizować i wyciągnąć z jego głębi ten element, który śmieszy. Wymaga to pewnej dozy inteligencji. Dlatego nie dziw się ludziom widzącym w każdym masona i antychrysta, że takie dozy nie mają.

>Przeczytałem tam również o zespole parlamentarnym ds. przeciwdziałaniu ateizacji Polski, czym oni
>się zajmują? Nie wiedziałem, aż do czasu przeczytania artykułu, że coś takiego istnieje...

Miałeś szczęście żyć w niewiedzy tak długi czas. Nie jest to może dobre bo nie wiadomo kogo taki zespół na celownik weźmie, ale przynajmniej umysł nie cierpi i nie chce uciekać z tego świata. Istnieje i często produkuje swoje ekspertyzy jakoby to każdy oddech ateusza obrażał uczucia religijne ojca Tadeusza, a ostatnio mieli ostre ujadanie na Komendanta co straszy ludzi pustą ścianą.

>No, ale cóż wytwór kabaretu Limo, bo raczej to na nich winę trzeba zwalić... A TVP, która swoje
>programy telewizyjne zaczyna od Ziarna, nie grzeszy przecież... a według zespołu ateizuje ! Katolik,
>Katolik.
>Jak to zespół ds. zwalczania ateizmu wojuje z katolicyzmem... Czym on się zajmuję i czy już dawno
>się w tym nie zgubił?

Po pierwsze taki zespół nie ma racji bytu w państwie, którego konstytucja mówi o neutralności i świeckości, ale jak to już bywa prawo jest dla prawników, a reszta robi co chce. Dlatego takie kwiatki z pieniędzy każdego istnieją. Nawet tego wrednego ateusza. Skaza demokracji, której strasznie nie trawie bo nie ma racji bytu przy takich warunkach środowiskowych jak u nas czy gdziekolwiek indziej. Jednakże wracając do tematu - zespół ten walczy ze wszystkim co nie pasuje od ich jedynej słusznej wersji wiary przeplatanej kaczyzmem. Nawet z katolicyzmem mogą walczyć bo zawsze można powiedzieć, że to lewacki ksiądz co nie słucha się biskupów.

>Czy ludzie w tym zespole nie powinni być świeccy? Nie, bo nie mieliby nic do zarzucenia ani dla TVP
>ani dla kabaretu Limo. Wszystko jest tak stronnicze. Dlaczego i jakim prawem, będą nam narzucać
>swoje poglądy? Mogą mnie jedynie uświadomić, jeżeli im się to uda, ale nigdy nie wolno narzucać
>swojej racji, tylko dlatego, że "ja" tak sądzę, że takiego wyznania "jestem"!

Jak mówiłem prawo jest dla prawników. Oni dopóki będą przy korycie i każdy ksiądz w tym kraju będzie im robił kampanię wyborczą dopóty będą robić to co robią. Niestety tacy ludzie cierpią na straszną chorobę, która wmawia im, że skoro tyle osób wierzy w ich wiarę to jest to prawda. Taki śmieszny konsensus czy tabu.

>Może czas skierować zespół do jakiegoś meczetu? Tam zrobią ze sobą porządek!
>wiadomosci(*)ne,wid,15900436,wiadomosc.html
>

Nie odsyłaj nikogo do meczetu. Wróg mojego wroga nie jest przyjacielem, a tym bardziej wróg który jest i naszym wrogiem.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. /TZM GLOBAL
15-08-2013 08:53
 Ocena 13 na 13
slik (20011 punktów)
Czy my ateiści nie powinniśmy złożyć wniosku o ukaranie TVP za wyemitowanie wypowiedzi papieża w której stwierdził że "kto nie modli się do boga ten modli się do szatana?" Ideałem byłoby postawienie za tę wypowiedź Franciszka przed sądem, ale obawiam się że w Polsce może się to nie udać..
15-08-2013 15:27 
 0 na 2
Aram (-44 punktów)
(zablokowany)
Albo Bóg, albo Szatan - innej, "pośredniej" (neutralnej) drogi po prostu NIE MA - papież nie powiedział więc nic nowego, ani odkrywczego.
15-08-2013 15:42 
 Ocena 4 na 4
MajkelSS (2075 punktów)
(zablokowany)
>Albo Bóg, albo Szatan - innej, "pośredniej" (neutralnej) drogi po prostu NIE MA - papież nie powiedział więc nic nowego, ani odkrywczego.

