Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pluralistyczne dylematy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
27-08-2009 16:07makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Pluralistyczne dylematy
hej,
czy przekonanie , że człowiek powinien być raczej dobry , życzliwy , współczujący , empatyczny , tolerancyjny niż apodyktyczny, autorytarny , bezwzględny i bezkompromisowy jest systemem bezalternatywnie totalitarnym ?

makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Ani słowa o złym Bogu? Zawiodłeś mnie, makuś...

Ja tam na przykład jestem przekonany, że człowiek powinien być raczej dobry i życzliwy.
Ale Tobie daję swobodną alternatywę, możesz sobie być apodyktyczny i autorytarny - najwyżej nie będę Cię lubił.
To chyba nie "system totalitarny"?
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Ani słowa o złym Bogu? Zawiodłeś mnie, makuś...
>Ja tam na przykład jestem przekonany, że człowiek powinien być raczej dobry i życzliwy.
>Ale Tobie daję swobodną alternatywę, możesz sobie być apodyktyczny i autorytarny - najwyżej nie będę Cię lubił.
>To chyba nie "system totalitarny"?

hej,
Biblijny bóg mówi inaczej !
makuś
Sylwek (15472 punktów)
Od kiedy jakiekolwiek przekonania to systemy bealternatywne i totalitarne?
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Od kiedy jakiekolwiek przekonania to systemy bealternatywne i totalitarne?

hej,
Od powstania monoteizmu !
makuś
lontri (16088 punktów)

Uważam, że na przykład bezwzględnie zły wojownik może być bardzo dobry. Nie rozumiem arbitralnych dychotomii pojęć, jakie próbujesz tu narzucać.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Uważam, że na przykład bezwzględnie zły wojownik może być bardzo dobry. Nie rozumiem arbitralnych dychotomii pojęć, jakie próbujesz tu narzucać.

hej,
Ja niczego nie narzucam - tylko proponuję !
A proponuje właśnie przede wszystkim dialog o wartościach , pojęciach , sensach i oczywistościach !
Determinizmach i alternatywach !
makuś

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365