>MajkelSS ma rację, trzeba sobie zainstalować adblocka. Nic mi się nie pokazuje, mam puste miejsce na reklamę. >A reklamy muszą być. Jak myślisz, z czego żyje Racjonalista.pl? Dobór reklam następuje automatycznie. Wystarczy, że pojawi się jakieś słowo-klucz (typu "Bóg", "wróżbiarstwo", "przepowiednia" albo z przeproszeniem "channeling"), żeby odpowiednia reklama właziła na swoje miejsce. Reklamodawcy za to płacą, a my nic nie mówimy, bo inaczej poszlibyśmy wszyscy jak jeden mąż z torbami. >
Trochę niekonsekwentna ta wypowiedź (chyba pierwszy raz się z Tobą nie zgadzam), przynajmniej tak ja to widzę. Portal potrzebuje reklam, a raczej związanych z tym przychodów, do swojego istnienia. Wpływy te są związane w przechodzeniem użytkowników na reklamowane strony, a nie tylko z wyświetlaniem się reklam na stronie, więc zachęcanie do korzystania z aplikacji blokujących reklamy, to w sumie namawianie do usunięcia reklam ze strony. Tymczasem nie dość, że powinniśmy te reklamy oglądać, to jeszcze od czasu do czasu na nie kliknąć. Samo wejście na strony wróżek czy innych czarodziejów rzeczywistości nic nie kosztuje, ale każde kliknięcie to realne pieniądze dla Racjonalista.pl
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
|