Narzucanie fałszywej dychotomii jest bardzo, bardzo kłamliwe.

Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.
MajkelSS  (-4 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora
15-08-2013 19:14 
 Ocena 6 na 6
slik (20011 punktów)
>Albo Bóg, albo Szatan - innej, "pośredniej" (neutralnej) drogi po prostu NIE MA - papież nie powiedział więc nic nowego, ani odkrywczego.
Katolicy którzy wierzą w swojego boga i szatana chcą mi wmówić, że jak nie chcę wierzyć w ich boga, to muszę przynajmniej wierzyć w ich szatana? Czasami nie jestem w stanie nadążyć za katolicką "logiką"
15-08-2013 20:20 
 Ocena-2 na 4
Aram (-44 punktów)
(zablokowany)
Nie chodzi o "wiarę w Szatana", tylko postępowanie wbrew Bożemu Prawu - konsekwencje na ogół są bardzo podobne. Wcale nie trzeba wierzyć w Szatana (ani mu się kłaniać), aby postępować źle, niemoralnie, sprzecznie z tzw. Dekalogiem.
16-08-2013 06:10 
 Ocena 5 na 7
sinapis (1725 punktów)
>Nie chodzi o "wiarę w Szatana", tylko postępowanie wbrew Bożemu Prawu - konsekwencje na ogół są bardzo podobne. Wcale nie trzeba wierzyć w Szatana (ani mu się kłaniać), aby postępować źle, niemoralnie, sprzecznie z tzw. Dekalogiem.

Faktycznie, katolicy względem łamania bożych praw radzą sobie świetnie bez pomocy Szatana.
17-08-2013 09:23 
 Ocena-1 na 1
Vytautas (4394 punktów)
>Wcale nie trzeba wierzyć w Szatana (ani mu się kłaniać), aby postępować źle, niemoralnie, sprzecznie z tzw. Dekalogiem.
   Znaczy niemoralnie postępuje ten, kto ma bogów cudzych przede mną, bierze imię boga swego nadaremno, nie pamięta o święceniu dnia świętego... Litości, a kogo tym krzywdzę?
17-08-2013 15:48 
 Ocena-1 na 1
sinapis (1725 punktów)
>>Wcale nie trzeba wierzyć w Szatana (ani mu się kłaniać), aby postępować źle, niemoralnie, sprzecznie z tzw. Dekalogiem.
>   Znaczy niemoralnie postępuje ten, kto ma bogów cudzych przede mną, bierze imię boga swego nadaremno, nie pamięta o święceniu dnia świętego... Litości, a kogo tym krzywdzę?
>
Tylko do trzech umiesz zliczyć?
astrotaurus (12445 punktów)

>   Znaczy niemoralnie postępuje ten, kto ma bogów cudzych przede mną, bierze imię boga swego nadaremno, nie pamięta o święceniu dnia świętego... Litości, a kogo tym krzywdzę?
Dalibóg, Vytautasie, Boga Biblijnego krzywdzisz! On by Ci Nieba przychylił gdybyś tylko należycie zabobony nakazane zachowywał. A tak to musi zwijać się z rozpaczy, że do piekła prosto zmierzasz za jakąś boskopodobną mrzonką.
Już lepiej kiń te wszystkie bajki, bo mnie za ateizm całkowity i wolność od najmniej nawet boskich bogów takie samo piekło pisane.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Vytautas (4394 punktów)
>>   Znaczy niemoralnie postępuje ten, kto ma bogów cudzych przede mną, bierze imię boga swego nadaremno, nie pamięta o święceniu dnia świętego... Litości, a kogo tym krzywdzę?
>Dalibóg, Vytautasie, Boga Biblijnego krzywdzisz! On by Ci Nieba przychylił gdybyś tylko należycie zabobony nakazane zachowywał. A tak to musi zwijać się z rozpaczy, że do piekła prosto zmierzasz za jakąś boskopodobną mrzonką.
>Już lepiej kiń te wszystkie bajki, bo mnie za ateizm całkowity i wolność od najmniej nawet boskich bogów takie samo piekło pisane.
   Spóźniłeś się z tą radą o pół wieku. Kinąłem pięćdziesiąt lat temu.
   Wołacz od "Vytautas" brzmi "Vytaute".

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365